Goku VS Saitama: Kto wygrałby?

Za pomocą Hrvoje Milaković /29 sierpnia 202129 sierpnia 2021

Czy uda mu się jednak pokonać Goku? To jedno z pytań, które wielu fanów Dragonball zadaje jak szalone, gdy ktoś publikuje obezwładniającą postać w mediach społecznościowych i forach. Dobrze znane, potężne postacie z anime, takie jak Uchiha Madara, Białobrody, Gol D. Roger, Gildarts i Escanor, zostały dokładnie przeanalizowane przez fanów, ale nie udało im się sprawdzić, czy mogą pokonać Goku. Ale Saitama, A.K.A. One-Punch Man, od dawna rywalizuje w tej niekończącej się walce o pomiar mocy postaci z anime, aby w końcu pokonać ulubionego Saiyanina.

Opierając się na mocy Saitamy, może pokonać Goku. Jednak wiedząc, jaki potencjał może osiągnąć Goku, niektórzy fani twierdzą, że Saitama może nie być w stanie pokonać Goku swoim charakterystycznym pojedynczym, zabójczym ciosem. Z drugiej strony najnowsza, najpotężniejsza forma Goku może nie uderzyć Saitamy.

To szalona bitwa, którą każdy fan chciałby obejrzeć, gdyby tylko autorzy Dragonball i One-Punch Man mieli sposób na zrobienie z niej jednego strzału. Ale ponieważ w tej chwili nie ma żadnego, po prostu przeanalizujmy te dwie niezwykle potężne istoty, aby zobaczyć, która z nich wygra, czy zamiast tego będzie to impas. W ten sposób możemy jeszcze raz uruchomić naszą wyobraźnię, tak jak robimy to zawsze podczas skalowania mocy niektórych z najbardziej obezwładnionych postaci w historii anime.Spis treści pokazać Goku i jego moce Saitama i jego moce Goku VS Saitama: Kto wygrałby?

Goku i jego moce

Wiadomo, że Goku ma nadludzką siłę, ponieważ jest Saiyanem, rasą przewyższającą ludzi pod względem siły. Goku jest również zdeterminowanym wojownikiem, który regularnie bardzo ciężko trenuje, aby upewnić się, że może pokonać każdego wroga, z którym się zmierzy. Jego sesje treningowe są często intensywne, do tego stopnia, że ​​zyskał siłę bliską lub prawie równą samym bogom.

Jego nadludzka siła ma również nadludzką prędkość, dzięki czemu szybko reaguje nawet na Beerusa, boga, który jest tak szybki jak prędkość światła. Zyskał także nadludzką odporność, co czyni go wystarczająco potężnym, by wytrzymać nawet energię samego Wszechświata.

Pamiętaj jednak, że Goku nadal może otrzymywać obrażenia. Podczas wszystkich jego bitew widzieliśmy, jak Goku był ranny, a nawet krwawił. Ponieważ często walczy z przeciwnikami silniejszymi od niego, zawsze jest skłonny do zakończenia bitwy poważnie pobity. Może również otrzymywać obrażenia od broni, ale tylko wtedy, gdy nie jest wart. Jednak złapanie Goku z zaskoczenia wydaje się teraz niemożliwe, ponieważ opanował już do perfekcji Ultra Instynkt.

Geny Goku jako Saiyan zapewniły mu również wyostrzone zmysły w porównaniu do ludzi. Dzięki temu jest w stanie szybko wyczuwać, co jest odpowiednie dla jego roli wojownika na jego rodzimej planecie, Ziemi. Wiadomo również, że Goku ma ogromną siłę woli, co często obserwuje się podczas toczenia jego głównych bitew, zanim ostatecznie wygra.

Wiadomo również, że Goku jest bardzo inteligentny, jeśli chodzi o walkę, podczas gdy fani traktują go jako geniusza. Jest w stanie szybko analizować swoich przeciwników, aż do przystosowania się w bitwie, nawet jeśli wróg jest na początku silniejszy. Jest to jeden z kluczowych czynników, który stopniowo zwiększał jego siłę w walce z przeciwnikiem w miarę rozwoju bitwy.

Oprócz swojej fizycznej i psychicznej mocy, Goku opanował również wyższy poziom Ki, zwany Boskim Ki w ostatnich rozdziałach. To dało mu dostęp do dwóch niezwykle potężnych form, Super Saiyan God i Super Saiyan God Blue. Innym godnym uwagi wyczynem, którego się nauczył, był Ultra Instinct, który wzmacnia jego refleks, a także nadaje mu boską formę, która nie jest brana pod uwagę. Super Saiyan nie więcej.

Jeśli chodzi o jego różne ruchy, Goku może wyczuwać i przenosić Ki, kontrolę ducha dla Natychmiastowej Transmisji i anulowanie energii.

Saitama i jego moce

Saitama nie przypomina większości bohaterów anime, którzy mają dostęp do specjalnych mocy, takich jak czakra, magia lub Boskie Ki Goku. Saitama jest doskonałym przykładem czystej, surowej siły. Nie osiągnął swojego charakterystycznego ciosu (choć to tylko normalny cios) poprzez specjalny trening lub poprzez zdobycie jakiegoś przedmiotu lub potwora, który dostał się do jego ciała. Sposób, w jaki to osiągnął, jest po prostu zabawny, jak się wydaje. Zauważ też, że Saitama jest po prostu zwykłą ludzką istotą prowadzącą bardzo proste życie.

Saitama osiągnął swoją moc jedynie poprzez zwykłe szkolenie. Jego postanowienie trenowania zaczęło się odkąd spotkał potwora, który zazwyczaj najeżdża miasta w pobliżu domu Saitamy. Według niego swoją nadludzką sprawność osiągnął wykonując 100 pompek, przysiadów i brzuszków, a także 10 kilometrów biegu – a wszystko to każdego dnia przez 1 rok i 6 miesięcy! Chociaż istnieją spekulacje, gdzie Saitama mógł osiągnąć swoją tajemniczą moc gdzie indziej.

Oprócz niszczycielskiego ciosu, który może natychmiast zabić prawie każdego, ma również ogromną wytrzymałość. W całej serii One-Punch man prawie nikt nigdy nie zranił ani nie zadrapał Saitamy. Poza tym prawie nikt nie był w stanie przeżyć jego ciosu, z wyjątkiem ludzi, których do tej pory uderzył i Boros. Zwróć uwagę, że Boros kopnął go w kierunku księżyca, ale nie wyrządził mu żadnych obrażeń. Jego ciało jest tak sprężyste, że nawet próżnia kosmiczna może go zniszczyć.

Oprócz swojej nadludzkiej siły, ma również niezwykle potężną siłę nóg, która może sprawić, że będzie mógł skakać w kierunku wysokości i odległości atmosferycznych. Ta siła nóg rekompensuje mu niezdolność do latania, co potrafią niektórzy jego bohaterowie. Poza tym ma boski refleks i szybkość, które mogą przewyższyć nadludzką prędkość Sonica i wysoce zaawansowany system śledzenia Genosa. Jego prędkość może również generować powidoki, aby zmylić wrogów.

Jego inne godne uwagi umiejętności to zdolność do używania czystego zastraszania do ogłuszania wrogów, jego wysoka siła woli, która pomogła mu dzięki intensywnemu treningowi, jego postrzeganie, które jest wystarczająco żywe, aby poznać motywy innych, oraz jego zdolność do interakcji również z niematerialnymi istotami . Dlatego niektórzy fani spekulują, że Saitama jest Bogiem w ludzkiej postaci.

W przypadku bitwy z Borosem, Saitama powstrzymał swoje siły tylko dlatego, że chce doświadczyć dreszczyku walki, ponieważ czuł, że wszystkie jego walki są nudne z powodu jego ogromnej siły. Celem Saitamy było znalezienie kogoś, kto może dać mu ekscytującą walkę, do punktu, w którym również musi zostać pokonany, ponieważ jego niezwykła moc sprawiła, że ​​walka była dla niego zbyt nudna. Ale kiedy Goku z nim walczy, Saitama ma potencjał, by osiągnąć ten cel.

Goku VS Saitama: Kto wygrałby?

Na pewno już dobrze wiesz, że baza Goku nigdy nie stanie z Saitamą. Jeśli chodzi o przyjmowanie form, Saitama ma już przewagę, ponieważ nie musi mieć zastrzyku mocy. Ponadto w tym momencie zamierzamy założyć, że będą walczyć ze swoją moralnością na bok, ponieważ są typem, który nie chce zabijać ludzi. Tak więc bitwa zostanie przeanalizowana, jeśli Goku użyje wszystkich swoich innych form.

Powód, dla którego Ultra instynkt potrzebna jest taka forma, że ​​używanie zwykłych form Super Saiyan od 1 do 3 nigdy nie zadziała przeciwko Saitamie. Bez względu na to, jak szybkie są te formy, boski refleks Saitamy, z którym nawet cyborg z wysoce zaawansowanymi funkcjami śledzenia superkomputera nie jest w stanie dogonić, po prostu zablokuje wszystkie ataki Goku. Zwróć uwagę, że nawet użycie Senzu Bean w tym momencie wcale nie zachwyci Saitamy. Co gorsza, Saitama może zabić Goku w wyżej wymienionych formach jednym uderzeniem.

Jeśli kiedykolwiek Goku użyje swojego Godly Ki, aby wejść do Super Saiyan God Blue, nadal będzie miał trudności z pokonaniem One-Punch Man. Zwróć uwagę, że Saitama jest prawie niezniszczalny i nadal może blokować boską prędkość Goku, gdy używa Boskiego Ki. Nawet jeśli Goku zdoła uderzyć go w kierunku księżyca, tak jak zrobił to Boros, Saitama zrobi to samo, gdy walczył z tym drugim. W tej formie Goku, moim zdaniem, potrzeba dwóch lub trzech udanych ciosów, by zniszczyć Saiyanina.

Saitama może nie zostać zraniony, ale z pewnością będzie miał trudności z pokonaniem Goku, gdy użyje Opanowana forma ultra instynktu . Tym razem Saitama z pewnością jest podekscytowany obecnym stanem bitwy. W tym miejscu Goku może być zaskoczony, ponieważ Saitama wciąż może nadążyć, pomimo boskiej mocy i szybkości Goku. Jeśli coś zostanie zniszczone, gdy Goku użyje Kamehameha w tej formie, to na pewno będzie to tylko charakterystyczny kostium Saitamy! W końcu jego garnitur nie ma żadnych specjalnych właściwości i jest zwykłym, ręcznie robionym garniturem, aby wyglądał jak superbohater.

Na koniec, zauważ, że Duchowa Bomba nigdy nie zadziała na Saitamę, ponieważ ma on również czyste serce. Dlatego wynik bitwy jest bardzo jasny, a Saitama będzie mógł zadać kilka ciosów Goku, zanim ostatecznie go pokona. I szczerze mówiąc, Saitama będzie musiał tylko wyprowadzać kolejne ciosy, aby pokonać Goku w jego Mistrzowskiej Formie Ultra Instynktu. To tylko pokazuje, że Saitama zasługuje na swój tytuł, ponieważ jest jedynym, który z pewnością może pokonać Goku!

O Nas

Aktualności Kinowe, Seria, Komiksy, Anime, Gry