Lucyfer kontra Michael: kto by wygrał?

Za pomocą Hrvoje Milaković /23 sierpnia 202122 sierpnia 2021

Nieważne, czy jesteś fanem Lucyfera, Supernatural, czy po prostu lubisz bitwy mitologicznych stworzeń, takich jak anioły. W tym artykule łączymy wszystkie źródła, które mogliśmy znaleźć, aby uzyskać ostateczną odpowiedź: kto wygra?

Naszym zwycięzcą jest Lucyfer. Mając przewagę liczebną podczas upadku, łatwo jest po prostu powiedzieć, że jest mniej godny w walce. Jednak Lucyfer jest dziś ogromną obecnością, czy to jako chrześcijańska zła istota, czy jako czarny charakter telewizyjny. Z drugiej strony Michael pokazuje tylko władzę i lojalność, które mogą być względne.

Aby dowiedzieć się, jak wybraliśmy naszego zwycięzcę, przeczytaj poniżej wszystko o Lucyferze i Michaelu!Spis treści pokazać Lucyfer i jego moce Komiksy DC Nadprzyrodzony Lucyfer Michael i jego moce Komiksy DC Nadprzyrodzony Lucyfer Lucyfer kontra Michael: kto by wygrał? Komiksy DC Nadprzyrodzony Lucyfer

Lucyfer i jego moce

Komiksy DC

W przeciwieństwie do innych upadłych aniołów, Lucyfer zachował swoje święte i prawie wszechmocne moce, prawdopodobnie w wyniku swojego statusu Archanioła. Lucyfer ma zdolność kontrolowania dowolnej siły zewnętrznej, aby osiągnąć dowolny rezultat.

Nie może nic zrobić z niczego; do tego potrzebuje energii demiurgicznej swojego brata Michaela, a następnie swojej siostrzenicy Elaine. Michał i Lucyfer, gdy są razem, są w stanie stworzyć wszystko, od żywych stworzeń po całe wieloświaty.

Lucyfer jest jeszcze potężniejszy niż Bezkres, a jedynymi znanymi istotami zdolnymi do konkurowania z jego potęgą i przewyższania go są Michał i Obecność.

Nadprzyrodzony

Lucyfer jest lub był absolutnym ulubieńcem Boga i najbardziej uwielbianym niebiańskim, ale kiedy Bóg nakazał wszystkim aniołom kłaniać się ludzkości, Lucyfer odmówił z zazdrości i zranionej dumy, że nakazano mu kłaniać się temu, co uważał za złamane, wadliwe, i morderczymi gatunkami i nie czując już, że jest ulubionym stworzeniem Boga.

Jako drugi Archanioł jest jednym z najstarszych i najpotężniejszych stworzeń we Wszechświecie, a także jednym z najstarszych i najpotężniejszych bytów we Wszechświecie. Lucyfer, podobnie jak wszystkie inne anioły, potrzebuje zgody wystarczająco potężnego człowieka, aby służyć jako jego naczynie, ponieważ nie może on opętać człowieka siłą.

Jako archanioł Lucyfer dzierży znacznie większą moc niż jakikolwiek anioł, pogańskie bóstwo, demon lub potwór, z których większość go czci, co czyni go jednym z najgroźniejszych bytów, jakie Winchesterowie kiedykolwiek spotkali.

Lucyfer

Lucyfer, jako jeden z największych i najwybitniejszych aniołów, jest niezwykle potężny i posiada zarówno ich zdolności, jak i ograniczenia. Nawet Amenadiel zauważył, że Lucyfer był kiedyś największym z aniołów Bożych, a Lucyfer udowodnił, że przewyższa moc swojego starszego brata, kiedy faktycznie chciał z nim walczyć, aby go pokonać, i nawet gdy Michael uformował się jako prawica Boga, Lucyfer był jeszcze bardziej przekonujący niż jego brat.

Lucyfer posiada nadludzkie umiejętności magiczne, a także umiejętność władania niebiańskimi przedmiotami lub bronią, takimi jak jego zielonoświątkowa moneta i płonący miecz, którymi śmiertelnicy nie są w stanie właściwie zarządzać.

Lucyfer, jak wszystkie anioły, ma niezwykle wytrzymałą sylwetkę, która może wytrzymać duże obrażenia fizyczne; w rezultacie Lucyfer nie może zostać zraniony w żaden sposób, jaki ludzie mogą naturalnie wywierać. Jak widać wiele razy w serii, pociski i noże odbijają się bezskutecznie od jego ciała.

Pomimo przekonania swoich wrogów, by nie walczyli z nim, Lucyfer często okazuje się być niesamowicie utalentowanym i doświadczonym wojownikiem. Kiedy ma do czynienia z ludźmi, Lucyfer z łatwością bawi się nimi, używając ich ruchów przeciwko sobie i z łatwością anihilując wielu ludzi naraz, ale kiedy przestaje grać, może być śmiertelnie skuteczny, jak pokazano w jego ostatniej bitwie z Kainem.

Michael i jego moce

Komiksy DC

Michael Demiurgos to fikcyjna postać, która pojawia się głównie w komiksach DC Lucifer. Został stworzony przez Neila Gaimana i Johna Boltona i jest oparty na archaniele Michale, który po raz pierwszy pojawił się we wczesnej powiązanej serii zatytułowanej The Sandman. Podczas buntu Lucyfera w Niebie Michał Demiurgos jako archanioł dowodził wojskami Boga przeciwko niemu, ale mu się nie udało.

Z potęgą Michała rywalizuje tylko jego brat Lucyfer, a przewyższa go Bóg. Jego największą siłą jest zgromadzona w nim siła demiurgiczna, która pozwala na tworzenie z nicości. Dzięki niemu Michael był w stanie pokonać swojego brata Lucyfera i wyrzucić go z Nieba po jego buncie. Jedynym ograniczeniem tego talentu jest to, że Michael nie potrafi go kształtować, co uniemożliwia mu tworzenie. Aby tego dokonać, potrzebuje mocy swojego brata, Archanioła Lucyfera.

Michał, podobnie jak inni Archaniołowie, jest nieśmiertelny i posiada super siłę, super szybkość, nietykalność, dźwiękowy krzyk, lot, kwaśną krew, telepatię i zdolność komunikowania się ze zwierzętami.

Archanioł Michał Demuirgos jest drugą najpotężniejszą istotą na świecie, ustępując jedynie jego bratu Lucyferowi i dorównującemu ich ojcu, Bogu Przymierza. Michael był obdarzony mocą Dunamis Demiurgos, samej Obecności. Gdyby Michael umarł i uwolnił tę świętą moc jako naczynie, zniszczyłoby to całe życie w kosmosie i nie pozostawiłoby nic.

Nadprzyrodzony

Michał, podobnie jak jego drugi odpowiednik w sferze podstawowej, jest najpotężniejszym i najstarszym archaniołem. Według Lucyfera jest on znacznie potężniejszy niż główna wersja rzeczywistości Michaela i jest znany jako Bóstwo Rankingowe alternatywnego wszechświata.

Jest najpotężniejszym archaniołem widzianym do tej pory w programie; nawet jeśli nie jest w pełni naładowany, może łatwo pokonać Gabriela i główną rzeczywistość Lucyfera i zabić swoją rzeczywistość Lucyfera. Michael uzyskał dostęp do całej swojej siły po posiadaniu Deana, jego prawdziwego statku, i Miecza Michaela, co wystarczyło, aby Dean mógł stawić czoła supernaładowanemu Lucyferowi, a porażkę Deana przypisuje się znacznie lepszym zdolnościom bojowym Lucyfera.

Lucyfer

Michał, jako archanioł, posiada nadludzką siłę, szybkość, wytrzymałość, wytrzymałość, wytrzymałość, zwinność, refleks, inteligencję i zmysły, nieśmiertelność, nietykalność, niezniszczalność, wieczną młodość, podróże międzywymiarowe i regeneracyjny czynnik uzdrawiający… On też ma ich wady.

Michael jest tak silny wśród aniołów, że nawet Amenadiel go uznaje. Michael jest niezwykle potężny, zdolny do wywierania dużej ilości nadludzkiej siły fizycznej i wykazał się ogromnym poziomem nadludzkiej siły. Był w stanie odciąć pistolet, wbić czaszkę mężczyzny w ścianę i szybko i bez wysiłku udusić Mazikeena.

Udowodnił, że jest wystarczająco potężny, aby przez krótki czas przeciwstawić się zarówno Amenadielowi, jak i Lucyferowi. Na pełnych obrotach on i jego brat bliźniak Lucyfer są w przybliżeniu równi pod względem siły, jednak Lucyfer był w stanie zdobyć przewagę w ich walce w Lux, pokazując, że jest lepszym wojownikiem niż Michael.

Lucyfer kontra Michael: kto by wygrał?

Siła anioła jest różna, a Lucyfer i Amenadiel są jednymi z najsilniejszych, a Lucyfer jest nawet nieco silniejszy od swojego brata, o którym wiadomo, że jest znacznie silniejszy od Uriela, chociaż Remiel i Michael byli wystarczająco potężni, by wytrzymać przeciwko nim, ale ostatecznie zostali pokonani.

Na naturalnym poziomie Lucyfer jest znacznie silniejszy, większy i mądrzejszy niż Michał; Lucyfer to niebiański smok, najwyższy rodzaj anioła. Istnieje pogląd, że Biblia wspominała o Chrystusie przed Nowym Testamentem. Pokazywał się w różnych kształtach.

Biorąc pod uwagę, że Lucyfer, jako Diabeł, jest w stanie testować ludzi i deprawować ich, by zabrać ich do piekła lub po prostu bawić się z Bogiem, można powiedzieć, że ma ogromny wpływ. Michael nie jest jedną z istot, które uważa się za tak potężne, ale jest przedstawiany jako silniejszy tylko podczas omawiania Biblii, ponieważ dobro musi pokonać zło. Jednak Lucyfer przejmuje koronę w tej bitwie pod każdym względem.

Komiksy DC

W walce jeden na jednego Lucyfer zamordował Michaela. Michał mógł zatriumfować, ale Lucyfer zawsze miałby przewagę, ponieważ Michał jest uosobieniem władzy, a Lucyfer jest wcieleniem woli. W komiksach siła woli zawsze zwycięża brutalną siłę.

Nadprzyrodzony

W innym wszechświecie Lucyfer spotyka inną wersję Michaela, która po krótkim spotkaniu i bitwie zmusza go do posłuszeństwa, więzi go i wysysa większość jego łaski, aby nakarmić zaklęcie, aby stworzyć wyłom w rdzeniu świata. Z drugiej strony Lucyferowi udaje się uciec do świata rdzenia tuż przed zamknięciem niestabilnej luki, kiedy dowiaduje się, że większość jego mocy zniknęła.

Lucyfer

Wydaje się, że Lucyfer postanowił poświęcić się dla Chloe, pozostawiając Michaela, aby stał się nowym Bogiem. Jednak Amenadiel i Maze odmówili zaakceptowania tego, co doprowadziło do starcia między aniołami.

Lucyfer w cudowny sposób powrócił na Ziemię. Powinien zostać unicestwiony, gdy szedł do nieba. W końcu został wygnany. Przeżycie tego dowodziło, że zasługuje na to, by stać się nowym Bogiem.

Ale czy zamordował Michaela? Z pewnością nie. Lucyfer ponownie zademonstrował, dlaczego na to zasługuje. Zamiast zamordować Michaela, użył płonącego miecza, aby zdjąć skrzydła Michaela.

O Nas

Aktualności Kinowe, Seria, Komiksy, Anime, Gry