A Silent Voice 2: data premiery filmu, zwiastun, fabuła, obsada i więcej

Za pomocą Hrvoje Milaković /28 czerwca 202112 sierpnia 2021

Cichy głos ( Koe no Katachi ) to japoński film animowany z 2016 r., napisany i wyreżyserowany przez Naoko Yamada, oparty na opowiadaniu Reiko Yoshidy i zawierający projekty postaci autorstwa Futoshi Nishiya. Film oparty jest na mandze o tym samym tytule, którą napisał i zilustrował Yoshitoki Ōima. Film miał swoją premierę w Japonii 17 września 2016 roku, a jego premiery w różnych częściach świata odbyły się w okresie od lutego do czerwca 2017 roku.

Niestety dla fanów tego filmu mamy smutną wiadomość. Wygląda na to, że kontynuacja historii w ogóle się nie wydarzy. Ale nigdy nie wiadomo, może liderzy branży filmowej tym razem będą mogli nas mile zaskoczyć.

W dzisiejszym artykule poinformujemy Was (a właściwie przypominam) o wydanym filmie A Silent Voice, mandze, na której oparta jest cała historia, a także jakie są powody, dla których nie powinniśmy spodziewać się kontynuacji tej nastolatka dramat psychologiczny – A Silent Voice 2.Spis treści pokazać Jaka jest fabuła filmu A Silent Voice? Cichy głos – manga kontra film Czy będzie cichy głos 2? Najnowsze aktualizacje w sequelu

Jaka jest fabuła filmu A Silent Voice?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, A Silent Voice należy do gatunku psychologicznego dramatu dla nastolatków.

Film śledzi emocjonalne, społeczne i duchowe atrybuty, które pojawiają się w szkole podstawowej grupy młodych ludzi, do których dołącza dziewczyna z wadą słuchu, zwłaszcza w odniesieniu do tego, jak te atrybuty odnoszą się do dziewczynki z wadą słuchu. Nastolatki reagują na nowe dziecko na różne sposoby, z których niektóre są negatywne, a inne bardziej neutralne.

Shoya Ishida, były przestępca, wykorzystuje swoich przyjaciół do zastraszania głuchej dziewczyny, Shoko Nishimiya. Kiedy Shoko w końcu przenosi szkoły, wszyscy przyjaciele i nauczyciele Ishidy obwiniają go o zastraszanie jej do przeniesienia. Pomimo różnych poziomów odpowiedzialności, jakie inni ponosili za torturowanie jej, on sam stał się ofiarą.

To powoduje, że Ishida zostaje wykluczony przez jego rówieśników na ostatni rok. W rezultacie dochodzi do wniosku, że posiadanie przyjaciół nie ma sensu. Z powodu całkowitego braku długoterminowego planowania, Ishida próbował nawet się zabić.

Z odkupieniem na stole uświadamia sobie, że może nauczyć się języka migowego i niespodziewanie nawiązuje kontakt z Shoko, która jest bardzo samotna z powodu upośledzenia słuchu i skrajnej nieśmiałości. W tej fazie Shoko zaczyna rozważać samobójstwo w wyniku trudnych sytuacji społecznych i emocjonalnych, z jakimi się boryka.

Film doskonale i odpowiednio przedstawia różne aspekty nastoletniego związku, takie jak duma, odrzucenie, zdrada, odkupienie i prawdziwa miłość.

Reżyserka filmowa Naoko Yamada wykonała świetną robotę, opisując wewnętrzne światy dwóch głównych bohaterów, Shoyi Ishidy i Shoko Nishimiyi. Każdy szczegół, który zdaje się nieustannie oddzielać Shoyę od Shoko, został starannie dopracowany i pokazany, niezależnie od tego, czy dotyczy to efektów wizualnych, czy dźwiękowych filmu.

Cichy głos – manga kontra film

Początkowo A Silent Voice była japońską mangą napisaną i zilustrowaną przez Yoshitoki Ōimę. Seria ta rozpoczęła się w Weekly Shōnen Magazine w sierpniu 2013 roku, pierwotnie opublikowana jako jednorazowa wersja w wydaniu Bessatsu Shōnen Magazine z lutego 2011 roku. Manga biegła do końca 19 listopada 2014 roku.

Pierwszych siedem tomów Kodanszy tankōbon wydanie mangi zostało wydane w Japonii. Manga została po raz pierwszy wydana w formie cyfrowej przez Crunchyroll Manga, a później wydrukowana w języku angielskim w Ameryce Północnej przez Kodansha Comics USA. ( Tankōbon – japoński termin oznaczający książkę, która nie jest częścią serii lub korpusu, najczęściej używany w odniesieniu do niezależnych tomów jednej serii mangi).

W ciągu pierwszego tygodnia od wydania pierwszy tom tankōbon sprzedał się w 31 714 egzemplarzach, umieszczając go na 19 miejscu na wykresie mangi Oriconu. W 2008 roku A Silent Voice otrzymał nagrodę za najlepszą debiutancką mangę od japońskiego Ministerstwa Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii.

Do lutowego Bessatsu Shōnen Magazine wybrał go, wektor treści sprawiał, że prawie niemożliwe było pojawienie się treści gdziekolwiek indziej, na przykład w magazynie manga. Serial został sprawdzony i wspierany przez Japońską Federację Głuchych, ponieważ temat dotyczy życia osób niesłyszących. Został nominowany do 8. Mangi Grand Prize.

Nie musisz czytać mangi, jeśli obejrzysz film, ze względu na doskonałą adaptację. Chociaż jest to korzystne, nadal zalecamy to. Istnieje mnóstwo treści ze wszystkimi postaciami pobocznymi i kilka łuków, których film nie dotyczy.

W mandze postacie poboczne zdecydowanie zyskują więcej czasu i uwagi.

Z mangi wycięty jest łuk, który odgrywa dużą rolę w kształtowaniu drugiej połowy historii. Wiele postaci w filmie czuje się nie na miejscu lub bezużyteczne.

Zobaczysz także doskonałe panele w mandze, o których jakoś nie wspomniano w kierunku filmu. W filmie jest też kilka fantastycznych sekwencji, w których fabuła się nie udaje.

Podobno w trakcie trwania filmu między Shoko i Ishidą zapanuje głębszy związek. Dzięki tej historii miłosnej widzowie lepiej rozumieją, dlaczego ta scena jest uważana za jedną z najbardziej symbolicznych w serialu.

Wreszcie, jest o wiele więcej rzeczy, które zostały wycięte z mangi, m.in. film, który widzieliśmy, nie miał napisów, co oznaczał język migowy. Jednak istnieją podstawowe idee. Oba są warte twojego czasu. Przeczytaj to, a potem obejrzyj.

Czy będzie cichy głos 2? Najnowsze aktualizacje w sequelu

Nie było ani słowa, czy powstanie sequel do filmu, który jest oparty na mandze, w której brakuje więcej treści. Ten pierwszy film już pochłonął historię i fabułę mangi.

Jedyny film A Silent Voice zakończył się naprawdę miłym akcentem i wydaje się, że nie ma kontynuacji. Niestety Yoshitoki Ōima stworzył siedem tomów oryginalnej serii mangi i to wszystko. Wiele elementów zostało przeniesionych z książki do filmu, aby to zrobić. Obecnie nie ma źródła, z którego historia mogłaby być kontynuowana w sequelu.

W filmie historia właściwie dobiegła końca. Kiedy fani o tym wiedzą, chcą też zobaczyć, jak potoczą się ich późniejsze lata. Z niecierpliwością czekają na wieści o tym, czy Nishimiya i Shoya rzeczywiście pobiorą się w przyszłości. Odnosi się tylko do ich obecnej sytuacji; istnieje nieskończona liczba możliwości.

Manga jest doskonałym źródłem informacji dla osób, które chcą przeczytać historię, ale nawet jeśli jesteś zainteresowany historią, gorąco zachęcamy do przeczytania mangi. Te dodatkowe sceny zostały zawarte w mandze, mimo że nie mogły zostać włączone do filmu z powodu ograniczeń czasowych.

Powtórki, sprzedaż płyt DVD i pobieranie z Internetu zwiększają prawdopodobieństwo, że serial lub film doczeka się kontynuacji. Biorą pod uwagę różne czynniki, w tym pochodzenie franczyzy, poziom popularności i sprzedaż franczyzy.

Składa się z dwóch odrębnych wątków, które wyróżniają się relacjami czasowymi i które mają 62 rozdziały i siedem tomów. Niestety, film od początku do końca podejmuje historię mangi. Kończy się jak manga.

Film dobrze sobie radził w kinach w Japonii i na całym świecie, zarabiając niezłe pieniądze. Zgodnie z tym, nie może być przeszkód w tworzeniu sequela.

Popularność serii wpływa na to, czy franczyza doczeka się kontynuacji. W przypadku filmu ważniejsze jest bycie oryginalnym.

Na MojaListaAnime film plasuje się na 12 miejscu, z numerem 24 w rankingu popularności, wspieranym przez 1 582 657 członków. Ponieważ jest tak wysoko na liście z tyloma innymi serialami anime, film ma gwarancję zrobić dobrze. Jest dumnie wymieniony na stronie internetowej z wynikiem 8,98.

Na IMDb , głos A Silent otrzymał 8,2/10 od 55.311 użytkowników i zawiera przegląd Metacritic 78 na 100.

To bardzo dobre wyniki jak na sequel, prawda?

Z tego powodu popularność programu nie jest aż tak wielka, ale trwała tak długo, zapewniając sobie korzystne miejsce zarówno na liście MyAnimeList, jak i IMDb. Dzieje się tak, ponieważ popularność serialu nie zmniejszy szans na kontynuację filmu.

Na koniec chcemy stwierdzić, że niezależnie od tego, czy otrzymamy kontynuację filmu, czy nie, prequel szarpał nas za serce zarówno w smutku, jak i radości. Oglądając ten film, czuliśmy się bardzo szczęśliwi z powodu wszystkich błędów, które popełniliśmy w dzieciństwie, odkupienia i trudności, które nastąpiły.

Bylibyśmy szczęśliwi, gdyby pojawił się sequel, bo nie wątpimy, że są ludzie, którzy potrafią zrobić piękną historię, taką jak poprzednia, nawet gdyby nie miała podstaw w książce.

O Nas

Aktualności Kinowe, Seria, Komiksy, Anime, Gry