20 Najsilniejszych Pokémonów wszech czasów rankingowych (2021)

Za pomocą Artur S. Poe /28 września 202125 października 2021

Świat Pokémon to stale rozszerzający się wszechświat, w którym co jakiś czas dodawane są nowe stworzenia. Mimo to, pomimo wszystkich przybyszów, niektóre Pokémony przetrwały próbę czasu i okazały się silniejsze i potężniejsze niż inne. Związane są one głównie z historiami powstania świata Pokémonów, dzięki czemu zdołały przetrwać próbę czasu. Dzisiaj przedstawimy wam listę pięciu najsilniejszych Pokémonów z serii.

Pokemony , co jest skrótem od Kieszonkowe potwory , to franczyza medialna stworzona przez Satoshi Tajiri i Kena Sugimori w 1995 roku. Jest to franczyza fantasy osadzona w świecie, w którym ludzie żyją razem ze stworzeniami zwanymi Pokémonami, które przybierają różne kształty i rozmiary. Zaczęło się od serii gier wideo na konsolę Game Boy, ale wkrótce rozszerzyło się na inne media. Gry wideo i anime (w tym filmy powiązane) są obecnie najpopularniejszymi produktami, chociaż seria rozszerzyła się nawet na filmy akcji na żywo, takie jak Detektyw Pokemon Pikachu .

Teraz, gdy przedstawiliśmy wam krótkie wprowadzenie, zobaczmy dwadzieścia najsilniejszych Pokémonów w serii.Spis treści pokazać 20 najsilniejszych Pokémonów wszech czasów 20) jw 19) Alakazam 18) Eon duet 17) Legendarne Ptaki 16) Legendarne bestie 15) Salamancja 14) Tyranitar 13) Dragonite 12) Celebi 11) Duet w Wieży 10) Darkrai 9) Regigigas 8) Reshiram i Zekrom 7) Trio Światła 6) Kyurem 5) Groudon i Kyogre (formy pierwotne) 4) Rayquaza 3) Mew i Mewtwo (Duet Mew) 2) Trio Stworzenia 1) Arceus Najsilniejszy Pokémon w Pokémon Go Najsilniejsza karta Pokémon Najsilniejszy nielegendarny pokemon

20 najsilniejszych Pokémonów wszech czasów

20) jw

Dlaczego nie, naprawdę? Zaczynamy naszą listę od wysoce nieprawdopodobnego kandydata, ale Ditto jest naprawdę godnym podziwu Pokémonem i przykładem kreatywności pokolenia I, który do tej pory nie miał sobie równych. Ze względu na to, że może przemienić się w cokolwiek, uważamy, że Ditto jest niezwykle przydatny.

Ditto to Pokémon typu Normalnego wprowadzony w Generacji I. Nie wiadomo, czy ewoluował w lub z żadnego innego Pokémona. Może rozmnażać się z dowolnym Pokémonem innym niż Pokémon z grupy Nieodkrytych i innymi Ditto, w tym z niektórymi Pokémonami o nieznanej płci, aby wytwarzać jaja innych gatunków. Teraz to, co sprawia, że ​​Ditto jest tak wyjątkowy, to jego zdolność do transformacji, która umożliwia mu przemianę w dowolnego innego Pokémona lub obiekt, jeśli o to chodzi. Nigdy nie jest tak silny jak oryginał, ale jest całkiem przydatny, jeśli nas o to poprosisz i dlatego umieściliśmy go tutaj na naszej liście.

Ditto miał kilka występów w anime, a najsłynniejszą osobą Ditto była Duplica, ta, która pojawiła się w pierwszym sezonie anime. Kilka innych Ditto pojawiło się w serii, a my mieliśmy nawet okazję zobaczyć Shiny Ditto (w kolorze niebieskim, należącym do Narissy) w anime.

19) Alakazam

Jeśli chodzi o zwykłe Pokémony, Alakazam jest jednym z najlepszych, jakie znajdziesz w grze. Ten Pokémon typu psychicznego wprowadzony w Generacji I ma wyjątkowe możliwości ofensywne, jest bardzo inteligentny, a nawet ma jeszcze potężniejszą Mega Ewolucję, co czyni go całkiem interesującym.

Alakazam to Pokémon typu psychicznego, który zadebiutował w Generacji I. Jest to jeden z najpotężniejszych nie (Pseudo-)-Legendarnych (Psychicznych) Pokémonów w serii. Jest to ostateczna ewolucja Abry, ewoluująca po osiągnięciu poziomu wymienianej Kadabry; Abra ewoluowała w Kadabrę od poziomu 16. Alakazam może również ewoluować w Mega Alakazam za pomocą Alakazite.

Pokémon pojawił się w anime kilkakrotnie i zawsze był groźnym wrogiem. Godnym uwagi Alakazam jest ten używany przez Luanę, liderkę Sali specjalizującą się w podwójnych bitwach. W grach Pokémon miał świetne statystyki ATK, ale był bardzo słaby w defensywie, co oznacza, że ​​trzeba było mieć z nim dobre podejście taktyczne. Można go było zdobyć tylko poprzez handel, co utrudniało graczom uzyskanie go, jeśli nie mieli możliwości połączenia się z innym graczem.

18) Eon duet

Eon Duo to termin odnoszący się do Latios i Latias; są również nazywane Lati Twins. Zadebiutowały w Generacji III i były całkiem przydatne ze stosunkowo dobrymi statystykami, dlatego wymieniliśmy je tutaj, mimo że są słabsze niż większość innych Legendarnych Pokemony, a nawet niektóre pseudo-legendarne te.

Latios to podwójny typ Smoka/Psychiczny Legendarny Pokémon wprowadzony w Generacji III. Chociaż nie wiadomo, aby ewoluował w lub z jakiegokolwiek innego Pokémona, Latios może Mega Ewoluować w Mega Latiosa za pomocą Latiosite. Latias to smoczy/psychiczny legendarny Pokémon podwójnego typu, wprowadzony w Generacji III. Chociaż nie wiadomo, czy ewoluuje w lub z jakiegokolwiek innego Pokémona, Latias może Mega Ewoluować w Mega Latiasa za pomocą Latiasite.

Zarówno Latios, jak i Latias pojawili się w anime, debiutując we własnym filmie, zanim pojawili się później w serialu anime; ich Mega ewolucje pojawiły się również w anime. W grach mogłeś zdobyć tylko jedną z nich w określonej grze (co oznacza, że ​​​​musiałeś wymienić drugą z innej gry) i były one całkiem przydatnym dodatkiem do twojej drużyny.

17) Legendarne Ptaki

Chociaż nie są tak silne jak inne Legendarne Pokémony, a nawet słabsze niż niektóre potężniejsze Pseudo-Legendarne Pokémony, Legendarne Ptaki wciąż potrafią zadać cios w razie potrzeby i dlatego zasługują na miejsce na naszej liście. Co więcej, są istotnym elementem mitologii Kanto.

Legendary Birds to zbiorczy termin odnoszący się do trio Articuno, Zapdos i Moltres. Znane są również jako Skrzydlate Miraże. W Tundrze Koronnej ich galariańskie wersje są określane jako Legendarne Skrzydła. Articuno to legendarny Pokémon podwójnego typu, który został wprowadzony w Generacji I.

Zapdos to legendarny Pokémon o podwójnym typie Elektryczny/Latający, wprowadzony w Generacji I. W Galar Zapdos ma regionalną formę walczącą/latającą. Moltres to legendarny Pokémon podwójnego typu Ognisty/Latający, wprowadzony w Generacji I. W Galar Moltres ma mroczną/latającą formę regionalną.

Wystąpili kilkakrotnie w serialach animowanych, głównie w filmach, ale od niedawna nie tylko. W grach można je zdobyć (ale tylko po jednym z każdego), chociaż musisz podróżować do odległych lub tajnych miejsc i starać się je znaleźć i złapać.

16) Legendarne bestie

Legendarne rytmy zostały wprowadzone w Generacji II, jako wersja Legendary Birds Kanto z tego pokolenia; mieli nawet te same typy co ptaki. Zostały stworzone przez Ho-Oh i zwykle są postrzegane jako obrońcy regionu Johto.

Raikou to legendarny Pokémon typu elektrycznego wprowadzony w Generacji II. Nie wiadomo, aby ewoluował w lub z żadnego innego Pokémona. Wraz z Enteiem i Suicune jest jedną z legendarnych bestii wskrzeszonych przez Ho-Oh po spaleniu Mosiężnej Wieży. Z trzech legendarnych bestii Raikou reprezentuje uderzenie pioruna, które rozpaliło ogień, który strawił Mosiężną Wieżę. Entei jest Legendarne Pokémony typu Ognistego wprowadzony w Generacji II.

Nie wiadomo, aby ewoluował w lub z żadnego innego Pokémona. Mówi się, że Entei reprezentuje płomienie, które spaliły Mosiężną Wieżę. Suicune jest typem wody Legendarne Pokemony wprowadzony w Generacji II. Nie wiadomo, aby ewoluował w lub z żadnego innego Pokémona. Mówi się, że Suicune reprezentuje deszcze, które gasiły płomienie płonącej Mosiężnej Wieży.

Legendarne bestie pojawiły się w anime, zarówno w serialu, jak iw filmach; widzieliśmy nawet ich błyszczące formy w anime, co jest rzadkim zjawiskiem w serii anime. Jeśli chodzi o gry, Suicune można było zdobyć przez przypadkowe spotkanie podczas wędrówki po regionie Johto lub w Wieży (w Kryształ ), podczas gdy dwa pozostałe można było znaleźć podczas wędrówki po regionie Johto.

15) Salamancja

Teraz przechodzimy do Pseudo-Legendarne Pokémon , ponieważ są – w wielu przypadkach – silniejsze niż niektóre prawdziwe Legendarne Pokémony. Salamencja, główne Pokémony typu smoka z Generacji III, jest przykładem takiego Pseudo-Legendarnego Pokémona.

Salamence jest w rzeczywistości podwójnym Pokémonem typu Smok/Latający z doskonałymi statystykami. Jest świetnym wojownikiem i jest wyjątkowo silny w porównaniu z większością innych zwykłych Pokémonów, pomimo silnej słabości do ruchów typu Lodowego. Jest to ostateczna ewolucja Bagona i Shelgona i ewoluuje z Shelgona na poziomie 50. Może dalej ewoluować w Mega Salamencja przy użyciu Salamencytu. Chociaż bardzo trudny do zdobycia, Salamence jest jednym z najlepszych Pokémonów, jakie możesz mieć w grze.

Salamence pojawił się w anime kilkakrotnie i zawsze był groźnym wrogiem. Dwie z najsłynniejszych Salamence w serii to ta należąca do Drake'a, Smoczego Władcy Elitarnej Czwórki, oraz ta należąca do nikczemnego J.

14) Tyranitar

Nasza lista jest kontynuowana z kolejnym Pseudo-Legendarnym Pokémonem, tym razem z Generacji II. Chociaż nie jest to Pokémon typu smoka, Tyranitar i jego linia ewolucyjna zastąpiły linię Dratini z Generacji I jako najsilniejszy nielegendarny Pokémon w tym pokoleniu.

Tyranitar to podwójny Pokémon typu Rock/Mroczny, który po raz pierwszy pojawił się w Johto i jest częścią Generacji II. Tyranitar jest gigantycznym dinozaurem i przez jakiś czas był najsilniejszym Pokémonem typu ciemnego w serii, ponieważ typ ciemny został po raz pierwszy wprowadzony w Generacji II. Jest to ostateczna ewolucja Larvitara i Pupitar, ewoluująca z tych ostatnich na poziomie 55. Jeśli użyjesz na nim Tyranitarite, ewoluuje w Mega Tyranitar. Podobnie jak Salamence, jest trudny do zdobycia, ale jest jednym z najsilniejszych Pokémonów w grach.

Tyranitar i jego linia ewolucyjna pojawiły się również w anime przy kilku okazjach, z najsłynniejszym przykładem matki Tyranitar z Larvitara Asha, widzianej najpierw w retrospekcji, a później pojawiającej się, aby Ash mógł zwrócić jej Larvitara.

13) Dragonite

Dragonite to ostatni nielegendarny or Mityczne Pokemony na tej liście. Był pierwszym Pseudo-Legendarnym Pokémonem w serii i pomimo bycia Pokémonem Generacji I, Dragonite pozostaje jednym z najsilniejszych Pokémonów w całej serii.

Dragonite to podwójny Pokémon typu smoczo/latającego po raz pierwszy wprowadzony w Generacji I jako najsilniejszy, nielegendarny Pokémon w tym pokoleniu. Jest dużym, jasnopomarańczowym smokiem z małymi skrzydłami. Jest ostatnią ewolucją Dratini i Dragonair, ewoluując z Dragonair na poziomie 55. Pomimo tego, że Dragonite jest trudny do zdobycia, z pewnością jest tego wart i jest jednym z najlepszych Pokémonów, jakie możesz mieć w swojej drużynie. W przeciwieństwie do wielu innych Pseudo-Legendarnych Pokémonów, Dragonite nie ma Mega Ewolucji ani formy Gigantamax.

Ponieważ są dość spokojne, Dragonite często pomaga ludziom i pracuje z nimi, dlatego często pojawiali się w serialu animowanym. Niektórzy z trenerów, którzy posiadali Dragonite, to Drake, przywódca Pomarańczowej Ligi (nie Smoczy Władca), Lance z oryginalnej Elitarnej Czwórki, Iris, jedna z towarzyszek podróży Asha, i wreszcie sam Ash, który złapał świeżo rozwiniętego Dragonite podczas odcinka Podróże Pokémonów .

12) Celebi

Celebi, pierwszy mityczny Pokémon na naszej liście, wydaje się być bardziej uroczy niż niebezpieczny, gdy widzisz go po raz pierwszy. I chociaż jest mały i delikatny, Celebi jest w rzeczywistości bardzo potężnym Pokémonem, który ma niesamowite moce, dlatego znajduje się na naszej liście.

Celebi to podwójny Pokémon typu psychicznego/trawiastego, który służy jako strażnik Lasu Ilex. Został wprowadzony w Generacji II i był bohaterem Celebi: Głos lasu ale także kilka innych występów w całej serii anime. Zamieszkuje najczęściej lasy i zwykle jest opisywana jako przypominająca wróżkę, choć nie jest to Pokémony typu wróżka .

Celebi ma kilka interesujących mocy, dlatego często był celem różnych złoczyńców, którzy chcieli ich wykorzystać. Ma moc natychmiastowego oczyszczenia każdego napotkanego Pokémona Cienia, ale ma również zdolność podróżowania w czasie, co było głównym elementem fabuły Głos lasu . Chociaż nie jest to fizycznie imponujące, te moce z pewnością sprawiają, że zasługuje na miejsce na tej liście.

11) Duet w Wieży

Tower Duo to główne legendarne Pokémony regionu Johto. Są to Lugia i Ho-Oh i były też maskotkami Pokemony Złoto oraz Srebro gier wideo, w których zadebiutowali jako Pokémon Generacji II.

Lugia to podwójny Pokémon typu Psychicznego/Latającego, który wygląda jak duży smok. Chociaż żyje w morzach i jest znany jako strażnik mórz, Lugia potrafi latać i używa swoich skrzydeł zarówno do pływania, jak i latania. Ho-Oh, strażnik niebios, to podwójny Pokémon typu Ognisty/Latający, który wygląda jak gigantyczny ptak. Obaj nie ewoluują z żadnego innego Pokémona, ani nie ewoluują w żadnego innego Pokémona.

Zgodnie z mitologią świata Pokémon, Lugia jest mistrzem tria trzech Legendarnych ptaków (Articuno, Moltres, Zapdos) z Generacji I, podczas gdy Ho-Oh jest mistrzem tria trzech Legendarnych bestii (Entei, Raikou, Suicune) z Generacji II, ponieważ jest również odpowiedzialny za ich tworzenie.

10) Darkrai

Wprowadzony w Generacji IV, Darkrai jest bardzo ciekawym Legendarnym Pokémonem, który żyje na Wyspie Newmoon i jest częścią mitologii regionu Sinnoh. Jest bardzo potężny, a jednocześnie bardzo zabawny i znany jest z tego, że wywołuje koszmary.

Darkrai jest w pełni Mrocznym Legendarnym Pokémonem, chociaż ma wiele zewnętrznych cech Pokémona typu Ducha. Ma moc naginania rzeczywistości i może podróżować przez różne wymiary. Pomimo niskiego wzrostu jest niezwykle potężny i był nawet w stanie powstrzymać walkę między potężną Palkią i Dialgą w Powstanie Darkrai , dopóki Ash nie zrobił tego, co musiał.

Wraz z Cresselią, która mieszka na Wyspie Pełni Księżyca, Darkrai tworzy Księżycowy Duet, który jest czasami nazywany Podświadomym Duetem, ponieważ Darkrai może uzyskać dostęp do snów ludzi i Pokémonów i dać im koszmary, podczas gdy Cresselia odpowiada za przyjemne sny.

9) Regigigas

Jeśli chodzi o tego małego faceta, Regigigas jest Legendarnym Pokémonem wprowadzonym w IV Generacji. Odgrywa integralną część mitologii regionu Sinnoh i mówi się, że odegrała rolę w tworzeniu świata Pokémon. Regigigas jest mistrzem legendarnych tytanów (lub gigantów).

Regigigas jest w rzeczywistości Legendarnym Pokémonem typu Normalnego. Nie ewoluuje z żadnego innego Pokémona i nie ma żadnych dodatkowych form; ma władzę nad wszystkimi Legendarnymi Tytanami. Wygląda jak golem i dzieli pewne cechy wizualne z innymi tytanami (zwłaszcza oczami), ale ostatecznie jest inny, ponieważ nie uosabia żadnego konkretnego typu Pokémona.

Regigigas jest wyjątkowo silny, a jego rozmiar czyni go jednym z najbardziej imponujących Pokémonów w historii. Mówi się, że jest tak potężny, że był w stanie ciągnąć i przesuwać całe kontynenty, co wiąże się z legendami mówiącymi, że odegrał rolę w tworzeniu świata Pokémonów, jakie znamy.

8) Reshiram i Zekrom

Indywidualnie Reshiram i Zekrom są równie silni i jako członkowie trio Tao są zgrupowani razem. Ponieważ Kyurem, ostatni pozostały członek trio, jest nieco silniejszy od tych dwóch z osobna (tak jak Rayquaza jest silniejszy niż Groudon i Kyogre), wspomnimy o tym później.

Reshiram i Zekrom są smoczymi Pokémonami podwójnego typu. Reshiram, który uosabia koncepcję yang, jest Pokémonem typu dualnego typu Smok/Ognisty, podczas gdy Zekrom, który uosabia koncepcję Yin, jest Pokémonem typu dual Dragon/Electric. Oboje zadebiutowali w Generacji V i są częścią mitologii regionu Unova. Mówi się, że powstały, gdy region był nękany przez wielką wojnę.

Podobnie jak inni członkowie trio, obaj są naturalnymi rywalami. Nie wiadomo, aby dalej ewoluowały, ale mają – każdy z nich – inną formę, która jest aktywowana przez użycie DNA Splicers na jednym z nich i Kyurem, co skutkuje procesem zwanym Absofusion, który usuwa Reshirama lub Zekroma z drużyny dopóki fuzja nie zostanie cofnięta. Stają się wtedy albo Białym Kyurem (kiedy użyje się Reshiram) albo Czarnym Kyurem (kiedy użyje się Zekroma).

7) Trio Światła

Wprowadzone w Generacji VII, Light Trio to grupa Legendarnych Pokémonów z regionu Alola. Według Alolanskie legendy , Light Trio jest odpowiedzialne za wprowadzenie światła do regionu Alola i stworzenie ruchów Z, które odegrały znaczącą rolę w grach Generacji VII. Trio tworzą Solgaleo, Lunala i Necrozma. Wszyscy trzej potrafią również tworzyć ultraotwory czasoprzestrzenne.

Solgaleo to podwójny Pokémon typu psychicznego/stalowego, który wygląda jak lew. Jego odpowiednikiem jest Lunala, który jest Pokémonem typu psychicznego/duchowego, który wygląda jak nietoperz. Oboje ewoluują z Cosmog, tj. Cosmoem, tworząc w ten sposób linię ewolucji Cosmog. Z drugiej strony Necrozma jest Pokémonem psychicznym i nie ewoluuje z żadnego innego. Żaden z trzech Pokémonów nie ma żadnych dalszych ewolucji, ale dwa pierwsze mają po jednej dodatkowej formie, podczas gdy Necrozma ma trzy.

Spośród trzech form Necrozmy, dwie są fuzjami z innymi członkami Light Trio – Necrozma Zmierzchowych Grzyw, fuzja typu psychicznego/stalowego z Solgaleo używającym N-Solarizera, oraz Necrozma ze Skrzydłami Świtu, fuzja typu psychicznego/duchowego z Lunalą używającą N-Lunarizera – podczas gdy jego ostatnia forma, Ultra Necrozma, jest formą typu psychicznego/smoczego, którą można uzyskać, gdy Necrozma Zmierzchu Grzywy lub Necrozma Dawn Wings używa Ultra Burst.

6) Kyurem

Ostatni członek Tao Trio, Kyurem, jest niezwykle potężnym i niebezpiecznym Legendarnym Pokémonem, który został wprowadzony w Generacji V. Został przedstawiony jako nieco destrukcyjny odpowiednik Reshirama i Zekroma.

Kyurem jest Pokémonem typu smoczego/lodowego, co czyni go szczególnie przydatnym w grach wideo, ponieważ eliminuje największą słabość typu smoczego (obok ruchów typu wróżkowego) i uosabia brak yin i yang (tak – zwany wuji), co wyjaśnia jego chaotyczny charakter i niebezpieczeństwo, jakie zwykle ze sobą niesie. Panowaniem Kyurema jest lód i jest on w stanie zamrozić wszystko, z czym się zetknie.

Kyurem, jako Pokémon, jest zwykle przestraszony przez innych, zarówno Pokémonów, jak i trenerów. Wraz ze swoją podstawową formą, która jest wystarczająco przerażająca, Kyurem ma również dwie inne formy, które są aktywowane przez użycie na nim splicerów DNA i Reshirama lub Zekroma, co skutkuje procesem zwanym Absofusion, który usuwa Reshiram lub Zekrom z imprezować, dopóki fuzja nie zostanie cofnięta. Stanie się wtedy Białym Kyurem (z Reshiramem) lub Czarnym Kyurem (z Zekromem).

5) Groudon i Kyogre (formy pierwotne)

Pierwotny Groudon i Pierwotny Kyogre

Pozostali członkowie Weather Trio to Groudon i Kyogre, odpowiednio twórcy i władcy lądu i wody. Są Legendarnymi Pokémonami wprowadzonymi po raz pierwszy w Generacji III i od tego czasu pojawiły się zarówno w filmy i anime .

Groudon to Pokémon typu Ziemnego, który jest uważany za twórcę i władcę wszystkich ziem w świecie Pokémonów. Z drugiej strony Kyogre jest Wodnym Pokémonem i władcą mórz. Ze względu na ich ciągłą potrzebę zdobycia dominacji, Groudon i Kyogre są zaciekłymi rywalami, którzy walczą dość często; to dlatego Rayquaza interweniował podczas ich starcia, ponieważ był jedynym wystarczająco potężnym, aby powstrzymać ich przed zniszczeniem świata. Są to starożytne Pokémony, które przez długi czas pozostawały w stanie hibernacji, ale można je obudzić za pomocą specjalnych przedmiotów.

W przeprojektowanych grach Generacji III, Groudon i Kyogre przeszli przez proces Primal Reversion, który rzekomo aktywował ich starożytne, pierwotne moce. Te wersje można obudzić za pomocą czerwonej (Groudon) i niebieskiej (Kyogre) kuli. Podczas gdy Primal Kyogre pozostaje czystym Wodnym Pokémonem, Primal Groudon staje się podwójnym typem ziemi/ognia.

4) Rayquaza

Rayquaza w anime

Rayquaza to podwójny Pokémon typu Smok/Latający po raz pierwszy wprowadzony w Generacji III. Jest wewnętrznym mistrzem Trio Trio Pogodowego i jedynym Pokémonem, który jest w stanie kontrolować i ujarzmić Kyogre'a i Groudona. Jest legendarnym władcą nieba, potrafiącym kontrolować pogodę w atmosferze.

Rayquaza jest niezwykle potężny i jest – w pewnym sensie – obrońcą Ziemi, jak widać w filmie Destiny Deoxys, gdzie walczył z Deoxysami, o których myślał, że jest tam, aby zaatakować planetę. Wersja Shiny pojawiła się później w anime. Chociaż tria Pokémon są zwykle równie silne, Rayquaza jest potężniejszy niż Groudon i Kyogre, jego dwaj odpowiednicy.

W przeprojektowanych grach wideo Generacji III Rayquaza ma możliwość Mega Ewolucji. Obecnie uważa się, że jest pierwszym Pokémonem, który miał Mega Ewolucję.

3) Mew i Mewtwo (Duet Mew)

Mew i Mewtwo

Termin fanów Mew Duo odnosi się do Pokémon Mew i Mewtwo, dwóch Pokémonów wprowadzonych w Generacji I. Mew jest Pokemonem Mitycznym, a Mewtwo jest Legendarnym Pokémonem.

Mew jest przodkiem wszystkich Pokémonów, odpowiedzialnym za tworzenie nowych gatunków. Przez długi czas naukowcy myśleli, że Mew był tylko mitem, zanim faktycznie odkryto go w Ameryce Południowej. Odgrywa główną rolę w pierwszym filmie o Pokémonach, a później pojawia się kilka razy. Jest Pokémonem typu psychicznego i jest w stanie nauczyć się każdego możliwego ataku.

Jeśli chodzi o Mewtwo, w rzeczywistości jest on sztucznym Pokémonem, klonem stworzonym przez Zespół R z fragmentu DNA Mew. Został stworzony do użycia jako broń przez Zespół R, ale stał się samoświadomy i uciekł swoim twórcom, zaczynając żywić urazę do ludzi i chcąc się na nich zemścić. Jest także główną postacią w pierwszym filmie i pojawił się kilka później. Mewtwo jest również Pokémonem Psychicznym i ma dwie Mega Ewolucje – Mewtwo X (podwójny typ Psychiczny/Walczący) i Mewtwo Y – obie pojawiły się w anime.

2) Trio Stworzenia

Od lewej do prawej: Palkia, Giratina i Dialga

Creation Trio to grupa Legendarnych Pokémonów stworzona przez Arceusa, po raz pierwszy wprowadzona w Generacji IV jako część mitu Sinnoh. Wszystkie trzy są niezwykle potężne i są zgrupowane jako jeden Pokémon, ponieważ ich moce są całkowicie równe.

Wszystkie trzy są smoczymi Pokémonami o podwójnym typie, przy czym Palkia jest typu Wodnego/Smoczego, Dialga jest typu Stalowo/Smoczego, a Giratina jest Pokémonem typu Duchowego/Smoczego. Kiedy zostały stworzone, każdy z nich otrzymał kontrolę nad własnymi królestwami. Palkia przejęła kontrolę nad przestrzenią i Dialga nad czasem, podczas gdy Giratina została wygnana do Zniekształconego Świata z powodu swojej brutalnej natury; tam Giratina kontroluje antymaterię w świecie, w którym czas nie mija, a przestrzeń jest całkowicie zniekształcona. Cała trójka pojawiła się w Diament i Perła trylogia filmowa.

Choć uważane za rywali, Palkia i Dialga nie są generalnie brutalne i będą atakować tylko wtedy, gdy są zagrożone, jak pokazano w filmach. Z drugiej strony Giratina jest gwałtowna i ma tendencję do powodowania chaosu i spustoszenia bez żadnego znaczącego powodu. Strażnicy Jeziora, również stworzeni przez Arceusa, mają za zadanie uspokoić Palkię i Dialgę na wypadek, gdyby się wściekły.

1) Arceus

Arceus w filmie Arceus i Klejnot Życia

Arceus jest bogiem świata Pokémonów, pierwszym Pokémonem w historii i prawdopodobnie ostatnim, jaki kiedykolwiek istniał. Zamieszkuje specjalny świat (znany jako Świat Arceusa) i jest zwykle uważany za twórcę całego wszechświata Pokémon, wraz z kilkoma innymi Legendarnymi Pokémonami; Sam Arceus jest Mitycznym Pokémonem i jest znany jako Pierwotny. Został po raz pierwszy wprowadzony w Generacji IV i jest Pokémonem opartym na Sinnoh.

Arceus jest Pokémonem Normalnego typu bez znanych ewolucji, ale z możliwością zmiany kształtu i typu podczas noszenia Płyty lub określonego Kamienia-Z. Jest wszechmocny i wszechwiedzący, chociaż pełny zakres jego mocy nigdy nie został ujawniony. Odegrał główną rolę w filmie Arceus i Klejnot Życia i kolejny występ w innym filmie.

Przypisuje mu się stworzenie zarówno Creation Trio, jak i Lake Guardians, dwóch grup Legendarnych Pokémonów, które miały silny wpływ na ewolucję świata Pokémonów. Dlatego jest uważany za Mistrza Trio (faniowskie określenie Pokémona, który może kontrolować różne trio z serii) obu grup.

Ciekawostka: W odcinku House, MD, tytułowy bohater, Gregory House, wspomina Arceusa w kpiącej odpowiedzi członkowi swojego zespołu, mówiąc, że rzeczywiście stworzył wszechświat. Scenę możecie zobaczyć na własne oczy:

Najsilniejszy Pokémon w Pokémon Go

Najsilniejszym Pokémonem w Pokémon Go opartym na Combat Power jest Slaking. Siła bojowa Pokémona składa się z trzech czynników: ataku, obrony i wytrzymałości. Pokemony z wyższymi punktami CP mają większe wielokrotności swoich podstawowych statystyk niż Pokemony z niższymi punktami CP. W konsekwencji Pokémon z większymi statystykami bazowymi byłby potężniejszy nawet na podobnych poziomach CP.

Najsilniejsza karta Pokémon

Najsilniejszą kartą Pokémon jest Mega Gengar EX. Ten Ghost Pokémon z rozszerzenia Widmowe Siły ma atak Widmowej Bramy, który może naśladować dowolny ruch przeciwnika kosztem jednej energii psychicznej plus dowolnych dwóch innych. Można go również łatwo zmienić dzięki niewielkiemu kosztowi odwrotu.

Najsilniejszy nielegendarny pokemon

Dragapult to najsilniejszy Pokemon Nielegendarny. Suma statystyk Dragapult wynosi 600 i ma typ Smoka/Ducha. Posiada wysoką ofensywę, ale przeciętną obronę i niskie HP, jest szybkim i słabym typem Pokemona. Dragapult posiada również 3 bardzo dobre umiejętności: Cursed Body, Infiltrator i Clear Body.

O Nas

Aktualności Kinowe, Seria, Komiksy, Anime, Gry