Czy Ahsoka Tano jest Szarym Jedi?

Za pomocą Hrvoje Milaković /28 lutego 202125 marca 2021

Ciemność i światło często wydają się być przeciwnymi stronami, które działają jak wrogowie. Ciemna i Jasna Strona reprezentują dwie strony tej samej monety, zamiast być całkowicie oddzielone. Przynajmniej taka byłaby wiara Szarych Jedi. Termin pochodzi z czasów Starych Wojen Sithów, kiedy Najwyższa Rada próbowała scentralizować Zakon. Niektórzy Jedi uważali, że Rada nie ma uprawnień do interpretacji i wymyślić na nowo Jedi Code i uważali się za lojalnych tylko wobec samej Mocy. Ci wcześni Szarzy Jedi sprzeciwili się Radzie z powodu nowych ograniczeń Kodeksu. Chociaż Jolee Bindo jest Szarym Jedi, czy możemy powiedzieć, że Ahsoka Tano też jest?

Ahsoka Tano jest technicznie Szarym Jedi, jak widać z samej definicji. Jednakże, jeśli wziąć pod uwagę tylko ścisłą definicję terminu Jedi, Ahsoka nie nazwałaby siebie Jedi, nie mówiąc już o Szarym Jedi. Jednak przez sprzeciwianie się rozkazom i porzucenie Zakonu przez wielu została nazwana Szarym Jedi – i zgodnie z drugą definicją.

Kim tak naprawdę są Szary Jedi i kto jest najpotężniejszy? ? Jest wiele? W tym artykule postaramy się pokazać, dlaczego Ahsokę można uznać za Szarego Jedi i dlaczego. Wciąż jest to dyskusyjny temat i wielu może się nie zgodzić – w końcu Szarzy Jedi bardzo różnią się w kanonie niż poza nim!Spis treści pokazać Kim są SZARY Jedi? Czy Ahsoka Tano jest Szarym Jedi? Czy kanon Szarych Jedi? Kto jest najpotężniejszym SZARYM Jedi?

Kim są SZARY Jedi?

Szary Jedi użył Ciemnej Strony Mocy, nie pozwalając jej przejąć ich i zepsuć ich wartości. Wygięli go zamiast całkowicie go objąć. Niektórzy z nich nawet gardzili tymi, którzy byli po Ciemnej Stronie. Bycie skorumpowanym przez Ciemną Stronę nie jest uważane za Szarych Jedi, nawet jeśli wrócili na ścieżkę Szarych.

Jednak termin ten nie powinien być mieszany z terminem odnoszącym się do istot wierzących, że nie ma Ciemnej Strony Mocy – byli wyznawcami Potentium. Wierzący w Potentium powiedzieli, że potencjał jasnych i ciemnych stron tkwi w użytkowniku, a nie w samej Mocy i że Jedi po prostu bali się zbadać pełny potencjał Mocy, ponieważ potrzebowali zła, aby z nim walczyć.

Wszyscy Szarzy Jedi mieli zdolności i umiejętności zarówno Jasnej, jak i Ciemnej Strony, techniki używane zarówno przez Jedi, jak i Sithów, takie jak umiejętność konstruowania i władania mieczem świetlnym. Wielu z nich było uzdrowicielami, jak Voss Mystics, a niektórzy nawet opracowali sztuczki umysłowe Jedi. Jensaarai byli w stanie zamaskować swoją obecność w Mocy.

Imperialni Rycerze byli tak samo zdolni, jak Rycerze Jedi, na przykład, i byli dobrze zorientowani w telekinezie, samolewitacji i sztuczkach umysłowych. Podczas walki używali zbroi, tak jak Jensaarai, i byli w stanie manipulować rudą kortozy. Niektóre inne moce to jonizacja i pchnięcie Mocy podobne do pchania Mocy.

Czy Ahsoka Tano jest Szarym Jedi?

Ashoka Tano był kiedyś padawanem Jedi. Po Wojnach Klonów brała udział w tworzeniu sieci komórek rebeliantów przeciwko Imperium Galaktycznemu. Tano została przydzielona do treningu w Świątyni Jedi na Coruscant, po czym została przydzielona do rycerza Jedi Anakina Skywalkera jako ucznia padawan.

Potem walczyła również u jego boku w bitwie pod Christophsis, gdzie zyskała przydomek Snips. Ich związek był na początku bardzo trudny ze względu na jej chęć udowodnienia, że ​​jest padawanką. Została dowódcą Wielkiej Armii Republiki i była lekkomyślnym przywódcą – nie posłuchając rozkazów, straciła swoich pilotów w bitwie pod Ryloth.

Po ułaskawieniu przez Radę postanowiła opuścić Zakon i żyć według własnych zasad, aby stać się lepszą wersją siebie i odkryć, kim naprawdę jest. Bez względu na to, jak bardzo Anakin chciał, żeby została, podjęła decyzję i zamierzała się jej podporządkować.

Ahsoka Tano jest technicznie Szarym Jedi. Termin składa się z dwóch części. Po pierwsze, Szary Jedi to ktoś, kto działa poza Zakonem Jedi, podążając własną ścieżką. Druga część definicji to Jedi, który wykorzystuje obie strony do stworzenia równowagi.

Konotacje otaczające ten termin mogą być również negatywne. Był używany zarówno przez Jedi, jak i Sithów, aby opisać użytkowników Forse, którzy byli bardziej wolni na swoich drogach, nie poddając się Ciemnej Stronie. Wtedy to było również używane jako obraźliwe określenie dla tych, którzy przeciwstawiali się Zakonowi.

Przykładem Szarych Jedi może być Jolee Bindo, który służył Starej Republice i był byłym padawanem Jedi, tak jak Tano.

Czy kanon Szarych Jedi?

Szarzy Jedi nie są kanonikami. Pomysł został oparty na legendy o wczesnym Zakonie Jedi, który badał obie strony, ciemną i jasną stronę. Te legendy są historiami tła uniwersum Gwiezdnych Wojen i nie są zawarte w oryginalnych filmach stworzonych przez George'a Lucasa.

Istnieje wiele spin-offów w postaci filmów, seriali, książek, komiksów, gier wideo i zabawek. Została ona stworzona w celu promowania oryginalnych treści i poszerzenia kontekstu historii z filmów.

We wstępie do Splinter of the Mind’s Eye z 1996 roku George Lucas stwierdził, że to oczywiste, że jego historie zawierają postacie, które będą tworzyć własne treści. Nie uważa ich za swoje historie, ale legendy pochodzące od innych pisarzy i ich wyobraźnię zainspirowaną oryginalną opowieścią o Gwiezdnych Wojnach.

Legendy opowiadają historię Szarych Jedi na różne sposoby. Jedna z nich mówi o niezależnych Jedi, którzy nie praktykowali sposobów Jedi w tradycyjny sposób. Odmówił posłuszeństwa Radzie Jedi. Dlatego uważano go za Szarego Jedi. To nie jest kanon, a Ashoka Tano nie jest kanonikiem Szarym Jedi.

Inny termin opisujący termin Szary Jedi odnosi się do istot wrażliwych na siłę, które nie mają nic wspólnego z jasną lub ciemną stroną. Są to jednostki, które używają Mocy i w równym stopniu wykorzystują obie strony. Dlatego żyją w równowadze w Mocy.

W kanonie równowaga jest inna. Poza oryginalną historią kanoniczną, Ciemna Strona, którą wykorzystują Szary Jedi, nie zapewnia im równowagi, ponieważ jest zepsutą i destrukcyjną siłą. Jednak poza kanonem, Grey Jedi osiągają idealną równowagę używając obu stron.

Kto jest najpotężniejszym SZARYM Jedi?

Darth Revan jest najpotężniejszym Szarym Jedi. To on opanował zarówno jasną, jak i ciemną stronę. Był Lordem Sithów, którego Legion został aktywowany podczas wojny między Ruchem Oporu a Pierwszym Porządkiem wraz z siłami Wiecznych Sithów.

Revan został pierwotnie wprowadzony w kontynuacji Star Wars Legends w BioWare i grze wideo LucasArts z 2003 roku Star Wars: Knights of the Old Republic. Tam Revan był grywalną postacią w grze, a jego cechy fizyczne i płeć były dostosowywane przez gracza.

Według legend Revan służył jako Jedi w Mandalorianie Wojny. Był Najwyższym Dowódcą Republiki Galaktycznej, zanim upadł na Ciemną Stronę. Później stał się znany jako Darth Revan i połączył siły z Darthem Malakiem, aby spróbować zniszczyć Republikę.

Został schwytany przez Jedi i ich drużynę uderzeniową i został bardzo ranny. Zakon Jedi wykorzystał sytuację i dał mu nową tożsamość po wyczyszczeniu jego pamięci. Revan pojawił się później w wielu innych dziełach Legends, w tym w komiksach Star Wars: The Old Republic, Star Wars: Knights of the Old Republic oraz w mediach pisanych, takich jak Knight Errant.

Był więc w stanie używać obu Stron i być potężnym i wykwalifikowanym w obu.

O Nas

Aktualności Kinowe, Seria, Komiksy, Anime, Gry