Goku vs Frieza: kto wygrałby?

Za pomocą Hrvoje Milaković /7 sierpnia 20214 sierpnia 2021

Ze wszystkich bitew dla wielu fanów Dragon Ball (zwłaszcza tych, którzy oglądali serial w latach 90.) wciąż nie można zaprzeczyć, że bitwa między Goku a Friezą była jedną z najlepszych. To była bardzo długa bitwa, która zniszczyła planetę Piccolo, Namek. Ale wiedząc, że Frieza przeżył swoją rzekomą porażkę, ale ostatecznie został zabity przez Future Trunks i jego powrót w ostatnich wydarzeniach z serii, nadal chcemy sprawdzić, czy Goku nadal może pokonać jedną z najsilniejszych istot we Wszechświecie.

Chociaż Frieza zyskał ogromną poprawę i nową formę w ostatnich częściach serii, Goku wciąż jest w stanie pokonać Friezę. Chociaż można przyznać, że Goku może mieć duże trudności z pokonaniem go. Jednak niektórzy fani debatują również, że Frieza może zdobyć przewagę nad Goku, ale tylko pod pewnymi warunkami.

Więc jakie są te warunki? Dlatego najpierw sprawdzimy, jak silne są te dwie osoby w pierwszej części tego artykułu. To sprawi, że pomyślisz, jak zdolni mogą sobie nawzajem zaszkodzić, gdy zdecydują się na jedno ostateczne starcie, które określi, kto jest prawdziwym zwycięzcą między tymi dwoma.Spis treści pokazać Goku i jego moce Aktualne zdolności Goku Frieza i jego moce Goku kontra Frieza: kto wygrałby?

Goku i jego moce

Goku ma siłę fizyczną, która jest znacznie silniejsza niż jakikolwiek człowiek, dzięki jego genom Saiyan. Ciekawe w Goku jest to, że jest wojownikiem, który zawsze ciężko trenuje, aby prześcignąć swoich wrogów. W wyniku swojej ciężkiej pracy za każdym razem staje się silniejszy, aż do osiągnięcia boskich poziomów siły. Wiadomo, że zranił Friezę, gdy ma 100% siły.

W wyniku tego, że jest bardzo silny fizycznie, zyskał również nadludzką prędkość, co sprawia, że ​​szybko sięga przeciwko Beerusowi, o którym wiadomo, że ma prędkości przewyższające prędkość światła. Ponadto, dorównując jego nadludzkiej sile, Goku ma ogromną wytrzymałość, która pozwala mu przetrwać siły kosmiczne, takie jak energia uniwersalna.

Pamiętaj jednak, że Goku nadal może zostać zraniony, zwłaszcza przez kogoś silniejszego od niego. Zachorował również podczas Cell Saga. Może również otrzymywać obrażenia od broni, gdy jest poza gardą, szczególnie gdy jego poziomy Ki są bardzo niskie. Ale złapanie Goku z zaskoczenia będzie trudnym zadaniem, ponieważ ma zmysły tak silne, jak jego czysta siła. To pozwala mu myśleć i sięgać bardzo szybko, dlatego Beerus znalazł dopasowanie na Goku, kiedy walczyli.

Ze względu na swoją rasę Saiyan, Goku ma wzmocnione zmysły w porównaniu z większością ludzi. W rezultacie jego zmysły podczas bitwy są wyższe niż większość jego przyjaciół na Ziemi, dzięki czemu nadaje się na wojownika swojej nowej, rodzinnej planety. Wiadomo również, że Goku ma ogromną siłę woli, która sprawiła, że ​​przetrwał wiele niezwykle trudnych bitew, które sprawiły, że osiągnął swój limit.

Jak dotąd Turniej Mocy ujawnił pełny potencjał Goku, co sprawiło, że wielu fanów jeszcze bardziej wywarło wrażenie na szumie. Zwróć uwagę, że był w stanie pokonać Jirena, niezwykle potężnego przeciwnika, który ostatecznie pokonał już i tak potężnego Friezę. To, co jest niesamowite w tej części, to to, że był w stanie pokonać Jirena, nawet gdy miał bardzo niski poziom wytrzymałości, i doznał kilku kontuzji podczas bitwy.

Aktualne zdolności Goku

Goku opanował Boskie Ki, które jest potężniejszą wersją jego zwykłego Ki. To dało mu moc Bogów, co czyni go znacznie lepszym od jakiegokolwiek Saiyanina w tym momencie. To dało mu nowy zestaw transformacji, takich jak Super Saiyan God i Super Saiyan Blue. Zyskał również Ultra Instynkt i do tej pory go udoskonalił, co daje mu dostęp do potężniejszej formy niż to, co może mu zapewnić Boskie Ki.

W tym momencie, mimo że Goku jest czasami naiwny, można powiedzieć, że nadal jest geniuszem w aspekcie walki. W końcu w pierwszych częściach bitwy może bez problemu dogonić przeciwników, którzy są od niego znacznie potężniejsi. Wiadomo również, że Goku ma wysoki poziom wyczucia Ki, Zerowania Energii, transferu Ki i kontroli ducha, co pozwala mu korzystać z Natychmiastowej Transmisji.

Frieza i jego moce

Jako najsilniejsza istota w całej galaktyce, a nawet we wszechświecie, jeśli bogowie są wykluczeni, wiadomo, że Frieza panował nad kilkoma planetami od czasu jego wprowadzenia. Spośród wszystkich z jego gatunku, Frieza był znany z tego, że urodził się z większą mocą w porównaniu z resztą ich rasy. Jest nawet silniejszy niż jego ojciec, King Cold.

Frieza jest znanym niszczycielem planet, który może niszczyć planety, nawet gdy jego moce są nadal tłumione. Szaleństwo na punkcie mocy Friezy polega również na tym, że nie zdobył jej poprzez zwykły trening, podobnie jak to, w jaki sposób osiągnął ją Goku. Miał już tę wrodzoną moc, odkąd był młody, w połączeniu z jego genetyką, która czyni go jeszcze silniejszym w szybszym tempie niż inne gatunki.

W końcu jest częścią tajemniczej rasy (którą większość nazywa rasą Frieza lub Frost Demons), która ma siłę równie potworną, jak ich okrutne cechy. Są również dumni, twierdząc, że są najsilniejszą obcą rasą w galaktyce. Wiadomo również, że ich rasa zmienia formy, aby ukryć swoją prawdziwą moc. To jest powód, dla którego Frieza miał trzy różne formy, zanim użył swojej naturalnej formy, która jest jego najpopularniejszą formą, która również uwalnia jego pełną moc.

Jego pierwsza forma była wystarczająco potężna, by zabić ojca Vegety jednym uderzeniem. Jego druga forma sprawiła, że ​​pokonał Gohana, Vegetę i Krillina w bardzo spokojnym stanie, tylko po to, by stać się trochę poważnym podczas walki z Piccolo, dopóki nie aktywował swojej trzeciej formy. W swojej ostatecznej i prawdziwej formie może z łatwością zabić cztery wspomniane postacie.

Jednak w swojej Ostatecznej Formie nadal zachował znaczną część swojej mocy. W rezultacie pokazał tylko 50% swojej mocy przeciwko Goku podczas pierwszych części swojej bitwy. Nawet przy użyciu 20x Kaio-Ken, Goku wciąż ma trudności z pokonaniem Friezy, a po użyciu na nim Kamehameha doznał tylko niewielkiego poparzenia. Frieza wykorzystał tylko 100% swojej mocy, gdy Goku stał się Super Saiyanem. Jednak pomimo tego, że był w 100% pełnej mocy, nie mógł się równać z pierwszą formą Super Saiyan Goku.

Jeśli chodzi o ostatnie wydarzenia z serii, Frieza w końcu przeszedł czteromiesięczny trening po raz pierwszy w życiu, po tym, jak został wskrzeszony. To szkolenie jest bardzo ważnym wydarzeniem, gdy analizujemy szybki wzrost mocy Friezy. W wyniku tego treningu Frieza osiągnął poziom siły bliski bogom, jeśli nie równy z nimi. Jego nowo odkryta moc sprawiła, że ​​był w stanie z łatwością pokonać Gohana w swojej pierwszej formie.

Wiadomo, że Frieza ma niszczycielskie techniki, takie jak jego charakterystyczny Promień Śmierci, który może spowodować eksplozję w całym mieście, gdy uderzy w ziemię. Jego ostateczny atak, Kula Śmierci, jest już wystarczająco silny, aby zniszczyć planetę po wystrzeleniu przez jego palec. Chociaż istnieje potężniejsza wersja, którą można wystrzelić przez jego ręce. Zyskał również Złotą Formę, która jest jeszcze potężniejsza niż już silne Super Saiyan Blue formy Goku i Vegety.

Goku kontra Frieza: kto wygrałby?

Z całym szacunkiem, Goku wciąż jest w stanie wygrać z Friezą. Chociaż fajnie byłoby zobaczyć ich w jeszcze jednym deathmatchu, zwłaszcza ze wzrostem mocy, jaki Frieza zyskał w ostatnich wydarzeniach z serii. Z osobowością Goku i tym, jak arogancki może stać się Frieza, ich cechy dowodzą, że Goku ma nieograniczony potencjał, bez względu na to, ile ulepszeń może uzyskać Frieza z biegiem czasu.

Jednak, jak wspomniano wcześniej, istnieje pewien warunek, który Frieza może spełnić, aby całkowicie pokonać Goku. Wiadomo, że Frieza rośnie wykładniczo w szybszym tempie niż Goku. Jeśli tylko Frieza jest tak samo pracowity jak Goku, jeśli chodzi o trening, może z łatwością osiągnąć i udoskonalić Ultra Instynkt w tak szybszym czasie niż Goku. Zwróć uwagę, że gdyby Frieza osiągnął Ultra Instynkt, może z łatwością pokonać nawet Jirena podczas Turnieju Mocy.

Ale nawet bez Ultra Instinct, podczas jednego pojedynku, a nawet jeśli wszyscy wiemy, że Goku może wygrać, trudność jest nadal bardzo wysoka. Bazując na bitwie z Jirenem, Goku może doznać kilku poważnych obrażeń i będzie musiał zadać jeden dobry cios Friezie, jeśli znów będą walczyć na śmierć i życie, jeśli będą walczyć w idealnym stanie bez utrudnień po obu stronach.

Jak zauważono we wszystkim, o czym tutaj wspomniano, cechą Goku jest bycie ciężko pracującym wojownikiem, który daje mu całkowitą przewagę nad aroganckim i zbyt pewnym siebie Frieza. To tylko dowodzi, że naturalne zdolności zawsze nie mogą się równać z dużą siłą woli i zdolnością do wystarczająco ciężkiej pracy, aby osiągnąć poprawę, której chcesz dla siebie.

O Nas

Aktualności Kinowe, Seria, Komiksy, Anime, Gry