Ile razy umarł Goku i jak?

Za pomocą Robert Milaković /27 czerwca 20219 lipca 2021

Może to być dla ciebie zaskoczeniem, ale chociaż Son Goku jest głównym bohaterem serii Dragon Ball, wielokrotnie umierał. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, ile razy zginął Goku i jak.

Son Goku zmarł siedem razy w serii Dragon Ball. Obejmuje to gry wideo, filmy, mangę i główną serię anime.

W dalszej części artykułu powiemy ci, kto zabił Son Goku i jak zginął.Spis treści pokazać Ile razy zginął Goku? Kto zabił Goku? 1. Mały Król Demonów 2. Raditz 3. Wirus serca 4. Komórka 5. Zamasu 6. Hit 7. Vegeta Jak umarł Goku? Przeciwko królowi demonów Piccolo Przeciw Raditzowi Wirus serca Komórka Zamasu Uderzyć Vegeta

Ile razy zginął Goku?

Jak w przypadku każdego fikcyjnego wszechświata, zależy to od tego, co uważasz za kanon. Biorąc pod uwagę gry wideo, filmy, mangę i główną serię, Goku zmarł 7 razy.

Kto zabił Goku?

1. Mały Król Demonów

Nie jest to prawdziwa śmierć, serce Goku zatrzymuje się tylko na kilka chwil. Król demonów Piccolo wydawał się niepowstrzymanym demonem legendarnym, o ligę wyższym niż najemnicy i mistrzowie sztuk walki, z którymi Goku mierzył się do tego momentu.

2. Raditz

Technicznie rzecz biorąc, to nie sam Raditz zabił Goku. Raditz był bratem Goku, ujawniając, że są częścią obcej rasy wojowników, którzy podbili, a następnie sprzedali planety.

3. Wirus serca

Nie kto, ale co. Zarówno w alternatywnej linii czasu, jak i w głównej serii, Goku zaraża się śmiertelnym wirusem serca, który go zabija. Wirus jest śmiertelny nawet dla Super Saiyanie .

4. Komórka

Zaprojektowany, aby być idealnym bio-wojownikiem, Cell jest skonstruowany na podstawie informacji genetycznej prawie każdego wielkiego wojownika i rasy z serii. Łączy genialny intelekt, niezgłębioną moc i oszałamiający czynnik regeneracji.

5. Zamasu

Zbuntowany Bóg jest zniesmaczony błędami śmiertelnika, kradnie fizyczną formę Goku, a następnie zabija go.

6. Hit

Hit to zgrabny zabójca z umiejętnościami zmieniania czasu, który zapowiadał się na nowego głównego rywala Goku.

7. Vegeta

Na osi czasu opracowanej z Dragon Ball Online MMORPG, Goku i Vegeta postanowili zakończyć swoje historie ze stylem. Pod koniec życia wzbili się w kosmos, by rozegrać jedną ostateczną bitwę, z której żaden nie powrócił.

Jak umarł Goku?

Przeciwko królowi demonów Piccolo

Do tego momentu stawka nie była tak wysoka, a Dragon Ball wydawał się bardziej przygodowym show. Król demonów Piccolo był pierwszym prawdziwym zagrożeniem egzystencjalnym na Ziemi, z boskim poziomem mocy.

Ich walka szybko przechodzi z arcydzieła sztuk walki z płynnymi ruchami i akrobacjami do brutalnej harówki z gryzieniem, uderzeniami łokciami i Piccolo kopiącym Goku jak piłką nożną.

Demon bierze nawet Kamehameha i nawet się nie wzdryga. W końcu odpowiada za wybuch Ki to tymczasowo zatrzymuje serce małpiego chłopca.

Przeciw Raditzowi

W całej serii było kilka tajemnic dotyczących młodego małpiego chłopca Son Goku. Miał ogon, zmysły psa, stawał się silniejszy za każdym razem, gdy był bliski śmierci i miał nadludzką siłę. Nie wspominając o tym, że był małpą małpą, zmieniającą się w małpę wielkości budynku za każdym razem, gdy widział pełnię księżyca.

Okazuje się, że nasz bohater był typem kosmity zwanego Saiyanem. Saiyanie to urodzeni wojownicy o ulepszonej fizjologii i wrodzonym instynkcie walki i rywalizacji. Rasy podbiły planety i odsprzedały je kupującym, czyniąc z nich planetarnych piratów.

Raditz przybył na Ziemię, ujawniając to wszystko i spodziewając się, że jego brat Goku już podbił maleńki niebieski świat. Upokarza zarówno Goku, jak i Piccolo, po czym porywa syna Goku, próbując szantażować jego ojca. Genialny umysł Piccolo zdał sobie sprawę z daremności prób indywidualnego zmierzenia się z Raditzem, więc sugeruje współpracę w celu pokonania Raditza.

Nawet niszcząca planetę moc kombinacji Piccolo-Goku nie wystarczyła, biorąc pod uwagę, że Raditz tylko się nimi bawił. W obliczu daremności ich wysiłków, Piccolo zdecydował się użyć swojej tajnej broni: ataku, którego miał nadzieję użyć do zabicia Goku.

Makankosappo lub Special Beam Cannon to ultra gęsta, korkociągowa wiązka skoncentrowanej energii o wystarczającej mocy przebijającej, by zabić Raditza. Ma jednak bardzo długi czas ładowania.

Po kilku próbach i brutalnej bitwie, Goku uświadamia sobie, że ich jedyną szansą było unieruchomienie brata, trzymając go, pozwalając, by atak uderzył ich oboje. Po tym szlachetnym czynie umiera i w konsekwencji zdobywa szacunek Piccolo.

Wirus serca

Pod koniec dnia Goku wciąż jest mężczyzną. On i jego bliscy mogą doświadczać problemów zwykłych śmiertelników, takich jak dysfunkcja rodziny, konieczność uzyskania prawa jazdy, problemy finansowe, a nawet choroby. Wydaje się, że pomimo boskiego ciała, w jego piersi bije kruche serce śmiertelnika.

Śmiertelny wirus infekuje Goku jakiś czas po sadze Frieza i zabija go. To zabiera największego obrońcę Ziemi tuż przed apokaliptycznym kryzysem, który prawie kończy świat. Nasz Goku, Goku z serialu, wciąż łapie wirusa. Zostaje jednak uratowany przez syna Vegety Trunksa, który wraca z przyszłości, aby dać mu antidotum.

Komórka

Bój się wściekłości cierpliwego człowieka. Pomysłodawca Armii Czerwonej Wstążki poprzysiągł zemstę i opracował tajny program konstruowania boskich sztucznych ludzi.

Szczytem jego twórczości był Cell, który wcale nie był robotem. Był kombinacją genetyczną zbudowaną ze skradzionych komórek, mającą na celu zniszczenie Goku.

Krótko mówiąc, sadyzm Cella popycha syna Goku, Gohana, do wstąpienia na nowy poziom mocy. W ciągu zaledwie kilku chwil bio-android całkowicie stracił kontrolę nad walką, powrócił do poprzedniego poziomu mocy i został kompletnie upokorzony.

Nie wiedząc, co robić, postanowił się zabić i zabrać ze sobą planetę. Jedynym, który miał szansę coś z tym zrobić, był Goku. Używając techniki, która pozwoliła naszemu bohaterowi na teleportację, oddalił siebie i detonującego potwora z dala od Ziemi.

To nie pozostawiło Goku czasu na odsunięcie się od wybuchu, a on zmarł w wyniku kolosalnego wybuchu.

Zamasu

Zamasu był szczytem arogancji i gatunkowości. Nienawidził śmiertelników za ich wady i chciał zniszczyć całą populację śmiertelników wieloświata. Jednak ledwo mógł nadążyć za Super Saiyan dwa.

Tak więc użył Super Dragon Balls, aby zamienić się ciałami z Goku, a następnie zabił go, całą jego rodzinę i zabił prawie całą populację Ziemi Trunksa na osi czasu.

Uderzyć

Hit był czymś więcej niż tylko brutalnym wojownikiem. Był precyzyjny, szybki i miał po swojej stronie coś więcej niż tylko manipulację Ki. Był też zabójcą do wynajęcia.

Goku był pod takim wrażeniem zdolności tego zabójcy, że wystawił na siebie kontrakt, aby Hit mógł ponownie walczyć z Saiyanem. Podobnie jak w przypadku walki z Demonem Piccolo, serce Goku zostaje na chwilę zatrzymane. Jednak nasz bohater zaplanował to i wystrzelił w powietrze wybuch Ki, spodziewając się, że spadnie na niego po tym, jak Hit zniknie. To zadziałało jak defibrylator, szokując serce Goku z powrotem do bicia.

Vegeta

Dla tych dwóch postaci nie można napisać lepszego zakończenia. Gra MMORPG online Dragon Ball wydarzy się wiele lat w przyszłości, kiedy dwaj główni Saiyanie od dawna nie żyją. Legendy mówią, że kiedy nadszedł właściwy moment, obaj wyruszyli w kosmos na ostatnią bitwę. Będąc w kosmosie, wychodzą na całość, nie martwiąc się o rozbicie Układu Słonecznego.

Przypuszcza się, że u szczytu bitwy zabrali nas nawzajem we wspólnym wybuchu. Nawet z Ziemi widziano ogromną supernową.

Odpowiedni koniec dla tych szlachetnych wojowników, kończących oba łuki w blasku chwały.

O Nas

Aktualności Kinowe, Seria, Komiksy, Anime, Gry