Kim jest R.A.B. w Harrym Potterze i 10 rzeczach, które musisz o nim wiedzieć

Za pomocą Hrvoje Milaković /4 marca 202121 września 2021

W filmach jest kilka przypadków, w których przedstawia się nam akronim RAB Chociaż większość ludzi, którzy oglądali filmy, nie miała pojęcia, co oznaczają te litery, każdy czytelnik książek od razu znał prawdziwe znaczenie tych liter i kim jest film sugerując. Tak więc, jeśli nie czytałeś książek, prawdopodobnie zastanawiasz się, kim jest R.A.B.?

R.A.B. to inicjały młodszego brata Syriusza, Regulusa Arcturusa Blacka. Chociaż filmy nie wspominają o nim zbyt wiele, w książkach jest sporo informacji na jego temat.

Ponieważ filmy szybko go przeglądają, większość ludzi nie wie, dlaczego był ważny dla całej historii. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego Regulus jest określany jako niedoceniony bohater lub po prostu chcesz dowiedzieć się o nim kilku interesujących rzeczy, czytaj dalej.Spis treści pokazać 1. Kim jest RAB w Harrym Potterze? 2. Jaki był Regulus? 3. Do którego domu należał Regulus podczas uczęszczania do Hogwartu? 4. Czy Regulus grał w Quidditcha? 5. Dlaczego Regulus dołączył do śmierciożerców? 6. Dlaczego Regulus i Syriusz nie byli przyjaciółmi? 7. Skąd Regulus Black wiedział, że medalion był horkruksem? 8. Dlaczego Regulus nie powiedział nikomu o swoim planie? 9. Dlaczego Regulus Black ukradł horkruksa? 10. Dlaczego Regulus Black umarł?

1. Kim jest RAB w Harrym Potterze?

Tajemniczy RAB poznajemy po raz pierwszy podczas sceny w Harrym Potterze i Insygniach Śmierci, część 1. Po tym, jak Harry, Ron i Hermiona uciekli śmierciożercom na ślubie Billa i Fleur, udali się na Grimmauld Place 12.

Po spędzeniu nocy trio zbadało dom i znalazło drzwi z napisem RAB. Na pierwszy rzut oka nie wiedzieli, co oznacza ten akronim, jednak Harry szybko doszedł do wniosku, że litery są inicjałami imienia młodszego brata Syriusza, Regulusa Arcturusa Blacka.

Oprócz tego krótkiego odniesienia i kolejnej krótkiej sceny, filmy tak naprawdę nie wspominają o Regulusie w książkach; Regulus jest dość ważną postacią. W przeciwieństwie do filmów, książki faktycznie dostarczają nam wielu informacji o Regulusie.

Urodził się w 1961r. w szlacheckim domu Black. Jego rodzicami byli czystej krwi angielska wiedźma Walpurga i czystej krwi angielski czarodziej Orion. Jego starszy brat Syriusz był bardziej widoczną postacią zarówno w książkach, jak i filmach. Inne popularne postacie z jego rodziny to jego kuzynki Bellatrix Lestrange, Narcyza Malfoy i Andromeda Tonks.

Jego rodzina należała do Sacred 28, grupy magicznych rodzin, które pozostały prawdziwie czystej krwi aż do jego czasów. Większość z tych rodzin miała silne przekonania dotyczące stanu krwi innych magicznych ludzi, postrzegając siebie jako lepszych w porównaniu z innymi ze względu na ich stan krwi.

W przypadku większości z tych rodzin ich przekonania zwykle prowadziły do ​​poparcia Lorda Voldemorta. Rodzina Regulusa była znana jako jeden z najbardziej lojalnych sług w sprawie Czarnego Pana.

Regulus, w przeciwieństwie do swojego starszego brata, miał dobre relacje z rodzicami, mimo że nie zawsze zgadzał się z ich ideologią. Posłuchał ich rad i jako idealny syn dołączył do śmierciożerców po ukończeniu Hogwartu.

To z kolei pogorszyło jego relacje z Syriuszem. Obaj mieli napięte relacje, odkąd zostali przydzieleni do różnych domów w Hogwarcie. Syriusz zyskał nowych przyjaciół, a w końcu nawet uciekł ze swojego domu, by zamieszkać z rodziną swojego Przyjaciela.

Chociaż może się to wydawać dość smutne, najbardziej lojalnym przyjacielem Regulusa był skrzat domowy Blacków, Stworek. Regulus zawsze traktował go życzliwie, a Stworek z kolei stał się do niego niezwykle przywiązany i wierny.

Po ukończeniu Hogwartu, ku uciesze rodziców, dołączył do Śmierciożerców i stał się jednym z najbardziej zaufanych współpracowników Voldemorta.

Dowiedziawszy się, jak daleko Czarny Pan był gotów się posunąć, aby osiągnąć swoje cele, Regulus zwrócił się przeciwko niemu i postanowił zniszczyć swojego horkruksa, aby pomóc Zakonowi w walce z nim. Niestety go znalazł, ale nie mógł z nim uciec. To poszukiwanie spowodowało jego śmierć w wieku 18 lat.

2. Jaki był Regulus?

Fizycznie Regulus został opisany jako podobny do swojego starszego brata. Miał te same ciemne włosy i uderzająco urodę, co w ich rodzinie. Często podkreślano, że był mniejszą, bardziej niewinnie wyglądającą wersją swojego starszego brata.

Jeśli chodzi o osobowość, najlepiej można go opisać jako kogoś, kto najlepiej opisuje jego lojalność, cechę, która pozostawiła duży ślad w jego życiu. Lojalność wobec rodziny sprawiła, że ​​został z rodziną i ostatecznie dołączył do śmierciożerców.

Regulus był również niezwykle inteligentny i odnosił sukcesy w nauce. Udowodnił, że jest kompetentnym czarodziejem i jednym z najlepszych uczniów na jego roku. Był także pierwszą osobą, której udało się rozgryźć plan Lorda Voldemorta, a także nakłonić go do ujawnienia mu planu i jego mechaniki.

Inną z jego cech definiujących była jego duma. Było wiele rzeczy, z których Regulus był dumny ze swojego dziedzictwa, własnych osiągnięć i swojego domu w Hogwarcie, jedynej rzeczy, na którą wyraźnie wskazano w serii książek.

Harry opisuje swój pokój na Grimmauld Place 12 jako pełen sztandarów i pamiątek Slytherinu. Zauważa również, że na drzwiach jego sypialni były znaki przypominające coś, co mógł znaleźć również pod drzwiami Percy'ego Weasleya.

J. K. Rowling określiła go w wywiadzie jako przedstawiciela swojego pokolenia Draco Malfoy . Był tylko dzieckiem ukształtowanym przez ideały rodziców. Ponieważ od najmłodszych lat był zanurzony w ideologiach statusu krwi, nie widział w tym nic złego.

Oboje dorastali i przyjęli te same przekonania, zwabieni pewnymi elementami, które lubili, ale ostatecznie znaleźli się zbyt głęboko. Chociaż trzymali swoje przekonania blisko serca, ostatecznie postąpili słusznie.

Jedyna różnica polega na tym, że Regulus rzeczywiście umarł robiąc dobrą rzecz. Można powiedzieć, że był niedocenianym bohaterem w bitwie z Lordem Voldemortem.

3. Do którego domu należał Regulus podczas uczęszczania do Hogwartu?

Regulus uczęszczał do Hogwartu od 1972 do 1979 roku. Podobnie jak reszta jego rodziny, Regulus został przydzielony do Slytherinu. Jednak przy bliższym przyjrzeniu się jego postaci nie ma to większego sensu.

Regulus swoimi działaniami wykazał się ogromną odwagą. Poszedł przeciwko najpotężniejszy czarodziej swojego czasu na własną rękę. Poza tym wykazywał inne cechy typowe dla Gryfonów, takie jak rycerskość i uczciwość.

Jednak w żadnym wypadku nie oznacza to, że nie posiadał również cech przeciętnego Ślizgona. Zawsze chciał wykazać się swoim rodzicom i rówieśnikom. Był też niezwykle ambitny i zdeterminowany.

Na pierwszy rzut oka nie ma to żadnego sensu, ale najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem tego zjawiska jest to, że Tiara Przydziału wzięła pod uwagę jego własne życzenia, ponieważ wystawił pociągi z więcej niż jednego domu.

W rzeczywistości jest to bardziej powszechne, niż większość ludzi sądzi. Oczywiście przykładem, o którym wszyscy myślą, jest Harry, ale kiedy to rozważysz, istnieje kilka postaci, które zostały przydzielone do domów, do których pozornie nie należą.

Sposób, w jaki Regulus był wychowywany i środowisko, w którym był otoczony podczas swoich wczesnych lat, prawdopodobnie uwierzyłyby, że Slytherin jest najlepszym domem. Poza tym, jego rodzice byli bardzo rozczarowani, gdy Syriusz został przydzielony do Gryffindoru, więc sensowne byłoby założenie, że nie chciał też dostać się do żadnego innego domu, aby uniknąć takiego samego rozczarowania.

Z tego powodu, przynajmniej podświadomie, Regulus chciał dostać się do Slytherinu, a Tiara Przydziału nie spełniła jego życzeń podczas podejmowania decyzji.

4. Czy Regulus grał w Quidditcha?

Podczas uczęszczania do Hogwartu Regulus grał w Quidditcha. Zapowiadał się obiecująco, dlatego szybko stał się jednym z najważniejszych graczy w drużynie Slytherinu.

Niewiele wiadomo poza tym, że jednak, gdy Harry znajduje zdjęcie jego i jego kolegów z drużyny pozujących przed meczem z głową ich domu, Horacym Slughornem, na podstawie kolejności miejsc doszedł do wniosku, że Regulus grał pozycję szukającego.

5. Dlaczego Regulus dołączył do śmierciożerców?

Jak już wspomniano, Regulus dorastał w gospodarstwie domowym pod silnym wpływem ideologii czystej krwi. W związku z tym jest rzeczą naturalną, że dorastał, wierząc, że te poglądy są prawdziwe.

Od najmłodszych lat Regulus podziwiał Lorda Voldemorta i jego szybki dojście do władzy. Podzielał tę samą ideologię, z którą dorastał Regulus, dlatego wierzył, że uczyni świat czarodziejów lepszym niż wtedy.

Z biegiem czasu ten podziw tylko się nasilał, zwłaszcza podczas jego pobytu w Hogwarcie. Regulus, będąc przydzielony do Slytherinu, dostał się do komory echa, w której był otoczony przez ludzi, którzy podzielali jego opinie i przekonania, których tak naprawdę nie kwestionowano.

Chociaż nie możemy tego potwierdzić, Regulus najprawdopodobniej należał do grona przyszłych śmierciożerców. W tej grupie było wielu wybitnych śmierciożerców, takich jak jego kuzynka Bellatrix Lestrange i Severus Snape.

Istnieje możliwość, że początkowo nie chciał dołączyć do Voldemorta, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jego późniejsze poczynania. Jest jednak kilka ważnych powodów, które popchnęłyby go do dołączenia do Lorda Voldemorta, nawet jeśli nie chciał tego zrobić.

Po pierwsze, po tym, jak był świadkiem, jak surowo jego rodzice traktowali Syriusza za to, że był inny i nie przestrzegali ich wartości, Regulus bał się rozczarować swoich rodziców. Obawiał się, że potraktują go w taki sam sposób, w jaki traktowali jego starszego brata i wielokrotnie wspominał, jak bardzo przerażał go brak wahania matki przed użyciem klątwy Cruciatus do ukarania Syriusza.

Po drugie. po tym, jak Syriusz odszedł, jego matka spaliła mu twarz na gobelinie drzewa genealogicznego. To pokazało mu wyraźnie, że ktokolwiek nie zgadzałby się z jego rodzicami i ideałem, który cenili, zostanie odrzucony. Kiedy Syriusz uciekł, mógł zostać z każdym ze swoich przyjaciół, a rodzice Jamesa przywitali go z otwartymi ramionami.

Gdyby jednak to się stało z Regulusem, naprawdę nie miałby dokąd pójść. Nie miał żadnych przyjaciół poza rodziną i rozsądnie było założyć, że gdyby potępił ich ideologię, nie byłby mile widziany w ich domach.

Wreszcie, oboje jego rodzice byli zachwyceni, gdy został przydzielony do Slytherinu i byli bardzo zadowoleni z obrazu, który miał w Hogwarcie. Inteligencja i przestrzeganie ich ideałów uczyniły go idealnym synem. Ponieważ Syriusz był skrajnym przeciwieństwem swojego brata, Regulus czuł się zobowiązany do podtrzymania tego wizerunku i udowodnienia rodzicom, że jest dobrym synem. Wierzył, że nieprzystąpienie do Voldemorta zepsuje ten obraz w ich oczach.

6. Dlaczego Regulus i Syriusz nie byli przyjaciółmi?

Chociaż niewiele wiadomo o ich związku, gdy byli dziećmi, nawiasem mówiąc, Syriusz mówi o nim, można bezpiecznie założyć, że dobrze się dogadują, jak każda inna para braci w ich wieku.

Gdy dorastali, ich związek się napinał. Kiedy Regulus dotarł do Hogwartu, został przydzielony do Slytherinu, a nie do Gryffindoru, jak jego starszy brat. Podczas gdy Regulus trzymał się sam i nie poznał żadnych nowych przyjaciół, Syriusz znalazł się w nowej grupie przyjaciół. Gdy Syriusz zaczął spędzać więcej czasu z Petem, Jamesem i Remusem, bracia rozdzielili się.

Zostało to dodatkowo wzmocnione, gdy Syriusz zaczął swobodnie wyrażać swoją nienawiść do swojej rodziny i ich przekonań. Syriusz nie chciał być inny niż reszta jego rodziny, a Regulus chciał po prostu podtrzymać swój rodzinny wizerunek, co powoduje, że prawie całkowicie przestają się ze sobą kontaktować.

To przyniosło pełny efekt, gdy Syriusz uciekł z domu i zostawił Regulusa z rodzicami, głównie ze względu na jego wsparcie dla swojej rodziny i ich ideologii.

Chociaż jest całkowicie jasne, że Syriusz nienawidził swoich krewnych i czuł się bardziej jak w domu z Potterami, wydaje się, że nie miał takich samych uczuć w stosunku do Regulusa.

Opowiadając Harry'emu o nim, jasno daje do zrozumienia, że ​​wierzy, iż jego brat był dobrą osobą, która ślepo ufała swoim rodzicom. Nie obwinia Regulusa za to, co zrobił i nie uważa go za osobę złą, ale raczej zdezorientowanego chłopca, który uwikłał się w niewłaściwe osoby.

7. Skąd Regulus Black wiedział, że medalion był horkruksem?

Chociaż Horkruksy są niezwykle rzadkie i wymagają dużej wiedzy i magicznej mocy, aby skutecznie zostać stworzone, istniały przez jakiś czas, zanim Voldemort je odkrył. W rzeczywistości Voldemort nie był pierwszym czarodziejem, który go stworzył.

Pierwszy odnotowany horkruks został stworzony przez Herpo Złośliwego, który był niezwykłym czarnoksiężnikiem w starożytnej Grecji. Wpadł na pomysł stworzenia takiego magicznego przedmiotu i stworzył go, aby przetestować swoją teorię.

Biorąc to pod uwagę, on i Voldemort są jedynymi znanymi czarodziejami, którzy używali tego rodzaju magii. Ponieważ minęło tyle czasu, a większość ludzi zapomniała o istnieniu horkruksów i nie były one częścią szkolnego programu nauczania, nawet w Instytucie Durmstrang, Voldemort był przekonany, że nikt nie będzie w stanie wyobrazić sobie, że ich używa.

Ten pomysł w połączeniu z jego bezczelnym nastawieniem spowodowanym wizją siebie jako najpotężniejszego czarodzieja wszechczasów, skłonił Voldemorta do rzucania wszystkim subtelnych wskazówek.

W rzeczywistości byliśmy tego świadkami w filmach. Podczas Harry'ego Pottera i Czary Ognia Harry i Cederic zostają przetransportowani na cmentarz w Little Hangleton.

Podczas sceny, w której Voldemort otrzymuje nowe ciało od Petera, Voldemort wezwał swoich śmierciożerców i rozmawiając z nimi, daje do zrozumienia, że ​​jego duch cały czas żyje.

Voldemort zachowywał się w ten sam sposób wobec swoich śmierciożerców i wrogów podczas swojego pierwszego dojścia do władzy. Jedną z tych osób był Regulus. Po rozmowie o tym z Regulusem, postanowił trochę to zbadać, aby dowiedzieć się, czego używał Voldemort, aby postawić na swoim.

Regulus zdał sobie sprawę, że Voldemort używa horkruksów, aby upewnić się, że jego i ponieważ uważał, że posuwa się za daleko, ponieważ wiąże się to z morderstwem, postanowił zwrócić się przeciwko swojemu panu.

Teraz, gdy wiedział, czego szukał, Regulus musiał znaleźć przedmiot, którego Voldemort użył do stworzenia horkruksa. Ponieważ jednak medalion nie był w posiadaniu Regulusa, nie miał możliwości dowiedzenia się, że biżuterią był horkruks.

Tom Riddle znalazł go w posiadaniu Hepzibah Smith, bogatej wiedźmy, która miała zamiłowanie do kolekcjonowania rzadkich artefaktów. Po zabiciu jej i odzyskaniu medalionu, który był jego prawem urodzenia, Tom Riddle użył go do stworzenia nowego horkruksa po zabiciu mugola.

Ukrył horkruksa w kryształowej jaskini w Anglii. Aby upewnić się, że horkruks jest bezpieczny, Voldemort zastawił wiele pułapek, aby upewnić się, że każdy, kto przypadkowo wpadnie do środka, nie będzie miał szansy się wydostać.

Voldemort chciał to przetestować, zmuszając stworzenie do przejścia przez wszystkie pułapki, aby sprawdzić, czy musi zwiększyć liczbę i intensywność pułapek.

To tutaj Regulus zobaczył otwór, aby znaleźć przedmiot. podejrzewał, że może to być zadanie związane z horkruksem. Regulus zaproponował to zadanie swojemu skrzatowi, Stworkowi. Regulus polecił Stworkowi wrócić do niego i opowiedzieć mu o tym, co zrobili.

Voldemort zabrał Stworka do jaskini i zmusił go do przejścia przez wszystkie pułapki. Po tym, jak Stworek skończył pić truciznę ukrywającą medalion, Voldemort zostawił Stworka, by umarł w jaskini, wierząc, że nikt nie może się z niej aportować.

Jednak elfy wciąż mogły się aportować, nawet jeśli czarownice i czarodzieje nie mogli. ze względu na pogląd Voldemorta jako najpotężniejszego czarodzieja, wierzył, że skoro nie mógł uciec z jaskini w ten sposób, nikt inny też nie mógł.

Stworek zniknął z jaskini z powrotem do swojego mistrza Regulusa i opowiedział mu wszystko o horkruksie ukrytym w jaskini i mechanizmach chroniących go.

Regulus znalazł identyczny medalion i postanowił zniszczyć ten w jaskini. Nakazał Stworkowi zabrać go do jaskini, jednak wierząc, że elf wystarczająco wycierpiał, Regulus postanowił samodzielnie zrealizować swój plan po tym, jak Stworek obiecał mu, że zniszczy medalion, jeśli Regulusowi się nie powiedzie.

8. Dlaczego Regulus nie powiedział nikomu o swoim planie?

Jedną rzeczą, która dezorientuje wielu ludzi, jest to, dlaczego Regulus nie powiedział nikomu o swoim samolocie. W końcu robił świetną rzecz i zostałby pochwalony za swoje czyny i prawdopodobnie wybaczony za swoją pracę jako Śmierciożerca tak samo jak Snape.

To, co większość ludzi przeocza, a co za tym idzie, jest częścią odpowiedzi na to pytanie, to fakt, że kiedy już zostaniesz śmierciożercą, zostajesz w nim na całe życie. To nie tak, że możesz po prostu złożyć rezygnację i dalej żyć tak, jakby nic się nie stało.

Regulus zdawał sobie sprawę, że najprawdopodobniej nie wyjdzie z tego żywy, zwłaszcza po zobaczeniu, co stało się ze Stworkiem po tym, jak wrócił z podróży z Voldemortem. Gdyby śmierciożercy dowiedzieli się, że zwrócił się przeciwko Voldemortowi, a on nie wrócił, torturowaliby i zabili jego rodziców i brata, aby dowiedzieć się o jego miejscu pobytu lub po prostu zemścić się.

Poza tym Regulus wiedział, że jego rodzina wspiera Voldemorta i jego sprawę, mimo że nie jest śmierciożercą. Gdyby rozeszła się wiadomość, że Regulus zdradził Czarnego Pana, jego rodzice prawdopodobnie by się go wyrzekli.

Co więcej, gdyby Voldemort dowiedział się, że Stworek ma jakiekolwiek informacje o tym, co stało się z zamkiem, Voldemort też by go zabił. W końcu jeden skrzat domowy jest niczym w porównaniu ze wszystkimi innymi zabójstwami, które Voldemort dokonał przez te wszystkie lata. Zabraniając mu opowiadania komukolwiek o tym, co się stało, Regulus miał nadzieję, że zapewni mu jakąś ochronę.

Wreszcie, gdyby Voldemort dowiedział się, że ktoś zniszczył jeden z jego horkruksów, po prostu stworzyłby kolejny, a jego działania poszły na marne. W ten sposób, gdyby ludzie zaczęli niszczyć inne horkruksy, Voldemort polegałby na medalionie, nie wiedząc, że został zniszczony.

9. Dlaczego Regulus Black ukradł horkruksa?

Po odkryciu, że Lord Voldemort tworzy horkruksy, Regulus zrozumiał, że musi go zniszczyć, aby zabić Voldemorta. Regulus obmyślił plan kradzieży medalionu i zastąpienia go fałszywym.

Po jego kradzieży Regulus planował uciec z jaskini i wymyślić sposób na zniszczenie horkruksa. Nie powiedział nikomu o swojej patelni, ponieważ chciał ponownie uczynić Voldemorta śmiertelnym, nie zdając sobie z tego sprawy.

W ten sposób, nawet gdyby został zabity za zdradę Czarnego Pana, nadal byłby śmiertelny, a Zakon miałby szansę na zabicie Voldemorta na dobre.

Jednak Regulus niewiele wiedział o horkruksach iz tego powodu nie zdawał sobie sprawy z wad, jakie miał jego plan. Gdyby udało mu się uciec i faktycznie zniszczyć medalion, Voldemort wiedziałby natychmiast, ponieważ czułby, jak część jego umierającej.

Innym powodem, dla którego jego plan nie zadziałał, jest fakt, że w tym momencie Voldemort stworzył już wiele horkruksów. Przed rokiem 1979. Voldemort zamienił swój osobisty pamiętnik w horkruksa po zabiciu Jęczącej Marty i pierścienia jego ojca po zabiciu go.

Oznaczało to, że nawet gdyby Regulus zniszczył zamknięty, Voldemort nadal byłby nieśmiertelny, ponieważ miał jeszcze dwa horkruksy, o których Regulus nie wiedział.

10. Dlaczego Regulus Black umarł?

Regulus Black zginął podczas próby zniszczenia horkruksa, o którym dowiedział się od swojego skrzata domowego Stworka w 1979 roku. Obaj aportowali się przed jaskinią, w której skrywały się horkruksy.

Medalion był chroniony przez kilka pułapek. Pierwszym był ogromny zbiornik wodny otaczający małą wyspę ze stojakiem z medalionem.

Kiedy obaj weszli do jaskini, Regulus użył swojej różdżki, aby wezwać łódź, która przeniesie jego i Stworka na małą wyspę.

Tam Regulus zdał sobie sprawę, że musi wypić truciznę, pod którą znajdował się medalion. Ten eliksir sprawiał, że osoba, która go wypiła, odczuwała nieznośny ból i doprowadzała do pragnienia śmierci.

Widzieliśmy, jak eliksir działa na znacznie silniejszego czarodzieja, kiedy Harry i Dumbledore odwiedzili jaskinię, aby odzyskać to, co uważali za prawdziwego horkruksa.

Regulusowi udało się również wypić całą miksturę, jednak był tak bardzo obolały, że nie był w stanie dłużej myśleć. Pomimo próśb Stworka, jego pan czołgał się w kierunku jeziora, aby napić się wody.

Regulus nie wiedział, że jezioro było wypełnione Inferi. Inferi to zasadniczo martwe ciała ożywione poprzez akt nekromancji przez innego mrocznego czarodzieja.

Dumbledore i Harry również ich spotkali. Prawie obezwładnili Harry'ego i jedyny sposób, w jaki udało im się uciec, to fakt, że Dumbledore zdołał zebrać wystarczającą siłę, by interweniować.

Regulus nie miał tyle szczęścia i kiedy Inferi zaczęli go ciągnąć w kierunku jeziora, nie mógł się bronić.

Mając trochę sił, które mu zostały, przekonał Stworka, by uciekł i nie mówił nikomu, co się z nim stało. Sprawił też, że Stworek obiecał, że spróbuje zniszczyć medalion. Nie udało mu się jednak, gdy dowiedział się, że Harry ścigał resztę horkruksów, dołączył do niego w jego dążeniu do ich zniszczenia, aby upewnić się, że spełni ostatnie życzenie swojego pana.

O Nas

Aktualności Kinowe, Seria, Komiksy, Anime, Gry