Czy Thanos jest najpotężniejszym wiecznym?

Za pomocą Artur S. Poe /6 lutego 202119 września 2021

Thanos to nie tylko jedna z najważniejszych, ale także jedna z najciekawszych postaci Marvela. Często przedstawiany jako wielki zły uniwersum Marvel Comics, Thanos stał się jednym z najpopularniejszych superzłoczyńców w historii amerykańskich komiksów. W większości iteracji jest przedstawiany jako najpotężniejszy lub jeden z najpotężniejsze postacie Marvela . W tym artykule zbadamy, czy Thanos jest najpotężniejszym Wiecznym?

Thanos, sam Wieczny, posiada mutację (gen Deviants), która czyni go potężnym niż prawie wszyscy inni Wiecznościowcy. Jedynym wyjątkiem jest jego dziadek Kronos, jedyny Wieczny potężniejszy od Thanosa.

Marvel Comics to wydawnictwo komiksowe założone w 1939 roku pod nazwą Timely Comics. Timely Comics zmienił nazwę na Marvel Comics w 1961 roku. Wraz ze swoim głównym rywalem, DC Comics, Marvel Comics jest największym i najważniejszym wydawcą komiksów głównego nurtu w Stanach Zjednoczonych.Marvel, wraz z DC Comics, przyczynił się do rozwoju amerykańskich komiksów, specjalizując się w gatunku superbohaterów. Stan Lee, Steve Ditko i Jack Kirby to tylko niektórzy z kluczowych pisarzy, którzy pomogli ukształtować styl i światy Marvel Comics. Przez lata Marvel stworzył kilka kluczowych postaci superbohaterów i wypuścił udane franczyzy, takie jak Avengers, X-Men i Guardians of the Galaxy, z których wszystkie zostały zaadaptowane do filmów, programów telewizyjnych i gier wideo. Niektórzy z najbardziej znanych bohaterów Marvel Comics to Spider-Man, Iron Man, Hulk, Thor, Captain America, Black Widow, Wolverine, Professor X, Storm, Cyclops, Jean Grey; ale franczyza obejmuje również słynnych supervillainów, takich jak Thanos, Apocalypse, Galactus, Loki, Magneto, Mandarin, Doctor Octopus, Green Goblin, Venom i inne.

Teraz, po krótkim wprowadzeniu, omówimy bardziej szczegółowo temat tego artykułu.

Spis treści pokazać Kim jest Thanos? Narodziny i dzieciństwo Thanosa Thanos as a supervillain „Pochodzenie” Thanosa Kim są Wiecznościowcy? Stworzenie i natura Wiecznościowców Dewianci i Thanos Czy Thanos jest najpotężniejszym wiecznym?

Kim jest Thanos?

Thanos jest postać fikcyjna pojawiające się w komiksach wydawanych przez Marvel Comics. Thanos został stworzony przez Jima Starlina i zadebiutował w Niezwyciężony Iron Man #55 (1973) i od tego czasu stał się jednym z najbardziej znanych złoczyńców w uniwersum Marvela, ale także ogólnie komiksów. Chociaż sam Starlin przyznał, że zainspirował go supervillain z DC Comics Darkseid, Thanos zyskał popularność jako samodzielna postać i kamień węgielny Multiwersum Marvela .

Narodziny i dzieciństwo Thanosa

Thanos został zainspirowany freudowskim pojęciem Thanatosa, podobnie jak jego brat Eros inspirował się freudowskim pojęciem o tej samej nazwie. Jest synem dwóch Wiecznościowców, ale także nosicielem genu Deviants, co wyjaśnia jego fizyczne doświadczenie. Wierząc, że jest zagrożeniem dla wszechświata, jego matka chciała go zabić, ale jego ojciec ją powstrzymał. Jako dziecko był pacyfistą i bawił się tylko z bratem i ich zwierzętami. Później zafascynował się nihilizmem i koncepcją śmierci, ostatecznie zakochał się w Mistress Death, ucieleśnieniu Śmierci w uniwersum Marvela.

Thanos as a supervillain

Wkrótce potem Thanos stał się superzłoczyńcą, początkowo piratem, ale wkrótce miał bardziej imponujące plany. Nie zadowalało go samo piractwo; chciał więcej. Chciał ostatecznej mocy, aby rządzić całym wszechświatem i stać się najpotężniejszą żyjącą istotą. Dlatego chciał zebrać Kamienie Nieskończoności, aby móc kształtować rzeczywistość według własnej woli. Wiele jego prac jest motywowanych miłością do Mistress Death, dla której kilkakrotnie zabijał. Jest bardzo potężną istotą kosmiczną i walczył praktycznie z każdą większą grupą superbohaterów we wszechświecie Marvela, w tym z Avengersami, X-Menami i Strażnikami Galaktyki. Thanos walczył nawet z alternatywną wersją siebie, królem Thanosem, po tym jak ten ostatni zabił wszystkich we wszechświecie; Król Thanos wiedział, że tylko Thanos (tj. młodsza wersja samego siebie) może go zabić, dlatego użył Kamienia Czasu, aby przenieść go do alternatywnej przyszłości.

Thanos pojawił się w wielu materiałach pochodnych, w tym w programach telewizyjnych, grach wideo i MCU, gdzie był głównym złoczyńcą pierwszej dużej narracji. Zagrał go Josh Brolin.

„Pochodzenie” Thanosa

Zanim odpowiemy na nasze pytanie, musimy krótko wyjaśnić pochodzenie Marvela Mad Titan.

Thanos urodził się na Tytanie, jednym z księżyców Saturna jako członek Wiecznościowców. Jest synem A’larsa i Sui-San. Wiecznościowcy to fikcyjna rasa z uniwersum Marvela. Mają wygląd humanoidalny i są potomstwem procesów ewolucyjnych, które stworzyły ludzi na Ziemi. Stworzenie Wiecznych zostało zainicjowane przez obcych Niebiańskich i zostali oni wyznaczeni jako kosmiczni obrońcy Ziemi. W porównaniu do ludzi mają kilka różnych nadludzkich zdolności, co czyni ich humanoidalnymi kształtami, ale o wiele potężniejszymi. To jest podstawowe oznaczenie Thanosa.

Ale Thanos znacznie różni się od swoich odpowiedników w Wieczności, ponieważ nosi gen Deviants, który odpowiada za jego wygląd i dodatkowe moce. Dewianci (lub Zmieniający się Ludzie) są również fikcyjną rasą w uniwersum Marvela. Są również z wyglądu humanoidalni i są krewnymi Wiecznościowców. Devianci są znacznie bardziej destrukcyjni niż Wieczni, dlatego te dwie rasy często ścierają się ze sobą (jest to bardzo podobne do relacji dobrych Nowych Bogów New Genesis i złych Nowych Bogów prowadzonych przez Darkseida z Apokolips w DC Wszechświat). Ponieważ Thanos nosi gen Deviants, jest znacznie potężniejszy niż zwykli Wiecznościowcy i może osiągnąć znacznie więcej niż oni.

Pozwól, że przedstawimy ci trochę informacji na temat samych Wiecznościowców.

Kim są Wiecznościowcy?

Jak wspomniano powyżej, Eternals to fikcyjna rasa z uniwersum Marvela. Są istotną częścią kosmicznych opowieści Marvela i są częścią wielkiej kosmicznej narracji opracowanej przez Jacka Kirby'ego. Ich debiut był w komiksie Wiecznościowcy #jeden (1976).

Stworzenie i natura Wiecznościowców

Wiecznościowcy to dzieci Niebiańskich, którzy odwiedzili Ziemię milion lat temu i przeprowadzili eksperymenty na protoludzkości. Korzystając z tych eksperymentów, Niebiańscy stworzyli później humanoidalnych Wiecznych i ich potwornych odpowiedników, Deviantów.

Choć humanoidalni, Wiecznościowcy nie są ludźmi i mają znacznie więcej mocy niż oni. Są również długowieczni – choć nie są zasadniczo nieśmiertelni – i mają wiele różnych supermocy, które czynią ich nieludzkimi. Pomimo swojej wyższości Wiecznościowcy są na ogół dobrymi ludźmi i kilkakrotnie chronili ludzkość, zwłaszcza przed niszczycielskimi Deviantami.

Dewianci i Thanos

Wiecznościowcy walczyli także między sobą, a dwa główne konflikty to wojna wewnętrzna prowadzona przez Kronosa i konflikt z Thanosem. Pierwsza cywilna była faktycznie toczona o to, czy Wiecznościowcy powinni podbijać inne rasy, z pacyfistyczną frakcją Kronosa przeważającą nad stroną Urana, która opowiadała się za wojną. Uran i jego frakcja następnie odeszli i założyli osobną kolonię. Później eksperyment Kronosa obrócił się i zniszczył dom Wiecznościowców, Titanos, ale także stworzył nową generację Wiecznościowców, aktywując niektóre z ich ukrytych genów. Później Thanos z Tytana, Wieczny z genem Deviant, prawie zniszczył kolonię Wiecznościowców, ale udało im się ją odbudować i kilkakrotnie pomagali innym bohaterom w ich walkach z Thanosem.

Wiecznościowcy nie byli przedstawiani w materiałach pochodnych jako grupa, chociaż niektórzy poszczególni członkowie tak. Grupa ma pojawić się za Wiecznościowcy film, dzięki czemu zostaje zintegrowany z Marvel Cinematic Universe.

Czy Thanos jest najpotężniejszym wiecznym?

To pytanie tak naprawdę dotyczy tego, czy Thanos jest silniejszy niż jego rówieśnicy, ponieważ jest Wiecznością jak reszta z nich.

Thanos jest bardzo potężnym Wiecznościowcem i udowodnił, że jest potężniejszy niż większość postaci, nawet bez zewnętrznych ulepszeń, takich jak Kamienie Nieskończoności.

Ma nadludzką siłę, szybkość i wytrzymałość, jest praktycznie niezniszczalny, potrafi teleportować się i regenerować, potrafi manipulować materią, używać zdolności telepatycznych, manipulować energią, a nawet latać; ma też nadludzką inteligencję.

To, co czyni go tak potężnym, to gen Deviantów oraz lata treningu i przygotowań. Z drugiej strony większość Patronów jest również bardzo potężna, ale ponieważ ich umiejętności różnią się w zależności od osoby, nie będziemy wymieniać każdego z nich z osobna.

Pomimo wszystkich swoich mocy, Wiecznościowcy są na ogół słabsi niż Thanos, ponieważ nie mają ulepszeń, które robi dzięki genowi Deviants.

W tym aspekcie Thanos jest dla Wiecznego tym, czym X-Men dla zwykłych ludzi. Jasne, nie różnią się aż tak bardzo, ale są – ze względu na swoją mutację – znacznie silniejsze. To właśnie Thanos jest porównywany z resztą Wiecznościowców.

Jedynym Wiecznym, który był potężniejszy od Thanosa, był jego dziadek Kronos. Kronos był i – technicznie, ponieważ nie umarł – jest najsilniejszym Wiecznościowcem i jest panem samego Czasu. Ciało Kronosa zniknęło po nieudanym eksperymencie, ale jego duch pozostał.

Kronos jest zdecydowanie silniejszy od Thanosa, mimo że jego wnuk pokonał go Kosmiczną Kostką, ale była to jednorazowa sytuacja, w której Thanos miał wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do walki z Kronosem.

Więc masz to – Thanos jest potężniejszy niż wszyscy Wiecznościowcy, z wyjątkiem Kronosa, chociaż może go nawet pokonać w odpowiednich warunkach.

I to wszystko na dzisiaj. Mamy nadzieję, że czytając to, dobrze się bawiłeś i że pomogliśmy Ci rozwiązać ten dylemat. Do zobaczenia następnym razem i nie zapomnij nas śledzić!

O Nas

Aktualności Kinowe, Seria, Komiksy, Anime, Gry