Peggy Carter: Wszystko, co musisz wiedzieć

Za pomocą Artur S. Poe /13 sierpnia 202113 sierpnia 2021

Niewielka liczba wspierających postaci kobiecych miała tak trwały wpływ, jak agentka Marvela Peggy Carter. Chociaż przez większość czasu była postacią drugoplanową, odegrała kluczową rolę w rozwoju postaci Kapitana Ameryki i sama osiągnęła sławę jako jednostka. Peggy Carter stała się ostatnio jeszcze bardziej popularna dzięki nowemu Co jeśli…? seriale telewizyjne i dlatego postanowiliśmy poświęcić jej dzisiejszy artykuł.

Margaret Peggy Carter to fikcyjna postać pojawiająca się w uniwersum Marvela. Stworzona przez pisarza Stana Lee i artystę Jacka Kirby, postać pojawiła się po raz pierwszy w komiksie Opowieści suspensu # 75 w maju 1966. Działając pod tajną tożsamością Agent 13, dopóki jej tożsamość nie zostanie ujawniona, postać pojawia się często w serialu. W Marvel Cinematic Universe jest ciotką Sharon Carter. W komiksach jest ciotką Sharon Carter.

Teraz, gdy wiesz, kim jest Peggy Carter, możemy kontynuować nasz artykuł. Postanowiliśmy odpowiedzieć na kilka ważnych pytań dotyczących Peggy Carter, które zobaczycie w dalszej części tego artykułu. Pytania zostaną przedstawione jako osobne sekcje, a każda sekcja da ci szczegółową odpowiedź na dane pytanie. Wybraliśmy łącznie dziesięć istotnych pytań, więc przygotuj się na artykuł informacyjny.Spis treści pokazać Dlaczego Peggy Carter jest Brytyjką? Kogo Peggy Carter wyszła za mąż? Czy Steve Rogers i Peggy Carter mieli dziecko? Kto jest ojcem dziecka Peggy Carter? Czy Steve Rogers pocałował własną wnuczkę? Z kim całował się Kapitan Ameryka pod koniec gry? Czy Peggy Carter zna Tony'ego Starka? Czy matka Peggy Carter Tony Stark jest? W jakim filmie zginęła Peggy Carter? Kapitan Carter w „Co jeśli…”? serial telewizyjny

Dlaczego Peggy Carter jest Brytyjką?

I chociaż ludzie myślą, że Peggy Carter jest w rzeczywistości Brytyjką dzięki Marvel Cinematic Universe (MCU), jest ona – w rzeczywistości – Amerykanką! Jak ujawniono w Kapitan Ameryka #1 (2011), Peggy Carter urodziła się w Richmond w stanie Wirginia w czerwcu 1920 roku. Jej rodzina była dość zamożna i była uważana za członków rodziny królewskiej. Później dołączyła do Cór Wolności i, po dowiedzeniu się o II wojnie światowej, do francuskiego ruchu oporu. W komiksach nigdy nie była Brytyjką, chociaż pracowała z nimi.

Jeśli chodzi o MCU, tak naprawdę nie znaleźliśmy powodu, dla którego producenci zaadaptowali postać jako brytyjskiego, a nie amerykańskiego agenta, ale zmiana została przyjęta z zadowoleniem zarówno przez fanów, jak i Hayley Atwell, która gra Peggy Carter w filmie MCU; w rzeczywistości jej obsada – ponieważ jest Brytyjką – może być jednym z powodów, dla których postać jest Brytyjką. Oto, co Atwell powiedział o postaci:

Porównałem jej postać do słynnego cytatu Ginger Rogers. Potrafi zrobić wszystko, co potrafi Kapitan Ameryka, ale tyłem i na wysokich obcasach. Jest na wskroś angielskim żołnierzem, chociaż zawsze wygląda fantastycznie. Może stać tam z karabinem maszynowym strzelającym do nazistów, ale najwyraźniej wcześniej poszła do toalety i nałożyła trochę szminki. Nie trzeba jej ratować. To dla mnie ekscytujące – jej siła. Myślę, że jest dość uparta, trochę sfrustrowana kobieta, która w tym czasie zmaga się z byciem kobietą. Ale co ważniejsze, jest nowoczesną kobietą i widzi w Kapitanie Ameryce coś, z czym się wiąże, i staje się pokrewnymi duchami. Traktuje ją zupełnie inaczej niż traktowała ją wielu mężczyzn, w tym zdominowanym świecie, w którym żyje. Więc jest bardzo wojowniczką.

– Hayley Atwell, przez Telegraf w Belfaście

Kogo Peggy Carter wyszła za mąż?

Aż do Etap końcowy Życie osobiste Peggy Carter było zupełnie inne. Mianowicie, jak ujawniono w Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz Peggy Carter wyszła za mąż za bezimiennego amerykańskiego żołnierza, którego Kapitan Ameryka uratował z bazy Hydry podczas II wojny światowej. Oboje mieli dwoje dzieci, syna i córkę. Wszystko to oczywiście wydarzyło się na osi czasu, w której Kapitan Ameryka wciąż był zamrożony w lodzie.

Tożsamość męża Peggy Carter pozostaje tajemnicą, a Michele Fazekas, producent anulowanego Agentka Carter serii, stwierdziła, że ​​serial będzie badał tożsamość jej męża, co nigdy się nie wydarzyło. Oto, co powiedziała:

Zdajemy sobie sprawę, że jest to pytanie, które ludzie zadają, i na pewno podpowiemy różne opcje.

- Michele Fazekas, twoja CBR

Program w końcu został odwołany, więc nigdy nie dowiedzieliśmy się niczego o bezimiennym żołnierzu, ale ostatecznie nie było to ważne. Mianowicie w następstwie Etap końcowy , Steve Rogers wykorzystał Kamień Czasu, aby cofnąć się do 1949 roku i zdecydował, że zostanie tam z Peggy Carter, prowadząc z nią pełne, małżeńskie życie, tak jak pierwotnie zamierzali scenarzyści i producent. Więc, Etap końcowy powtórzyłem informacje podane w Żołnierz Winder a jeśli chodzi o MCU, Peggy Carter wyszła za mąż za Steve'a Rogersa.

Czy Steve Rogers i Peggy Carter mieli dziecko?

W podobnej notatce powiedzieliśmy, że zarówno scenarzyści, jak i producenci pierwotnie zamierzali, aby Peggy i Cap mieli wspólne dziecko. Dzięki temu, że Captain America cofnął się do 1949 roku, a tym samym stworzył alternatywną oś czasu, było to możliwe, ale chociaż narodziny ich dziecka były mocno zasugerowane, nigdy nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Jest to oczywiście czas alternatywny i jest całkowicie niezwiązany z główną osią czasu MCU, w której Peggy Carter poślubiła bezimiennego żołnierza (patrz wyżej); ma to sens, jeśli weźmiesz pod uwagę, jak MCU podchodziło i badało podróże w czasie, jak wyjaśniono w Etap końcowy .

Jeśli potrzebujesz krótkiego przypomnienia, oto profesor Hulk wyjaśniający wszystko:

Kto jest ojcem dziecka Peggy Carter?

Jeśli policzysz wszystkie znane osie czasu w MCU, Peggy Carter miała w sumie troje dzieci. Dwaj pierwsi, syn i córka, urodzili się z jej małżeństwa z jej głównym mężem z osi czasu, bezimiennym żołnierzem, którego uratował Kapitan Ameryka, zanim został zamrożony. Tak więc na głównej linii czasu jest ojcem jej dzieci.

Ale jeśli weźmiesz pod uwagę alternatywną oś czasu stworzoną, gdy Kapitan Ameryka cofnął się w czasie, był ojcem dziecka Peggy Carter. Niewiele o tym wiemy – nigdy nie otrzymaliśmy nawet potwierdzenia, że ​​to dziecko w ogóle istniało – ale wiemy, że ta oś czasu nigdy nie kolidowała z główną osią czasu MCU.

Czy Steve Rogers pocałował własną wnuczkę?

Słynna scena z Kapitan Ameryka Wojna Domowa pokazuje nam, jak Kapitan Ameryka dzieli namiętny pocałunek z Sharon Carter, (pra) siostrzenicą Peggy Carter. Teraz wszystko to wydarzyło się wcześniej Etap końcowy więc w tamtym momencie wszystko było w porządku, jeśli chodzi o stosunki rodzinne; Jasne, Kapitan Ameryka skończył jako gracz, ponieważ zakochał się w potomku swojej pierwszej miłości, ale to naprawdę nie jest wielka sprawa. W tamtym momencie nie było możliwości, aby ich dwoje byli spokrewnieni przez krew.

Problem pojawił się, gdy Etap końcowy zakończył się, widząc, jak film pokazał, że Kapitan Ameryka kończy z Peggy Carter i prawdopodobnie ma z nią dziecko. To sprawiło, że ludzie uwierzyli, że Sharon Carter była wnuczką Steve'a i że znowu całował swoją wnuczkę. Wojna domowa .

Teraz, jeśli widziałeś inny film o podróżach w czasie z wyjątkiem Etap końcowy , to właściwie byłoby coś, ale Etap końcowy , jak wyjaśniono powyżej (i uważamy, że jest to jedna z głównych wad filmu, ponieważ scenarzyści opracowali własną teorię tylko po to, aby wyjaśnić, dlaczego musieli skomplikować narrację, ponieważ w przeciwnym razie byłoby to bardzo proste) używa własną definicję podróży w czasie.

Zgodnie z tą teorią Kapitan Ameryka nigdy nie ingerował w główną oś czasu – stworzył alternatywną. Oznacza to, że główne relacje na osi czasu nigdy się nie zmieniły i że nie pocałował własnej wnuczki. Nawet jeśli założymy, że Sharon Carter zostanie wnuczką Kapitana Ameryki w alternatywnej linii czasu, nie będzie to ta sama postać z Wojna domowa , więc nawet w tym przypadku Cap nie skończył całować swoich krewnych.

Kim był Kapitan Ameryka całujący się pod koniec? Etap końcowy ?

Kolejną bardzo znaną sceną MCU jest zakończenie Etap końcowy , gdzie widzimy, jak Kapitan Ameryka cofa się w czasie, by być z kobietą, którą kocha. Teraz, jeśli zapomniałeś, co wydarzyło się w Kapitan Ameryka: Pierwszy Mściciel , ta kobieta to w rzeczywistości Peggy Carter, a Steve Rogers kończy nie tylko całując ją, ale także poślubiając ją i spędzając z nią życie.

Implikacje tego wydarzenia na osi czasu zostały już wyjaśnione, więc nie będziemy ich powtarzać w tej sekcji. Po prostu przewiń w górę, aby znaleźć wszystko, czego potrzebujesz lub co może Cię zmylić.

Czy Peggy Carter zna Tony'ego Starka?

To naprawdę interesujące pytanie. Chociaż MCU nigdy tego nie potwierdziło, Peggy Carter prawdopodobnie spotkała Tony'ego Starka przynajmniej raz i na pewno by o nim wiedziała. Tony Stark urodził się w 1970 roku, kiedy Peggy miała około 50 lat. W chwili jego narodzin Peggy pracowała w tej samej placówce, co ojciec Tony'ego i znali się od lat czterdziestych. Oznacza to, że Peggy Carter z pewnością wiedziałaby o narodzinach Tony'ego i na pewno wiedziałaby o nim.

Teraz, czy faktycznie się spotkali, jest bardziej dyskusyjne, ale nie jest to niemożliwe. Peggy pracowała dla S.H.I.E.L.D. na dobry czas po urodzeniu Tony'ego, więc istnieje możliwość, że spotkała go, gdy był jeszcze dzieckiem. Później wiemy, że nigdy się nie przeszli, gdy przeszła na emeryturę – jak w głównych filmach z osią czasu – ale z pewnością istnieje możliwość, że w pewnym momencie ich ścieżki się skrzyżowały. Nigdy nie byli przyjaciółmi ani nie współpracowali ze sobą, ale chociaż miała inne rzeczy do zrobienia, istnieje naprawdę możliwość, że spotkali się przynajmniej raz i na pewno będzie o nim wiedzieć dzięki współpracy z Howardem Starkiem, ojcem Tony'ego.

Czy matka Peggy Carter Tony Stark jest?

To naprawdę jedna z najdzikszych teorii fanów, jakie słyszeliśmy, ale jest tam i wydaje się, że jest dość popularna, mimo że nie ma większego sensu, gdy spojrzysz na fakty. Teoria, jak się wydaje, pojawiła się na Reddicie kilka lat temu, opublikowana przez użytkownika u/savepublicdomain, i wygląda tak (podajemy cały tekst, ponieważ zabiłby magię, gdybyśmy go zredagowali):

Peggy Carter jest matką Tony'ego Starka (MCU) z Teorie fanów

Teraz teoria ma sens, jeśli tak ją przedstawisz, zwłaszcza jeśli pominiesz kilka ważnych faktów, ale nawet z tego subiektywnego punktu widzenia wielu fanów się z nią nie zgodziło, twierdząc, że może to być możliwe, ale nadal jest wysoce nieprawdopodobne.

Teoria ta była oczywiście intensywnie dyskutowana w Internecie, a kiedy spojrzysz na wszystkie fakty, zobaczysz, że Peggy Carter nie może być matką Tony'ego Starka. Mianowicie wiemy na pewno, że Tony Stark urodził się w 1970 roku, co oznacza, że ​​Peggy Carter miałaby prawie 50 lat, kiedy go urodziła; nie jest to niemożliwe, ale jest bardzo trudne do osiągnięcia z czysto biologicznego punktu widzenia. Ale, jak powiedzieliśmy, nadal jest możliwe, że mogła mieć wtedy dziecko, mimo że miała 50 lat. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że od tego czasu minęło już sporo czasu Pierwszy mściciel , kiedy Peggy po raz pierwszy spotkała Howarda, co oznacza, że ​​teoria ta staje się jeszcze bardziej nieprawdopodobna.

Jeśli dobrze pamiętasz, będziesz o tym wiedział Pierwszy mściciel toczy się w latach 40., więc gdyby Peggy miała Tony'ego w 1970 roku, oznaczałoby to, że ona i Howard musieliby się spotkać prawie 30 lat później, czyli bardzo długo. I kiedy Etap końcowy ujawnił nam, że pracowali w tej samej S.H.I.E.L.D. W tamtym czasie wiemy również, że Peggy nie była wtedy w ciąży, podczas gdy żona Howarda była, dając jasno do zrozumienia, że ​​Maria Stark była matką Tony'ego, a nie Peggy. Co więcej, chociaż wiemy, że Peggy miała dwoje dzieci, Tony Stark nie był jednym z nich, a ich ojcem nie był Howard.

W jakim filmie zginęła Peggy Carter?

Widząc, jak główna oś czasu sprawiła, że ​​Steve Rogers został zamrożony na 70 lat, zanim obudził się w XXI wieku, Peggy Carter kontynuowała swoje życie, wyszła za mąż i miała dwoje dzieci. Jej miłość do Kapitana Ameryki nigdy się jednak nie skończyła i cały czas miała przy sobie jego zdjęcia. W 2014 roku, jak przedstawiono w Żołnierz Winder , Kapitan Ameryka, wyglądając tak młodo jak zawsze, spotkał starą Peggy Carter, która zmagała się z chorobą Alzheimera.

Oboje podzielili się rozmową, komentując, jak zmieniły się rzeczy od czasu ich pierwszego spotkania. Rok później Scarlet Witch użyła telepatii, aby wywołać wizję swojego ponownego spotkania z Peggy Carter w umyśle Steve'a, która w rzeczywistości była zapowiedzią przyszłości (patrz wyżej). Teraz, w 2015 roku, Peggy Carter była dość stara i już umierała, jeśli chodzi o główną oś czasu.

Oficjalnie zmarła podczas wydarzeń z Wojna domowa , ulegając chorobie i starości. Steve był wśród ludzi, którzy nosili jej trumnę, a także wygłosił przemówienie na jej pogrzebie.

Dla niego był to bardzo emocjonalny moment.

Kapitan Carter w Co jeśli…? serial telewizyjny

Hayley Atwell ponownie wcieliła się w swoją rolę w nowym Co jeśli…? seria, zapewniająca głos Peggy Carter w serialu; postać zadebiutowała w pierwszym odcinku serialu i jak powiedzieli nam producenci, będzie bardzo ważną postacią w serialu i będzie pojawiać się w każdym sezonie.

Ale już, Co jeśli…? przedstawia alternatywne ujęcia znanych postaci, a Peggy Carter nie jest tutaj absolutnie żadnym wyjątkiem. Tutaj jej historia jest nieco inna. Mianowicie atak Hydry na SSR, podczas gdy Steve Rogers bierze serum superżołnierza, powoduje, że Peggy Carter zgłasza się na ochotnika, by zamiast tego wziąć serum, aby ukończyć cały eksperyment i zostać superżołnierzem.

Kiedy przywódca Hydry Johann Schmidt, znany również jako Czerwona Czaszka, znajduje Tesserakt, potężny artefakt, którego chce użyć do budowy broni, nowy przywódca SSR John Flynn odmawia wysłania swoich ludzi, aby go powstrzymali. Nie pozwala też Carterowi w ogóle walczyć, zły, że kobieta wzięła serum zamiast mężczyzny.

Następnie Howard Stark potajemnie Agent Carter otrzymuje kostium i tarczę wykonaną z Vibranium, za pomocą których atakuje konwój Hydry i skutecznie odzyskuje zarówno Tesserakt, jak i głównego naukowca Hydry, Arnima Zolę. Po sukcesie tej misji staje się bohaterem Kapitanem Carterem i walczy u boku Steve'a Rogersa, który kontroluje uzbrojony kombinezon, który Stark buduje za pomocą Tesseraktu.

Kiedy przyjaciel Rogersa, Bucky Barnes, zostaje schwytany przez siły Hydry, Carter i Rogers wyruszają z misją, by uratować jego i jego towarzyszy. Obaj walczą w wielu innych bitwach, dopóki Rogers nie zaginie w ataku na pociąg Hydry i zostanie uznany za martwego.

Carter szybko przesłuchuje Zolę, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się sekretny zamek Czerwonej Czaszki. Udaje im się go znaleźć, używając Tesseraktu, aby otworzyć portal i przywołać międzywymiarowe stworzenie, co kończy się jego zabiciem. Barnes znajduje Rogersa w zamku i pomaga mu zasilić skafander, ale bez Tesseraktu kończy mu się zasilanie.

Carter poświęca się, popychając stworzenie z powrotem przez portal, podczas gdy Stark go zamyka. Siedemdziesiąt lat później Tesserakt otwiera kolejny portal, z którego wyłania się Carter i spotyka Nicka Fury'ego i Clinta Bartona.

I to wszystko na dzisiaj. Mamy nadzieję, że czytając to, dobrze się bawiłeś i że udzieliliśmy Ci wszystkich informacji, których szukasz. Do zobaczenia następnym razem i nie zapomnij nas śledzić!

O Nas

Aktualności Kinowe, Seria, Komiksy, Anime, Gry