20 Najsilniejszy Digimon (Ranking)

Za pomocą Artur S. Poe /13 czerwca 20219 lipca 2021

Kontynuując naszą serię artykułów na temat Digimon franczyzy, zajmiemy się ich specyficznymi uprawnieniami. Świat Digimon to bardzo duży wszechświat, w którym znajduje się wiele różnych stworzeń. W chwili pisania tego artykułu istnieje ponad 1400 różnych gatunków Digimon. Niektóre Digimony są słabsze, inne silniejsze i to właśnie ta ostatnia grupa odgrywała zwykle największą rolę w serialu. Mając to na uwadze, postanowiliśmy przedstawić Wam listę 20 najsilniejszych Digimonów (w rankingu) w całej serii, z wyjątkiem tego, że skupimy się na serii anime i materiale bezpośrednio z nią związanym (w tym powiązania z mangą i grami wideo).

Najsilniejszymi Digimonami są Machinedramon, Susanoomon, ShineGreymon Burst Mode, Gallantmon, BlackWarGreymon, Piedmon, Dragomon, Apocalymon, MaloMyotismon, Daemon, Lucemon, Dziesięciu Legendarnych Wojowników, Huanglongmon, MegaDarknessBagramon, Imperialdramon X7 Tryb, Shout G Tryb Superior i ZeedMillenniummon .

Dlaczego tylko anime? Cóż, rozszerzony wszechświat Digimon towar jest niezwykle duży i nie ma obecnie ustalonej ciągłości, która pozwoliłaby nam ocenić obiektywną siłę Galactimon ( Świat Digimonów 3 ) w porównaniu na przykład z Omnimon X. Z drugiej strony, Digimon takie jak ZeedMillenniummon lub wyższy poziom Arkadimon mogą zostać uwzględnione, mimo że nie są prezentowane w anime, ponieważ ich historie są powiązane z serią anime i istnieje sposób na ich porównanie. Dlatego zdecydowaliśmy się ustrukturyzować naszą listę w ten sposób i mamy nadzieję, że będziesz się dobrze bawić podczas jej czytania!Jeśli chcesz oglądać wszystkie seriale i filmy anime Digimon w kolejności , zapoznaj się z naszym ostatecznym przewodnikiem.

Aha, też – na liście będzie tylko rzeczywisty Digimon, więc nie będzie cyfrowych bytów, takich jak D-Reaper czy Yggdrasil.

Zacznijmy!

Spis treści pokazać 20 najsilniejszych digimonów 20. Machinedramon 19. Susanoomon 18. Tryb serii ShineGreymon 17. Galantmona 16. Czarna WojnaSzarymon 15. Piemon 14. Dragomona 13. Apokalipsa 12. MaloMyotismon 11. Demon 10. Lucemon 9. Dziesięciu legendarnych wojowników 8. Huanglongmon 7. MegaCiemnośćBagram 6. Tryb Paladyna Imperialdramon 5. Jesmon GX 4. Alfamon 3. Omnimon X 2. Shoutmon X7F Tryb Superior 1. ZeedMillenniummon

20 najsilniejszych digimonów

Nasz wybór 20 Digimonów opiera się na fakcie, że są one najpotężniejszymi z setek stworzeń, które tworzą tę serię. Zebraliśmy na tej liście kilka niesamowitych istot, więc bądźcie czujni. Czeka Cię wspaniała przygoda.

20. Machinedramon

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaWirusMaszyna DigimonGiga armata

Machinedramon (lub Mugendramon) to mega-poziomowy digimon maszynowy, który zadebiutował w Przygoda Digimon anime jako jeden z Mrocznych Mistrzów. Całe jego ciało pokryte jest pełnym metalem, silnym sojusznikiem i jest znany jako najsilniejszy Digimon w Cyfrowym Świecie. Machinedramon został zbudowany przez syntezę części wielu Cyborgów Digimon i uważa się, że wszystkie wyprodukowane do tej pory Cyborgi Digimon były jedynie prototypami do ukończenia Machinedramona.

Poziom mocy Machinedramona jest tak ogromny, że może pokonać i zniszczyć większość Digimonów, podobnie jak jego inteligencja; jest znakomitym taktykiem, ale będąc maszyną nie ma duszy ani emocji, co czyni go idealną maszyną do zabijania, ale też bezbronną. Zamiast duszy, ktoś umieścił program zawierający złe intencje w DigiCore w centrum jego ciała, a Machinedramon otrzymuje nieskończoną moc z tego wypełnionego złośliwością DigiCore.

Zaczynamy naszą listę od Machinedramon po prostu dlatego, że Mega-poziomowy Mroczny Mistrz jest stale opisywany jako jeden z najsilniejszych Digimonów w cyfrowym świecie. Piedmon, przywódca Mrocznych Mistrzów, opisał kiedyś Machinedramona jako idealną maszynę do zabijania, która reprezentuje czystą, brutalną siłę. Jego moc jest ogromna i może niszczyć całe miasta i tereny.

Machinedramon pojawił się w kilku anime i grach wideo jako główny lub wspierający wróg, co tylko potwierdza jego status w serii jako jednego z najsilniejszych i najniebezpieczniejszych Digimonów. Był przedstawiany zarówno jako wysoce inteligentny taktyk, jak i bezmyślne stworzenie zniszczenia, w zależności od pisarza, ale zawsze był niezwykle silny i wzbudzający strach wróg. Machinedramon jest również jednym z Digimonów obecnych w kodzie ZeedMillenniummon, najsilniejszego Digimona w historii.

Mimo tego, że Machinedramon jest tak potężny, nie jest niepokonany, jak każda iteracja anime ( Przygoda , Wojny Xros , tri. ) pokazał i chociaż jest wrogiem, który wymaga od ciebie absolutnie najlepszych, nie jest najsilniejszym przeciwnikiem, z jakim przyjdzie ci się zmierzyć w cyfrowym świecie.

19. Susanoomon

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaSzczepionkaBóg człowiek DigimonNiebiańskie Ostrze

Susanoomon to mega-poziomowy God Man Digimon, który zadebiutował w Granica Digimon . Susanoomon to legendarny Digimon związany z opowieścią o Starożytnych Wojownikach. Legendy orientalne, które o nim mówią, opisują go jako najsilniejszego destrukcyjnego boga i boga, który rządzi regeneracją, co oznacza, że ​​Susanoomon panuje nad dwoma przeciwstawnymi siłami. Mówi się również, że kiedy system sieciowy pogrąży się w chaosie, usunie istniejący system i utworzy nowy. Dzierży ZERO-ARM: Orochi, który emanuje gigantycznym mieczem światła. Miecz może przebić się przez wszystko w cyfrowym świecie i jest symbolem ogromnej mocy Susanoomon. Opiera się na japońskim bóstwie Susanoo-no-Mikoto.

Susanoomon to potężny wojownik, który łączy w sobie moc dziesięciu Duchów (zarówno H-Spirits, jak i B-Spirits) Starożytnych Wojowników. Jest w zasadzie bóstwem i jest wyjątkowo potężny, chociaż jego wygląd anime ( Granica , Wojny Xros ) nigdy tak naprawdę nie zbadał mitologii stojącej za jego postacią. Był ostatecznym Digivolution Granica DigiDestined i dzięki temu był w stanie pokonać wszystkie formy Lucemona, pokazując swoją ogromną moc podczas walki z chaotycznym Lordem Demonów. Niestety, anime tak naprawdę nie zbadało zbyt wielu mocy Susanoomona poza tymi, które są niezbędne do pokonania Lucemona – co wciąż jest więcej niż wystarczające, nie zrozumcie nas źle, ale po prostu uważamy, że Susanoomon ma o wiele więcej do zaoferowania dzięki swojej boskości. atrybuty.

Susanoomon z pewnością byłby w stanie pokonać Machinedramona, ale ze względu na wiele jego mocy opartych na anime związanych z jego heroicznym statusem, nie możemy obiektywnie ocenić jego mocy w porównaniu z innymi Digimonami na tej liście; heck, nawet Lucemon, którego Susanoomon pokonał, jest obiektywnie silniejszy niż Susanoomon, ale Susanoomon musiał wygrać, ponieważ Lucemon był antagonistą. I to dla nas w porządku, wszyscy kibicowaliśmy Susanoomonowi w tej epickiej bitwie, ale dlatego – obiektywnie – postanowiliśmy go tutaj umieścić.

18. Tryb serii ShineGreymon

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaSzczepionkaLekki SmokMiecz Płomienia Korony

ShineGreymon Burst Mode to mega-poziomowy Light Dragon Digimon, który zadebiutował w Oddział danych Digimon Anime. Jest to wyjątkowa forma ShineGreymona, która tymczasowo osiągnęła granice swoich możliwości dzięki Burst Digivolution i nosi aurę wysokoenergetycznych płomieni klasy słonecznej. ShineGreymon Burst Mode wygląda jak ulepszona wersja ShineGreymon, w której wszystkie złote części pancerza zostały zastąpione kolorem czerwonym, płetwa hełmu stała się większa, stracił wszystkie kolce, które zachował w swojej poprzedniej formie. Jego skrzydła są teraz zrobione z ognia, a koniec ogona zastąpiono zapalonym płomieniem. Dzierży również ognisty miecz i ognistą tarczę, które są wykonane z czystej energii i mają ekstremalny potencjał destrukcyjny.

ShineGreymon był, nawet bez mocy Burst Evolution, niezwykle potężnym Digimonem, ale biorąc pod uwagę wspomniane wzmocnienie – jest wyjątkowy. Był zdecydowanie najsilniejszym z Digimonów DigiDestined i był nawet w stanie pokonać niezwykle niebezpiecznego Argomona w Oszczędzający film – informacje, z którymi możesz zapoznać się w naszym innym artykule. To szczęście, że ShineGreymon jest dobrym facetem, ponieważ jego niszczycielska moc jest naprawdę ogromna.

Najlepszym sposobem oceny jego mocy jest zobaczenie niszczycielskiej mocy ShineGreymon Ruin Mode, który jest zepsutą formą ShineGreymona, który pokonał swoich towarzyszy, raniąc jego dumę i uwolnił swoją moc poprzez nienawiść. Jego pragnienie nieograniczonej mocy przekształciło jego energię słoneczną, która pierwotnie była energią pozytywną, w energię ciemną, która jest energią ujemną. Jego Specjalne Ruchy zostały również drastycznie wzmocnione przez ciemną energię. To faktycznie wydarzyło się w anime i wszyscy pamiętamy, jak niebezpieczny był tryb ruiny. Teraz tryb Burst jest w rzeczywistości biegunowym przeciwieństwem trybu ruiny, ale jest jeszcze silniejszy, więc możesz sobie wyobrazić, jak silny może być ShineGreymon.

Ponieważ nie ujawniono pełnych mocy Susanoomona, musimy stwierdzić, że ShineGreymon Burst Mode byłby w stanie pokonać go w bezpośrednim starciu, ale nadal nie jest najpotężniejszym facetem na naszej liście.

17. Galantmona

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaWirusŚwięty RycerzPotyczka z piorunami

Gallantmon (lub Dukemon) to mega-poziomowy Digimon Świętego Rycerza, który zadebiutował jako Mega-poziom Guilmona Takato w Poskramiacze Digimon . Gallantmon jest jednym z Królewskich Rycerzy i jest przedstawiany jako bóstwo opiekuńcze Sieci, mimo że jest Digimonem Wirusowym; oznacza to, że jeśli przez przypadek straci równowagę, może stać się niebezpieczną istotą. Pilotuje maszynę Latającego Smoka Grani jako smoczy rycerz, który ściga się po niebie. Jest odziany w świętą zbroję, udoskonaloną i zbudowaną z czystego w 99,9% chromu Digizoid (jednego z najsilniejszych cyfrowych metali), a jego prawa ręka może stać się świętą lancą Gram, której może rywalizować jedynie Gigastick Lanca Darkdramona, podczas gdy jego lewa ręka może stać się świętą lancą. tarcza Egidy. Szanuje rycerskość i jest lojalnym wasalem wobec swego pana.

W anime pojawiły się dwie wersje Gallantmona, ta z Poskramiacze Digimon (który również pojawił się w Wojny Xros ) i ten z Oddział danych Digimon . Obie te wersje zostały przedstawione jako niezwykle potężne.

ten Tamers iteracja była w rzeczywistości partnerem Takato i Digimonem, który pomógł pokonać potężną ostateczną formę D-Reapera. Gallantmon miał ogromne moce, które zostały dodatkowo wzmocnione przez jego połączenie z Takato, a dodatkowo dzięki fuzji z Grani, która stworzyła Gallantmon Crimson Mode, jeszcze potężniejszą wersję Gallantmona. Jeśli chodzi o Oszczędzający Wersja, Gallantmon był tutaj członkiem Królewskich Rycerzy, którzy chronili Yggdrasil i był przerażającym i potężnym przeciwnikiem. Mimo to miał sumienie i ostatecznie włączył Yggdrasil, gdy zdał sobie sprawę, że jego metody są złe, co pokazało, jak bardzo był szlachetny. Ma też potężną formę X, która pojawiła się w filmie Cyfrowy potwór X-Evolution .

Gallantmon jest bez wątpienia wielkim wojownikiem. Jego zwycięstwo nad D-Reaperem i członkostwo w Królewskich Rycerzach jest tego wystarczającym dowodem, ponieważ tylko potężny Digimon mógł to osiągnąć. To, że jest członkiem Królewskich Rycerzy, wystarczy, aby przewyższył wszystkich Digimonów przed nim na swojej liście, ale ponieważ nie jest on w rzeczywistości najwyższym stopniem wśród Rycerzy, nie sądzimy, aby mógł pokonać innego Digimona z naszej listy .

16. Czarna WojnaSzarymon

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaWirusCzłowiek SmokaNiszczyciel Terra

BlackWarGreymon to mega-poziomowy Digimon Dragon Man, który po raz pierwszy pojawił się w Przygoda Digimon 02 . BlackWarGreymon to właściwie tylko gatunek wirusa WarGreymon o innym kolorze; jest nazywany Czarnym Smoczym Wojownikiem lub Czarnym Rycerzem. Chociaż jego credo i zasady są biegunowym przeciwieństwem zasad i zasad Virus Buster WarGreymon, istnieje ze względu na własną osobliwą sprawiedliwość, która nie jest antagonistyczna jako taki . Nie znosi tchórzostwa i złośliwej gry, i nie uważa się za człowieka wulgarnego Digimona, nawet jeśli należą do tego samego gatunku wirusa.

Wszystkie szczegóły przekształcenia się w wirusa są tajemnicą, a na grzbiecie Dzielnej Tarczy nie wygrawerowano Herbu Odwagi, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłego WarGreymona (chociaż w Bitwa Digimon , jego tarcza rzeczywiście ma herb). Chociaż zwykle opisuje się go jako jeden, BlackWarGreymon nie jest antagonistą jako taki ponieważ nie jest zły, ma po prostu osobistą markę sprawiedliwości; najlepszym sposobem na opisanie go byłoby nazwanie go antybohaterem.

BlackWarGreymon był, w Przygoda Digimon 02 , stworzony przez połączenie 100 Iglic Kontrolnych; został zaprojektowany jako potężna, ale bezduszna istota zniszczenia. Był silny, tak silny, że nawet WarGreymon Taia nie mógł go pokonać. Wszędzie powodował chaos i zniszczenie, ale w pewnym momencie zdał sobie sprawę, że ma duszę i chce zmienić swoje postępowanie, wyruszając w egzystencjalną podróż samopoznania, która zakończyła się jego heroicznym poświęceniem. Jeśli chodzi o jego moce, jest tak silny jak zwykły WarGreymon i był w stanie wytrzymać nawet walkę z WarGreymonem i Imperialdramonem w tym samym czasie. Ostatecznie przegrał z MaloMyotismonem, który jest wyżej na naszej liście, ale nawet wtedy miał wystarczająco dużo mocy, aby wykorzystać pozostałą energię do uszczelnienia niektórych cyfrowych bram i przysporzyć kłopotów swojemu zabójcy. Gdy zostanie wystawiony na działanie X-Przeciwciała, przemienia się w BlackWarGreymon X, jeszcze potężniejszą wersję samego siebie.

Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że BlackWarGreymon jest jednym z najpotężniejszych digimonów. Łącząc ogromną moc WarGreymona z jego własnymi, specjalnymi cechami, BlackWarGreymon stał się jednym z najsilniejszych wojowników na świecie i jesteśmy pewni, że pokonałby wszystkie nazwiska, które pojawiły się przed nim, nawet Królewskiego Rycerza Gallantmona. Poza tym udowodnił, że jest naprawdę wspaniałą postacią, której moce to nie tylko czysta siła fizyczna, ale także wielkie serce.

15. Piemon

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaWirusDemoniczny człowiek DigimonMiecz Trumpa

Piedmon (lub Piemon) to mega-poziomowy Demon Man Digimon, który zadebiutował w Przygoda Digimon jako przywódca Mrocznych Mistrzów. Jest dziwnym, wyglądającym na klauna i nieuchwytnym Digimonem, który jest całkowicie owiany tajemnicą. Demon Man Digimon ogólnie posiada wiele tajemniczych cech, a ponieważ gatunki Demonów i Nieumarłych są zasadniczo istotami z innego wymiaru, ich prawdziwe tożsamości są kompletnie źle rozumiane. Nie jest jasne, dlaczego pojawił się Piedmon i jaki jest dokładny cel jego istnienia, a obecnie nie ma wiarygodnego sposobu, aby odpowiedzieć na te pytania. Jednak pomimo całej otaczającej go tajemnicy, Piedmon jest niezwykle silny i jeśli zdarzy ci się skrzyżować ścieżki z tym klaunem z piekła rodem, prawdopodobnie nie będziesz się dobrze bawić. Ma cztery miecze przebite przez Magiczne Pudełko z tyłu i może użyć wielu innych sztuczek, aby cię pokonać.

Rozmowa o Piedmon to naprawdę zabawna rzecz. Pomimo tego, że jest złym, bezwzględnym Digimonem i przywódcą potężnych Mrocznych Mistrzów, Piedmon jest bardzo zabawną i złożoną, choć psychopatyczną postacią. Pomimo tego, że jest w tym samym zespole, co potężny Machinedramon, Piedmon jest nadal znacznie silniejszy niż bezduszna maszyna i znacznie bardziej inteligentny.

Rzeczywista lista jego mocy jest prawdopodobnie znacznie większa niż nam się wydaje, a nawet to, co znamy w tej chwili, jest naprawdę niesamowite. Potrafi się teleportować, korzystać z różnych rodzajów ataków, zmieniać swój kształt, potrafi przemienić innych Digimonów w breloki, potrafi przywołać grupę Vilemonów, jest wyjątkowo szybki i sprawia wrażenie niezniszczalnego.

Wielokrotnie był przeciwnikiem w cyfrowym świecie (Adventure i tri. dają krótki wgląd w przygody Piedmona) i nigdy nie umarł (w przeciwieństwie do MetalSeadramon, Puppetmon i Machinedramon, ale nawet innych przeciwników, takich jak Devimon, Myotismon, a nawet jego własny twórca, Apocalymon). Udało mu się też zmierzyć WojnaGreymon i MetalGarurumon jednocześnie, co jest niesamowite.

Został ostatecznie pokonany, ale dopiero po przestrzeleniu przez Bramę Przeznaczenia MagnaAngemon do innego wymiaru. Chociaż jego los również pozostaje tajemnicą, większość przyjmuje, że nie umarł, ale został po prostu zapieczętowany, co mówi samo za siebie.

Piedmon jest bez wątpienia niezwykle potężny, a szczegółowy wgląd w jego wyczyny przedstawiony powyżej jest tego wystarczającym dowodem. Wytrzymał walkę z DigiDestined, prawdopodobnie bez śmierci, co jest absolutnie niesamowite. Mimo to, pomimo tego, że jest najpotężniejszym Digimonem na naszej liście do tej pory, jest fizycznie gorszy od większości Digimonów, które następują, dlatego nie możemy umieścić go wyżej na liście, ale nadal jest najsilniejszym zwykłym Digimonem tutaj.

14. Dragomona

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
OstatecznyWirusCzłowiek-bestia wodna DigimonZakazany Trójząb

Dragomon (lub Dagomon) to wirusowy digimon na poziomie ostatecznym, który zadebiutował jako sylwetka w Przygoda Digimon 02 . Dragomon to zły bóg Digimon zwany Grzesznym Kapłanem Dna Oceanu (lub Zdeprawowanym Mnichem Głębin). Uważa się, że wyewoluował z wirusa komputerowego, który infekował komputery na pokładach statków itp., a następnie zmieniał kierunek i zmieniał kurs.

Wiąże swoje niezliczone, mnożące się macki i przybiera humanoidalny wygląd, ale jego prawdziwy kształt to dziwna ewolucja digimona mięczaka, więc jest tak samo obrzydliwością, jak każda proteańska rzecz podobna do H.P. potwory Lovecrafta; Oryginalna japońska nazwa Dragomona (Dagomon) nawiązuje do potwora Lovecrafta, Dagona, podczas gdy jego projekt nawiązuje do Cthulhu.

Mówi się, że z kilkoma wyjątkami, życie tych, którzy zobaczą tę prawdziwą formę, zostanie wymazane z tego świata (co jest również odniesieniem do Lovecrafta, ponieważ ci, którzy ujrzą oblicze Cthulhu, całkowicie i na stałe straciliby rozum). . Swoim pokonanym przeciwnikom nosi na szyi korale modlitewne, intonuje sutry i przyjmuje pozę podobną do żałoby.

Dobra, może to być kontrowersyjny wybór, ponieważ nie mamy absolutnie żadnego pojęcia o rzeczywistych mocach Dragomona. Mianowicie, facet pojawił się jako niesamowita sylwetka w Przygoda Digimon 02 i jako swego rodzaju sztuczka in Wojny Xros , ale nie liczymy tego drugiego. Mówiąc o Dragomonie, mówimy o sylwetce z 02 która rządzi Mrocznym Oceanem, gdzie Kari została wezwana podczas jednego odcinka.

Niestety, pomimo stworzenia wielkiej tajemnicy, scenarzyści postanowili całkowicie ją zignorować od tego odcinka, a Dragomon, niestety, nigdy więcej nie został wymieniony na zewnątrz 02 . Wiemy o nim, że jest bóstwem i rządzi bardzo dziwną częścią cyfrowego świata. Wiemy również, że jest to istota przerażająca i że stworzenia (cienisty Divermon) żyjące w jego królestwie proszą Kari o pomoc w pokonaniu Dragomona.

Ciemny ocean pojawia się ponownie w tri. , wraz z cienistym Divermonem, ale Dragomon się nie pojawia, chociaż możliwe, że spowodował fale, które ostatecznie zabiły Maki Himekawę. Jak później ujawniono, Mroczny Ocean to trzeci świat (obok świata Realnego i świata cyfrowego), a Dragomon jest jego jedynym władcą. Wiemy, że zarówno MaloMyotismon, jak i Daemon chcieli uniknąć Dragomona i że Daemon został uwięziony w Mrocznym Oceanie, co dowodzi, że świat Dragomona był wystarczająco potężny, by pomieścić nawet Lorda Demona. I to niestety wszystko, co wiemy. Ale wszystko, co wiemy, wskazuje na to, że Dragomon jest niezwykle potężnym stworzeniem, mimo że jest digimonem na najwyższym poziomie.

Dragomon jest jedynym Digimonem na poziomie ostatecznym (lub nie-Mega) na tej liście, ale ze względu na fakt, że ma swój własny świat, którym rządzi, i że zarówno MaloMyotismon, jak i Daemon, dwa bardzo potężne Digimony, nie chcieli się spotkać Dragomon, zakładamy, że zdecydowanie zasługuje na tak wysokie miejsce na naszej liście.

13. Apokalipsa

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaNiezidentyfikowanyNiezidentyfikowanyStrefa Ciemności

Apocalymon to niezidentyfikowany mega-poziomowy Digimon, który zadebiutował jako główny antagonista w Przygoda Digimon . To Digimon, który pojawił się, gdy negatywne myśli zostały ściągnięte przez ciemność i połączyły się w cyfrową istotę. Apocalymon to bardzo tajemnicza istota, której natura jest tak niejasna, że ​​może nawet nie być Digimonem. Niektórzy twierdzą, że wydawał się oczyszczać chaos cyberprzestrzeni i redukować go z powrotem do zera; inni twierdzą, że o jego przybyciu mówiono w starożytnych tekstach.

Apocalymon przybiera postać niebieskoskórego humanoida noszącego czarną pelerynę z czerwonymi lamówkami, szary hełm z żółtymi znaczeniami i bliznę na lewym oku. Jego ramiona są długie z czarnymi paskami na przedramionach, a dłonie są większe niż normalne dłonie i mają czerwone pazury. Ma brudnobiałe włosy i żółte oczy. Od pasa w dół jest to gigantyczny wielościan wielkości planetoidy, który może wydobyć gigantyczne metalowe pazury na łańcuchach o podwójnej spirali. w Świat Digimonów 4 , jest w stanie oddzielić się od swojego wielościanu, tworząc małą pływającą platformę, która ma kolec z trzema spiczastymi, obracającymi się podporami na spodzie dla dolnej części ciała.

Apocalymon był głównym antagonistą Przygoda Digimon , który ujawnił się po pokonaniu Mrocznych Mistrzów przez DigiDestined. Przedstawił się jako odrzucony Digimon, Digimon stworzony z nienawiści i odrzucenia, który reprezentuje całe złe Digimon w cyfrowym świecie; w tej ciągłości jest on źródłem wszelkiego zła w cyfrowym świecie, ponieważ sam stworzył wszystkich antagonistów twarzy DigiDestined (w tym Mrocznych Maserów).

Istnieje poza czasem i przestrzenią, potrafi manipulować przestrzenią i rzeczywistością i jest w stanie naśladować wszystkie ataki swoich tworów; jest tak potężny, że zdołał nawet całkowicie wymazać DigiDestined z istnienia. Mówi się, że jego pojawienie się przynosi destrukcję cyfrowego świata, dlatego DigiDestined in Przygoda musiał zapieczętować swoje ciało, aby zapobiec katastrofalnej eksplozji, która zniszczy oba światy.

To jest prawdziwy zasięg mocy udręczonego Apokalimona. Jest niszczycielską siłą napędzaną wendettą iz pewnością jest wrogiem, którego należy się bać. Na szczęście jest też sposób na pokonanie go.

12. MaloMyotismon

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaWirusWładca Demonów DigimonPandemonium

MaloMyotismon (lub BelialVamdemon) to mega-poziomowy Digimon Lord Demon, który po raz pierwszy pojawił się w Przygoda Digimon 02 . Mówi się, że jest ostateczną formą Myotismona (pomimo tego, że Myotismon ma już poziom Mega, VenomMyotismon), a dzięki zharmonizowaniu swojej inteligencji ze wszystkimi innymi jego aspektami, udało mu się prześcignąć VenomMyotismona, który stracił inteligencję, szukając zbyt dużej mocy i był podobny bestia. Ma nieludzko okrutną osobowość i jest gotów zrobić wszystko, by spełnić własne pragnienia, co czyni go wyjątkowo groźnym przeciwnikiem. Wysysają z niego żywe, przypominające szczęki działa artyleryjskie na lewym i prawym ramieniu, odpowiednio Sodoma i Gomora.

Kiedy DigiDestined początkowo pokonało Myotismona, wszyscy myśleli, że to koniec, ale potem pojawił się VenomMyotismon. DigiDestined również pokonało tę obrzydliwość, myśląc, że to koniec, ale wyobraź sobie ich zaskoczenie (i nasze), gdy główny antagonista 02 nie była Oikawą, ale raczej Oikawą opętaną przez MaloMyotismona. Wyobraź sobie, jaką żądzę władzy ma ten facet! Umarł dwa razy, zanim wrócił jeszcze silniejszy, wszystko dlatego, że pragnął więcej mocy i zemsty.

Przyprawia nas o mdłości, ale naprawdę trzeba podziwiać upór faceta. Tak więc, ten facet jest nie tylko śmiesznie silny (może dosłownie stopić rzeczy swoimi groźnymi pistoletami, a nawet zabił BlackWarGreymona), jest także niesamowicie okrutny, nie ma absolutnie żadnego wahania ani wyczucia litości. Myotismon miał takie emocje, troszczył się nawet – na swój pokręcony sposób – o Gatomona; VenomMyotismon nie miał nic, ale zasadniczo był zwierzęciem. Ale ten gość… ten gość to ulepszony Myotismon z emocjonalnym widmem Machinedramona – więc absolutnie nic. Przysporzył DigiDestined wielu problemów i został pokonany tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi dzieci, podobnie jak Apocalymon (tak, facet z poprzedniego), co wystarczająco świadczy o zagrożeniu, które reprezentował.

MaloMyotismon jest prawdziwym zagrożeniem i myślimy, że mógłby pokonać nawet Apocalymona. Czemu? Cóż, Apocalymon stworzył Myotismon (a przez niego VenomMyotismon), ale nie stworzył MaloMyotismona, którego nienawiść zaowocowała stworzeniem, przewyższającym początkowe stworzenie Apocalymona. Dlatego uważamy, że MaloMyotismon ma wyższy poziom mocy niż inne Digimon z tej listy.

11. Demon

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaWirusWładca Demonów DigimonZłe Piekło

Daemon (lub Demon) to mega-poziomowy władca demonów Digimon, który zadebiutował w Przygoda Digimon 02 . Daemon jest jednym z Siedmiu Wielkich Władców Demonów, reprezentujących Jowisza i grzech Gniewu. Przewodzi wielu Digimonom Diabłów i Upadłych Aniołów i podobnie jak Devimon, był pierwotnie Digimon Aniołów i to szczególnie wysokiej rangi. Mówi się, że zanim spadł do Ciemnego Obszaru i został Lordem Demonów Digimonem, był w rzeczywistości Serafimonem.

Jednak ponieważ szalał w furii lub buncie przeciwko istocie dobra w Cyfrowym Świecie (być może tego samego człowieka, który stworzył Cyfrowy Świat), został usunięty do Ciemnego Obszaru. Przysiągł, że pewnego dnia podbije cyfrowy świat w zemście na dobroci. Ponadto, kiedy kierował rebelią i był najsilniejszy wśród Megas, planował potajemnie wskrzesić Ultra Digimon – Lucemon Chaos Mode.

Jeśli chodzi o oryginał Przygoda Arc jest zaniepokojony, Daemon jest zdecydowanie najsilniejszym przeciwnikiem, z jakim zmierzył się DigiDestined. Pochodził z Cyfrowego Piekła i chciał Dark Seed od Oikawa (MaloMyotismon). MaloMyotismon nie chciał z nim walczyć, wiedząc, że nawet on nie może pokonać piekielnego władcy. Daemon jest niesamowicie potężny – ma silne ataki, potrafi zmieniać swój rozmiar i jest praktycznie niewrażliwy. I chociaż jego Korpus Demonów został pokonany, sam Daemon był zbyt potężny dla wszystkich w anime, nawet dla połączonych sił DigiDestined. To ma sens.

Daemon jest Wielkim Lordem Demonów i najsilniejszym za Lucemonem, chociaż gdy Lucemon nie jest obecny, Daemon jest przywódcą Władców Demonów. Wersja, która pojawiła się w anime, nie jest ostateczną formą Daemona; ta forma nazywa się Daemon (Opłaszczony), podczas gdy jego prawdziwa, potworna forma (bez płaszcza) nazywa się Daemon, ale ta wersja nie pojawiła się w anime. Nie ma dużej różnicy w ich mocach, ale wersja bez płaszcza jest mniej powściągliwa i bardziej zdziczała.

Widząc, że MaloMyotismon chciał za wszelką cenę uniknąć walki z Daemonem i że nawet połączone wysiłki DigiDestined nie mogły mu nawet zaszkodzić, nie powinno być wątpliwości co do pozycji Daemona na tej liście. DigiDestined pokonało go, wysyłając go do Mrocznego Oceanu Dragomona (oczywiście, Daemon wahał się, czy spotkać Dragomona, ale nie bał się), skąd ostatecznie uciekł, jak pokazano w tri. , ponieważ już go tam nie było. tri. wspomina również raz jeszcze Daemona, ale niestety scenarzyści nigdy nie badali tego wątku, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy Wielki Władca Demonów pojawi się jeszcze raz.

10. Lucemon

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaWirusBóg demonów DigimonPrzypływ Rozpaczy

Lucemon to bardzo szczególny Digimon, który początkowo pojawił się jako główny antagonista Granica Digimon i jako drugorzędny antagonista w Wojny Digimon Xros . Lucemon ma bardzo nieregularny wzór Digivolution, zaczynając od Rookie (u góry po lewej), do Ultimate (u góry po prawej), a następnie mając jednocześnie dwie formy Mega, przy czym Tryb Larwy (na dole po lewej) to mózg, a Tryb Władcy Cienia (na dole po prawej) to siła niszcząca (podobna do VenomMyotismon). Interesujące jest to, że każda forma jest niezwykle silna, nawet forma nowicjusza, która ma moc mega-poziomowego digimona.

W swojej debiutanckiej formie ma wygląd dziecka i mówi się, że zstąpił do starożytnego cyfrowego świata dawno temu, w epoce, w której cyfrowy świat był nadal chaotyczny i mówi się, że zaprowadził porządek i harmonię . Jednak długi okres ciemności został wezwany z powodu późniejszego Rebelii Lucemona, ale został pokonany przez Dziesięciu Legendarnych Wojowników. Mówi się, że zdolności Lucemona zostały teraz odziedziczone i podzielone między Niebiańskich Digimonów. Po przejściu do trybu Chaosu Lucemon stał się jednym z Siedmiu Wielkich Władców Demonów, reprezentujących Słońce i grzech Dumy.

Jest najsilniejszym z grupy i posiada zarówno boskie, jak i diaboliczne zdolności. W odległej przeszłości wszczął bunt i został zapieczętowany w Ciemnym Obszarze. Chociaż jest na poziomie ostatecznym, jego moce przewyższają te z Mega-poziomowego Digimona i podobno rywalizują z mocami istoty zwanej Bogiem. Ma on sprzeczną naturę, ponieważ jedna jego strona kocha wszystko, tak jak Bóg, podczas gdy druga stara się zniszczyć cały świat, jak czyni to diabeł. Dlatego, gdy zniszczy ten świat, zamierza stworzyć nowy, świeży świat. To jest forma, którą Daemon potajemnie chce ożywić.

Kiedy w końcu osiągnie swój poziom Mega, Lucemon przybiera dwie formy – Tryb Larwy i Tryb Władcy Cieni. Larva Mode jest prawdziwą formą Lucemona i mówi się, że jest uosobieniem jego złej woli. Posiada wolę i potrafi mówić. Jest maleńki, więc działa w trybie Lucemon Shadowlord, który jest niczym więcej niż jego cieniem, ukrywając się w kuli ciemności, którą niesie, Gehenna, która unieważnia każdy atak i uniemożliwia mu dotarcie do Lucemon Larva. Tryb Lucemon Shadowlord ma wygląd smoka Objawienia i jest ostateczną formą Lucemon i awatarem jego zła. Jak powiedziano w Objawieniu, nosi on na głowie Korony Siedmiu Grzechów Głównych i trzyma kulę ciemności, Gehennę, która pochłania wszystkie ataki. Mówi się, że świat zginie, gdy Lucemon przyjmie tę formę. Jednak, jak powiedzieliśmy, ta forma jest tylko awatarem prawdziwej postaci Lucemona, Larwy.

I to jest historia Lucemona, jednego z najpotężniejszych istniejących Digimonów. Ze względu na jego formy i posiadane moce bardzo trudno jest obiektywnie ocenić wszystkie jego umiejętności.

Jego forma nowicjusza była wystarczająco potężna, by walczyć z Mega-poziomowym Digimonem, a nawet kontrolować dwóch Królewskich Rycerzy, Dynasmon i Crusadermon. Powstrzymanie go i zapieczętowanie wymagało połączonych mocy Dziesięciu Legendarnych Wojowników, a to mówi samo za siebie. Jego Ostateczna Forma była silniejsza niż wszystko, co DigiDestined miał do zaoferowania (dopóki nie pojawił się Susanoomon) i jest to forma, która zgodnie z proroctwami zmieni porządek w Cyfrowym Świecie. Tryb Lucemon Chaos jest niezwykle silny, ale też niesamowicie szybki, co czyni go przeciwnikiem, którego obawia się nawet Daemon. Jeśli chodzi o Shadowlord Mode, jest to bezmyślny potwór, ale jego rozmiar i energia, jaką ma, czynią go okropnym wrogiem; Tryb Larwy nie jest tak potężny w pojedynkę, ale w połączeniu z trybem Władcy Cienia jest prawie nie do pokonania.

Niewiele jest rzeczy, których Lucemon nie może zrobić, zwłaszcza z tak specyficzną linią Digivolution. Jest niezwykle potężny i jest jednym z najsilniejszych antagonistów, z jakimi DigiDestined zmierzyło się przez wszystkie sezony. W tym aspekcie postawiliśmy go przed innymi – nawet Daemon przyznał, że Lucemon był silniejszy – ale nie przed Legendarnymi Wojownikami, którym udało się pokonać Lucemona i uratować świat cyfrowy.

9. Dziesięciu legendarnych wojowników

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
Mega Różny Starożytny Digimon Różny

Pierwotnych Dziesięciu Legendarnych Wojowników (lub Dziesięciu Starożytnych Wojowników) było grupą dziesięciu Mega-poziomowych Starożytnych Digimonów, posiadających najwyższą siłę, która istniała tylko w odległej przeszłości i reprezentowała dziesięć atrybutów żywiołów. Grupa walczyła o uratowanie starożytnego cyfrowego świata przed Lucemonem, a w swojej poprzedniej krucjacie przeciwko niemu tylko AncientGreymon i AncientGarurumon przetrwali do końca, aby zapieczętować anioła. Każdy z nich przekazał swoje umiejętności różnym rodzajom Digimonów, a swoją moc trzydziestu dwóm Digimonom o zmiennych atrybutach, którzy odziedziczyli ich Duchy i tytuł. Grupa składa się z następujących Digimonów: AncientGreymon (Ogień), AncientGarurumon (Światło), AncientKazemon (Wiatr), AncientBeetlemon (Grzmot), AncientWisemon (Stal), AncientSphinxmon (Ciemność), AncientMegatheriummon (Lód), AncientMermaidmon (Woda), AncientVolcanomon ( Ziemia) i Starożytny Troiamon (Drewno).

Chociaż nie pojawiają się osobiście w Granica Digimon (z wyjątkiem krótkiej retrospekcji), Dziesięciu Legendarnych Wojowników odegrało kluczową rolę w historii Cyfrowego Świata. Wykorzystali swoje połączone moce, by pokonać Lucemona i pomimo śmierci (no cóż, większość z nich) przekazali swoje moce współczesnym Dziesięciu Legendarnych Wojowników, którzy po raz kolejny byli w stanie pokonać Lucemona, łącząc swoje moce. Każdy z nich z osobna jest niesamowicie silny, ale ich połączone moce – a zazwyczaj działają jak grupa – sprawiają, że są siłą, z którą należy się liczyć. Zdecydowaliśmy się uwzględnić ich jako grupę (jedyną grupę na tej liście), ponieważ wszyscy są równie silni, a ich prawdziwa siła pochodzi z działania jako grupa, a nie jako jednostki. Dlatego sensowne było wymienienie ich wszystkich tutaj; Królewscy Rycerze, Mroczni Mistrzowie lub inne grupy nie miałyby sensu, ponieważ ich członkowie nie są jednakowo silni.

Ze względu na swoją rolę w historii i mitach cyfrowego świata oraz udokumentowane wyczyny, Legendary Warriors z pewnością zasługują na miejsce na naszej liście. Ich połączone moce wystarczyły, by pokonać Lucemona, ale także przeniesione moce wystarczyły, by ponownie pokonać Lucemona, gdy Susanoomon w końcu położył kres jego zniszczeniu.

8. Huanglongmon

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaBrak (dane)Boska bestia DigimonTaikyoku

Huanglongmon to mega-poziomowy Digimon Boskiej Bestii, który jest powiązany z Przygoda Digimon 02 oraz Poskramiacze Digimon serial anime i pojawił się w Wojny Digimon Xros . Huanglongmon to Suweren Digimon, który jest zapisany w Centrum jako cesarz Digimon, który rządzi światem. Dzięki Lucemonowi został zapieczętowany pod ziemią w najgłębszym, najciemniejszym miejscu; jego mitologia jest więc powiązana z wydarzeniami opowiedzianymi w Granica Digimon . Ta istota jest dobra, ale także zła i nazywana jest Taiji światła i ciemności. Jego gigantyczne ciało pokryte jest łuskami specjalnej rudy Huanglong, która szczyci się absolutną twardością, więc zadanie mu nawet jednej rany jest niemożliwe. Uważany jest za najwyższą istotę kreacji w cyfrowym świecie, mimo że – jak się okazuje – nie jest najsilniejszym istniejącym Digimonem.

Huanglongmon jest jednym z tych Digimonów, których moce trudno obiektywnie ocenić. Mianowicie został wymieniony jako istota nawet silniejsza niż Czterech Władców (Azulongmon, Ebonwumon, Zhuqiaomon i Baihumon) oraz istota stworzona w cyfrowym świecie. Jeszcze,żeHuanglongmon nigdy się nie pojawił, a wszystko, co o nim widzieliśmy, to sztuczny smok-zabawka, którego Dorbickmon użył do DigiFusion w Wojny Xros .

To nie jest prawdziwy Huanglongmon. Mówiąc o prawdziwym Huanglongmon, musimy tylko powiedzieć, że jego główny atak, Taikyoku, nieustannie rozkłada wszystko w cyfrowym świecie, przez całą wieczność, na dwa krańce światła i ciemności, doprowadzając do nieistnienia. Tak więc, jak widać, Huanglongmon może rozmontować Cyfrowy Świat i złożyć go tak, jak mu się podoba. Niewielu Digimon może to zrobić. Lucemon, pomimo wszystkich swoich uprawnień, musiał odciąć Huanglongmona, aby rozpocząć swoje panowanie nad światem cyfrowym, co pokazuje, że nawet on bał się władzy Huanglongmona.

Bóg stworzenia w cyfrowym świecie z pewnością zasługuje na miejsce na naszej liście. Jest bez wątpienia potężniejszy niż Digimon, który pojawił się wcześniej, albo dlatego, że jest odpowiedzialny za ich stworzenie, albo dlatego, że byli świadomi jego mocy. Dlaczego nie jest wyżej na liście, ponieważ nie jest prawdziwym wojownikiem i prawdopodobnie zostałby pokonany przez Digimon, które są zarówno potężnymi, jak i dobrymi wojownikami.

7. MegaCiemnośćBagram

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaWirusNieznanyBóg porywacza śmierci

MegaDarknessBagramon to złożony Digimon, który pojawia się w Wojny Digimon Xros ; jego Atrybut jest różny i zwykle przedstawiany jest jako Mega-poziomowy Digimon. W rzeczywistości jest on rozproszoną formą AxeKnightmona i Bagramona. Łącząc mrocznego rycerza i diabelskiego władcę demonów, stał się największym cesarzem zła i najsilniejszym antagonistą, jaki kiedykolwiek pojawił się w anime.

Jego Imperium Vicious, zła moc wylewająca się z jego ciała, symbolizuje tę siłę, a jeśli zostanie w niej skąpane słabe zło, natychmiast staje się płaszczącym podwładnym. Nawet jeśli próbujesz się opierać, uważa się, że trudno jest zachować poczucie siebie, jeśli patrzysz na ciebie ze złością AxeKnightmona, który znajduje się w jego klatce piersiowej. Według jednej z teorii, jego ostatecznym planem jest wykorzenienie wszelkiego dobra, aby napełnić świat złem i uzyskać świat, którym może manipulować do woli.

Chociaż prawdopodobnie istnieją jakieś Digimony, których siły nie prześciga nawet sam MegaDarknessBagramon, mówi się, że aby określić swój plan jako coś gwarantowanego, rozszerza on swoją moc, przejmując pod swoją kontrolę przydatnego Digimona i wypatruje możliwości dla sprzeciw. Ciemność kryjąca się w sercach ludzi i Digimon zostaje zintensyfikowana i połączona z niezgłębioną mocą MegaDarknessBagramon.

MegaDarknessBagramon to Digimon, który został przedstawiony jako absolutne, najsilniejsze zło w cyfrowym świecie. Widziałeś na tej liście potężnych antagonistów, ale MegaDarknessBagramon jest silniejszy i bardziej zły niż wszyscy, nawet jeśli nie w swojej gigantycznej postaci. MegaDarknessBagramon ma moc wykorzenienia wszystkiego, co jest dla niego dobre, i chociaż tylko kilku Digimonów mogło go pokonać w walce, wciąż jest wystarczająco inteligentny, by nie lekceważyć swoich przeciwników i zawsze jest ostrożny w bitwie. Potrzeba było połączonych sił wszystkiego, co dobre w cyfrowym świecie, by ostatecznie pokonać MegaDarknessBagramona, co mówi wystarczająco dużo o jego ogromnych mocach.

To ostatni klasyczny antagonista na tej liście, a tym samym najpotężniejszy. MegaDarknessBagramon zasłużył na tak wysoką pozycję ze względu na zło, które reprezentuje, oraz sposób, w jaki został pokonany, a to jest więcej niż jakikolwiek inny antagonista, którego zażądał od DigiDestined.

6. Tryb Paladyna Imperialdramon

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaSzczepionkaStarożytny Smoczy Człowiek DigimonMiecz Wszechświata
Giga Kruszarka

Imperialdramon Paladin Mode to mega-poziomowy Starożytny Dragon Man Digimon, który jest ostatnią formą Imperialdramon i formą Imperialdramon Fighter Mode, który uzyskał moc Royal Knight Omnimon, wzmacniając i zmieniając postać w legendarnego świętego rycerza.

Ten Digimon zadebiutował w filmie Digimon Adventure 02: Zemsta Diaboromona , gdzie walczył i pokonał Armageddemona. Jako ostatnia, najsilniejsza forma Imperialdramon Dragon Mode, o której mówiono od czasów starożytnych, pojawił się w czasach wielkich zakłóceń w starożytnym cyfrowym świecie i uratował świat przed całkowitym upadkiem. Jednak wszystkie szczegóły tej epoki są tajemnicą i jeśli badania nad Digimonem i światem cyfrowym posuwają się naprzód, prawdopodobnie zostaną ostatecznie wyjaśnione.

Jest słynnym posiadaczem ostatecznego miecza Omni i założycielem Królewskich Rycerzy, chociaż sam nie jest członkiem grupy. Na rękojeści Miecza Omni widnieje połączony symbol Herbu Odwagi i Przyjaźni.

Kiedy Omnimon początkowo walczył z Diaboromonem, zdołał go pokonać ze względną łatwością. Kiedy Diaboromon Digi przekształcił się w Armageddemona, Omnimon nie miał szans, więc przeniósł swoją władzę do Imperialdramon Fighter Mode, który w tamtym czasie stał się najsilniejszym Digimonem w serii. Imperialdramon Paladin Mode jest absurdalnie silny.

Pomimo pojawienia się tylko raz w anime, zyskał już reputację zaciekłego wojownika. Jest tak potężny, że mówią o nim nawet legendy starożytnego Cyfrowego Świata, a swoją ogromną moc udowodnił, pokonując potężnego Armageddemona. Nie tylko jest wyjątkowo silny – jego atak z armaty Giga Crusher jest dziesięć razy silniejszy niż zwykły Mega Crusher – jest również niezwykle szybki, a kiedy się porusza, wydaje się, że jego ruchy są faktycznie natychmiastowe. Jakby tego było mało, Tryb Paladyna Imperialdramon dzierży również Miecz Omega, który jest nasycony mocą Omnimona.

Ta broń jest tak potężna, że ​​przecina przeciwnika na pół jednym uderzeniem, resetując i usuwając jego dane konfiguracyjne. Mówiąc językiem laika, ten miecz niszczy dane złego Digimona, rekonfiguruje je, co skutkuje stworzeniem dobrego, oczyszczonego Digimona. Niewielu Digimonów może to zrobić, a to sprawia, że ​​Imperialdramon Paladin Mode jest tak potężny.

Digimon, o którym mowa w legendach, z pewnością zasługuje na miejsce na naszej liście, a ze wszystkimi swoimi sprawdzonymi mocami z pewnością zasługuje na tak wysokie miejsce na liście. Jedynym problemem związanym z Imperialdramon Paladin Mode jest to, że widzieliśmy go tylko raz i że wgląd w jego prawdziwe moce jest bardzo ograniczony, więc możemy tylko rozważać możliwości, podczas gdy moce kolejnych Digimonów są lepiej znane.

5. Jesmon GX

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaDaneŚwięty Rycerz DigimonSeiken Meppa

Jesmon GX to poziom Mega - Święty Rycerz Digimon i nosiciel X-Antibody. Jest to ostateczna forma Jesmona, która przebudziła swoją prawdziwą moc, wytrzymując surowy trening od Gankoomona i w pełni ją opanowując. Jej wygląd, przepełniony duchem walki i poczuciem sprawiedliwości w całym ciele, pokryty jest czerwonym kolorem płonących płomieni. Nieograniczona Rękawica, która stała się jej główną bronią, to element wyposażenia używany zarówno do ataku, jak i obrony, który przełącza się między trybami Miecza, Knuckle i Tarczy w zależności od sytuacji. Dzięki dalszej Digivolving, Tactical Arms przekształciło się w konstrukcję energetyczną w kształcie skrzydła, a jego zdolność latania również drastycznie wzrosła. Ze względu na swoją ogromną moc, Jesmon GX jest uważany za Królewskiego Rycerza 1 poziomu, co oznacza, że ​​jest jednym z najsilniejszych w grupie.

Okej, jasne, Jesmon GX technicznie nie pojawił się w anime, ale jest bezpośrednio związany z Jesmonem, który zadebiutował w anime Digimon Przygoda tri. Podstawowa forma Jesmona była wyjątkowo potężna – dorównywał zarówno Alphamonowi, jak i Omnimonowi, którzy uważani są za najsilniejszych wśród Królewskiego Rycerza. Siła Jesmona tkwi nie tylko w jego sile, ale także w ogromnej szybkości.

Jego forma X-Antibody – Jesmon X – jest jeszcze silniejsza, podobnie jak inne X-Digimon i to właśnie ta forma odróżnia go od Imperialdramon Paladin Mode, ponieważ wiemy na pewno, że X-Antibody znacząco zwiększa podstawowe statystyki Digimona. Ale Jesmonowi udało się stać jeszcze silniejszym, osiągając formę GX po opanowaniu trudnego treningu Gankoomona (Gankoomon był jego mistrzem, odkąd był Hackmonem) i stając się jednym z najsilniejszych wojowników w cyfrowym świecie. W tej formie ma bardzo niewiele ograniczeń i nie ma wielu Digimonów, którzy mogliby go faktycznie pokonać.

Jedyną rzeczą dotyczącą Jesmona jest jego pozycja w stosunku do Alphamon i Omnimon, ale ponieważ ci dwaj są zwykle uważani za najpotężniejszych Królewskich Rycerzy, Jesmon musiał być tutaj umieszczony.

4. Alfamon

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaSzczepionkaŚwięty Rycerz DigimonBoski Miecz Stopień Alfa

Alphamon to mega-poziomowy Digimon Świętego Rycerza i naturalny nosiciel X-Antibody. Chociaż jest jednym z przywódców Królewskich Rycerzy, mówi się, że dla Królewskich Rycerzy jest istotą podobną do siły odstraszania, a ponieważ nie pojawia się w normalnych czasach, jest również nazywany Pustelnikiem na Uboczu który powiewa niebieskim płaszczem i jest Królewskim Rycerzem przydzielonym do miejsca zwanego Pustym Siedzeniem. Ponieważ posiada zdolność Alpha inForce, ostateczną siłę, która w bitwie natychmiast odtwarza minioną bitwę, chociaż ataki Alphamona kończą się w mgnieniu oka, nie możesz pojąć, ile ataków faktycznie wyzwolił, i teoretycznie możesz zobaczyć tylko ostateczny cios, który powalił jego przeciwników. Może również użyć magicznego kręgu DigiCode z jego rąk, aby wykonać atak i obronę. Włada Boskim Mieczem Stopnia Alpha, opartym na Souken Gradalpha Grademona. Jeśli połączy się z legendarnym Dragon Digimon, Ouryumonem, stanie się Alphamonem Ouryukenem, który jest jeszcze potężniejszy niż podstawowa forma Alphamona.

Jak wyjaśniono, pozycja Alphamona wobec Królewskich Rycerzy jest bardzo skomplikowana. Jest członkiem grupy, jednym z jej przywódców i Królewskim Rycerzem pierwszego poziomu, którego moc jest porównywalna z mocą Omnimona. Jest także naturalnym nosicielem przeciwciała X, co czyni go potężniejszym od prawie wszystkich Królewskich Rycerzy. Mimo to Alphamon nie pojawia się cały czas i wydaje się, że ma bardzo osobistą markę sprawiedliwości, a nie szlachetny sentyment, który podzielają inni Królewscy Rycerze.

Zostało to pokazane w Digimon Przygoda tri. , gdzie Alphamon – starając się wypełnić swój ochronny obowiązek – walczył z każdym, kto stanął mu na drodze, nie dbając o to, czy byli rzeczywistymi wrogami, czy nie. Udało mu się jednocześnie walczyć z Omnimonem i Jesmonem, co mówi samo za siebie; Alphamonowi udało się przetrwać walkę z dwoma najsilniejszymi Rycerzami Królewskimi poza sobą. Wszyscy pozostali Digimon nigdy nie mieli szans w starciu z Alphamonem i jego potężnym ostrzem. Jego fuzja z Ouryumonem, która nigdy nie miała miejsca w anime, jest bardzo interesującą fuzją teoretyczną, która uczyniłaby Alphamon jednym z najsilniejszych Digimonów w historii.

Zdecydowaliśmy się postawić Alphamona przed Jesmonem, ponieważ jest on jednym z przywódców Królewskich Rycerzy i ponieważ nawet inni Królewscy Rycerze w pewien sposób boją się Alphamona. Mimo to, mimo że jest niezwykle potężny, nie ma wiele miejsca na ulepszenia jak Omnimon, dlatego uważamy, że nie jest najsilniejszym Królewskim Rycerzem, ale ustępuje mu tylko Omnimonowi.

3. Omnimon X

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaSzczepionkaŚwięty Rycerz DigimonUsuń wszystko

Omnimon X to mega-poziomowy Digimon Świętego Rycerza i nosiciel X-przeciwciała. Jest jednym z przywódców Rycerzy Królewskich. Z powodu przeciwciała X teoretycznie inni Digimon nie są w stanie pokonać Omnimona X, ale nigdy nie zostało to udowodnione. To dlatego, że zdobył Omega inForce, ostateczną siłę, która w bitwie jest w stanie natychmiast czytać naprzód i odpowiednio reagować. Jest to umiejętność, która wyciąga i podnosi zmysł bojowy i potencjał Omnimona, w każdych okolicznościach, do granic możliwości. Ponadto nigdy nie traci, jeśli chodzi o bezpieczeństwo sieci. Omnimon X to ulepszona wersja Omnimona, której zbroja stała się ostrzejsza i bardziej dopracowana. Herb Odwagi na Odważnej Tarczy Omega i połączony symbol Herbu Odwagi i Przyjaźni na jego piersi zostały zastąpione przez As’mę Green. Ma też As'mę Greena na kolanach i Szary Miecz, bardzo potężną broń. Jego głowy WarGreymon i MetalGarurumon zostały zastąpione odpowiednio przez głowy WarGreymon X i MetalGarurumon X.

Gdy Alphamon jest nieobecny, Omnimon jest zwykle postrzegany jako przywódca Królewskich Rycerzy. Ten Digimon wielokrotnie udowodnił, że jest niezwykle potężny i był w stanie pokonać niektórych z najsilniejszych złych Digimonów, takich jak Diaboromon, Arkadimon i Ordinemon. Oprócz tego ma ogromny potencjał wzrostu, mając kilka różnych form poza jego podstawową formą Mega-poziomu. Jedna z tych form, Omnimon X, jest z pewnością najsilniejszym Królewskim Rycerzem i prawdopodobnie trzecim najsilniejszym Digimonem w historii.

Uważa się, że Omnimon X jest nie do pokonania, co powinno wystarczyć każdemu, kto wątpi w naszą decyzję. Poza tym ma doskonałą zdolność przewidywania – widzi kilka sekund w przyszłość – co czyni go praktycznie nietykalnym; po prostu nie możesz go uderzyć, ponieważ zawsze wie, co zamierzasz zrobić i może się przed tym obronić. Ponadto jego Szary Miecz jest najpotężniejszym ostrzem w Cyfrowym Świecie, ponieważ nie tylko tnie i oczyszcza to, czego dotknie, ale całkowicie to wymazuje, co oznacza, że ​​Omnimon X ma moce na poziomie tworzenia, które są porównywalne z mocami cyfrowego boga, takich jak jako Huanglongmon.

Jeśli chodzi o Omnimona X, możesz spróbować znaleźć dla niego słabość, ale jest to bardzo trudne. Jest utalentowanym wojownikiem, ma ogromne moce i jest uważany za niepokonanego, a nawet nietykalnego! To właśnie stawia go ponad resztą Królewskich Rycerzy i dlatego jest tak wysoko na naszej liście.

2. Shoutmon X7F Tryb Superior

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
Brak (mega)NicKompozycja DigimonOstateczne ostrze Xrosa
Pogromca podwójnych flar

Shoutmon X7 Superior Mode to złożony Digimon, który pojawił się w Wojny Digimon Xros seria. Jest ostatnią formą DigiXros Shoutmona i jest uważany za najpotężniejszego dobrego Digimona, jaki kiedykolwiek stworzono. Shoutmon X7F Superior Mode wydaje się być połączeniem Shoutmona i prawie każdego innego Digimona w całym cyfrowym świecie, z wyjątkiem złych Digimonów, które nie są częścią jego kodu. Po obu stronach ma 6 złotych skrzydeł, a całe jego ciało jest pokryte czystym złotem. Jego ciało stało się tak duże, że nie ma wystarczająco dużo miejsca w jego ciele, więc pozostałe Digimon krążą wokół niego w postaci dwóch pierścieni energii. Wydaje się być ostatecznym zbawicielem zarówno świata cyfrowego, jak i świata rzeczywistego.

Shoutmon może nie wydawać się dużo, a ludzie zwykle nie mają zbyt wysokiej opinii o całości Wojny Xros serii, ale Shoutmon X7 Superior Mode jest niezaprzeczalnie najsilniejszym dobrym Digimonem w historii. Czemu? Cóż, po prostu dlatego, że jest każdym dobrym Digimonem w historii. Wojny Xros Unikalny sprzęt w Digivolution umożliwił stworzenie czującego Digimona, który składa się ze wszystkich dobrych Digimonów, łącząc w ten sposób wszystkie ich moce w jedną ostateczną istotę.

Może nie mieć wszechmocy lub mocy na poziomie tworzenia innych Digimonów, ale Shoutmon X7 Superior Mode może z łatwością pokonać ich wszystkich, zanim zdążą użyć swoich mocy. W mandze pokonał UltimateKhaosmona (połączenie jednych z najniebezpieczniejszych złych Digimonów w całym świecie Digimon), ale na liście znajdują się również MegaDarknessBagramon i Huanglongmon, twórca cyfrowego świata, jaki znamy.

Lista Digimon zawarta w tym DigiXros obejmuje między innymi Ballistamon, Dorulumon, ZekeGreymon, Bombmon, Kamemon, Jijimon, Olegmon, Apollomon, Grademon, PawnChessmon (biały), Dondokomon, PaunGaossmon, Beelzemon, Hi-VisionMonitamon, Golemon, Mervamon, Lillymon, Dracomon, Sparrowmon, Knightmon, Beastmon, Darkdramon, Leviamon, MetalGarurumon, MagnaAngemon, Patamon, Gatomon, Impmon, Veemon, Examon, Garurumon, Omnimon, Agumon, WarGreymon, MarineAngemon, Guilmon, Searchmon, Pumpkin Guardmon, Guardmon, Guardmon , Mantaraymon, Palmon, Floramon, Gabumon, Pururumon, Bucchiemon, Kokatorimon, Pagumon, Thundermon, YukimiBotamon, Otamamon, Tanemon, Pandamon, Clockmon, Jyarimon, Bukamon, Kyupimon, Terriermon, Betamon, Biyomon, Lynumon, Stingamon, Bearmon, Mekanorimon, Datamon, Puwamon, Kunemon, Tsunomon, Monodramon, Prairiemon, Upamon, Mushroomon, Seahomon, Doggymon, Gryphonmon, Deramon, Mokumon, Trailmon (czajnik), Ignitemon, Puppetmon, Leomon, Kongoumon, Lunamon, Spadamon, Puttimon, Mercurymon, ToyAgumon, Grizzlymon, LadyDevimon, Garbagemon, Honeybeemon, Pichimon, Kotemon, Coronamon, Chuumon, Sunflowmon, Whamon, Syakomon, Mermaimon, Salam WarMonzamon , Woodmon, Archelomon, Pegasusmon, Etemon, Mammothmon, Growlmon, Monzaemon, Stingmon, Gotsumon, Halsemon, Pumpkinmon, Jijimon, Harpymon, Candlemon, Spadamon, Lunamon, Frigimon, Lilamon i wiele innych.

Celowo podaliśmy ci pełną listę znanych Digimonów, które tworzą tryb Shoutmon X7 Superior, abyś mógł rzucić okiem na jego ogromne moce, ale także abyś wiedział, że jest to tylko mały fragment mocy, które posiada. Nie ma nic, co chcielibyśmy dodać do równania.

1. ZeedMillenniummon

PoziomAtrybutRodzajGłówny atak
MegaWirusZły bóg DigimonNiszczyciel Czasu

ZeedMillenniummon to mega-poziomowy Digimon złego boga, który pojawił się jako wróg w Przygoda Digimon oraz Wojny Digimon Xros materiały wiążące. Jest ostateczną formą Księżyca=Millenniummon. Latając swobodnie między przestrzenią a czasem, jest bytem zła, który wciąż próbuje zniszczyć wszystkie epoki i światy, a zniszczenie jest jego jedynym prawdziwym celem. Chociaż Digimon stanie się Digi-Egg, jeśli zostanie pokonany w bitwie, zdarzają się bardzo rzadkie przypadki, kiedy zamiast tego odradza się z ciała swoich danych.

Według jednej z teorii, gdy Millenniummon zginął w zaciekłej bitwie, mroczna dusza, którą posiadał, odrodziła się jako ZeedMillenniummon, największe zło cyfrowego świata. Również, jeśli chodzi o wstęgi, które owijają ZeedMillenniummon, mówi się, że są jak łańcuchy, które tłumią jego zdolności, ale nie wiadomo, kto mógł rzucić takie zaklęcie na ZeedMillenniummon, ponieważ nie ma silniejszego od niego Digimona. Przepowiedziane jest jednak, że uwolnienie z tego zaklęcia spowoduje niewyobrażalne zniszczenia na cyfrowy świat i każdą znaną rzeczywistość.

Co ciekawe, najsilniejszy Digimon w historii jest zarówno złym Digimonem, jak i Digimonem, który jeszcze nie pojawił się w żadnym anime, mimo że odgrywa kluczową rolę w mitologiach dwóch serii anime – Przygoda Digimon oraz Wojny Digimon Xros . ZeedMillenniummon można najlepiej opisać jako obrzydliwość. To cyfrowa potworność, która ożyła tylko dlatego, że jego dusza nie umarła, ale odrodziła się jako Digimon w najbardziej nienaturalny sposób. W ten sposób jest całkiem jasne, dlaczego jego natura jest tak destrukcyjna i dlaczego taki potwór chciałby wszystko zniszczyć. Zakładamy, że poziom nienawiści ZeedMillenniummon znacznie przewyższa poziom jakiegokolwiek innego Digimona, w tym Apocalymon i MaloMyotismon, ale nienawiść ZeedMillenniummon wydaje się być skierowana w stronę życia i istnienia. Dlatego celem ZeedMillenniummon jest zniszczenie wszystkiego. Moc tego Digimona jest naprawdę niezgłębiona… nie ma dokładnego sposobu na wyrażenie tego, co może zrobić, zwłaszcza że nie jest bogiem. Potrafi niszczyć rzeczywistość, a każdy jego atak kończy się całkowitym unicestwieniem przeciwników. Na szczęście jest związany magicznymi więzami, które ograniczają jego moce, ale mówi się, że jeśli te granice zostaną zerwane, pełna moc ZeedMillenniummon zostanie uwolniona i wszystko się skończy. Tak, ten gość jest tak potężny, że jego zwykła nieskrępowana egzystencja przyniosłaby światu całkowite zniszczenie; nie musi nic robić, po prostu istnieje i zniszczyłby absolutnie wszystko. Żaden inny Digimon nie posiada takiej mocy i dlatego ZeedMillenniummon jest najsilniejszym Digimonem w historii.

Chociaż nie może zostać zraniony żadnym rodzajem ataku – jest nawet odporny na Miecz Omni i Szary Miecz – ZeedMillenniummon może zostać pokonany i został pokonany. Legendarny Tamer Ryo zdołał go pokonać, ponieważ jego własna obecność osłabia ZeedMillenniummon, ale bardziej odpowiedni sposób jest ten pokazany w Wojny Xros manga, kiedy DigiDestined wszedł do jego ciała i przepisał swój kod. Tak, jedynym sposobem na pokonanie ZeedMillenniummona nie jest zaatakowanie go, ale całkowita zmiana jego kodu źródłowego, zmieniając w ten sposób całe jego istnienie.

***

I to kończy naszą listę. Przedstawiliśmy wam 20 najpotężniejszych Digimonów w serii anime i materiały powiązań, z wyjątkiem tych potężnych istot, które pojawiły się w mandze i grach wideo niezwiązanych z anime. Zrobiliśmy to, aby lista była bardziej przejrzysta i porównywalna, i mamy nadzieję, że uznałeś ją za pouczającą i zabawną.

I to wszystko na dzisiaj. Mamy nadzieję, że czytając to, dobrze się bawiłeś i że pomogliśmy Ci rozwiązać ten dylemat. Do zobaczenia następnym razem i nie zapomnij nas śledzić!

O Nas

Aktualności Kinowe, Seria, Komiksy, Anime, Gry