Dlaczego Geralt i Ciri mają siwe włosy?

Za pomocą Robert Milaković /11 lutego 20213 października 2021

Geralt z Rivii i Ciri to najbardziej ukochane postacie w uniwersum Wiedźmina. Ich związek ojca z córką jest piękny do oglądania na ekranie i do czytania w książkach! Ludzie kwestionują ich cechy, myśląc, że są rzeczywiście spokrewnieni. Nie są, ale ich wzajemna miłość nie zależy od tego. Dlaczego więc wyglądają podobnie? A dlaczego Geralt i Ciri mają siwe włosy? Jeśli jesteś nowym fanem, zechcesz to przeczytać.

Geralt’s włosy zmienił kolor na biały po przejściu przez Próbę Traw . Po tym, jak tak dobrze przeszedł próbę, stał się świetnym kandydatem do dalszych eksperymentów, które dały mu niezwykłe nowe zdolności, ale ufarbowały mu włosy. Ciri dostaje kolor włosów od matki, ale możliwe, że trauma i jej magiczne zdolności wpłynęły na jej wygląd.

Niektóre cechy fizyczne są wynikiem doświadczeń bohaterów w całej serii. Te fizyczne cechy pomagają nam śledzić oś czasu i zapewniają elementy wizualne wspierające wcześniejszą sekwencję wydarzeń. Nastąpiły zmiany wizualne, takie jak blizny, obrażenia i zmiany kolorów – za każdą z nich kryje się wyjątkowa historia dla każdej postaci.Jest wiele cech wyróżniających Wiedźmina, ale wielu fanów zastanawiało się, dlaczego Geralt ma siwe, popielate włosy, podczas gdy niektórzy inni Wiedźmini nie. Ale Ciri, która nie jest Wiedźminem, też ma popielate włosy. Powód zamieszania tutaj jest jasny. Co dokładnie to spowodowało? Co sprawia, że ​​ta dwójka jest tak wyjątkowa w porównaniu z innymi postaciami w tym wszechświecie?

Spis treści pokazać Dlaczego Geralt ma siwe włosy? Dlaczego Ciri ma siwe włosy, nie będąc wiedźminem?

Dlaczego Geralt ma siwe włosy?

Jest dość proste wyjaśnienie śnieżnych loków Geralta. Geralt poszedł na trening do Kaer Morhen z rówieśnikami i towarzyszami. Podczas Prób Traw chłopcy otrzymywali toksyny zwiększające refleks, metabolizm i zdolność trawienia wiedźmińskich eliksirów. Geralt wykazywał niezwykłą tolerancję na mutageny, które obdarzają Wiedźminów tymi zdumiewającymi zdolnościami.

Cały proces, jaki przeszli Wiedźmini, aby stać się zmutowanymi, był próbą stworzenia czegoś potężniejszego niż ludzie. Chociaż znany proces był skuteczny, jego ulepszenie w celu uzyskania lepszych wyników zawsze było potencjalnym celem – celem, który wymagałby szeroko zakrojonych testów i chętnych podmiotów.

W wyniku swojej niezwykłej tolerancji został poddany dodatkowym eksperymentom i próbom, których nie przeszli inni Wiedźmini. Seria mutacji powoduje zmiany w ich strukturze genetycznej i dostosowania w strukturze organizmu jako całości.

Te dodatkowe eksperymentalne mutageny ostatecznie pozbawiły włosy Geralta pigmentu, nadając im mleczny kolor popiołu. Pozbawił również resztę jego komórek większości pigmentu, co spowodowało jego bladą skórę.

Rozwinął kocie oczy i podwyższony węch wraz z utratą pigmentu. Powyższe cechy, które rozwinęły się w połączeniu z Geraltem jako Wiedźminem ze szkoły wilków, są źródłem jednego z jego dobrze znanych pseudonimów „Biały Wilk”.

Te mutageny mogły również przyczynić się do jego wyższej szybkości, siły i wytrzymałości w porównaniu z innymi Wiedźminami. Był ogólnie potężniejszy niż jego rówieśnicy.

Po szeroko zakrojonych próbach Geralt pojawił się z mlecznymi pasmami i narastał ze zwiększonymi zdolnościami. Nie wyjaśniono, komu dokładnie udało się przeprowadzić te eksperymenty razem z nim, ale sugeruje się, że był jedynym ocalałym. To czyniło go wyjątkowym jako Wiedźmin.

Biorąc to pod uwagę, Geralt nie był zachwycony poddawaniem się tym eksperymentom i wyraził zgodę tylko po to, aby ocalić życie niektórych innych chłopców. Podczas tych eksperymentów cierpiał z powodu ogromnego stresu i traumy. W rzeczywistości prawie umarł.

W porównaniu z innymi Wiedźminami, takimi jak Lambert i Eskel, różnica jest wyraźna. Ci dwaj nigdy nie przeszli specjalnych eksperymentów, przeszli jedynie standardowy proces mutagenny dla Wiedźminów i wciąż są stosunkowo młodzi dla Wiedźminów.

Jeśli chodzi o Vesemira, jest on bardzo stary i może z tego powodu siwieć. Nie ma dowodów na to, że we wcześniejszych latach miał siwe lub białe włosy, a sugeruje się, że wciąż jest całkiem możliwe, że Wiedźmini siwieją z wiekiem. O ile wiadomo, Geralt jest jedynym Wiedźminem, u którego w wyniku mutacji pojawiły się siwe włosy.

Dlaczego Ciri ma siwe włosy, nie będąc wiedźminem?

Chociaż włosy Ciri są podobne w wyglądzie, jej włosy są bardziej naturalnego popielatego koloru niż białego. Ale jak to się stało od urodzenia, bez eksperymentów i mutagenów?

Całkiem możliwe, że wynika to z jej kodu genetycznego i pochodzenia. Matko Ciri, Pavetta , a babcia Calanthe również miała siwe włosy. Mówi się, że siwe, popielate włosy i duże szmaragdowe oczy to dwie główne cechy kobiet Starszej Krwi.

Pewne zamieszanie może wynikać z wersji gry Ciri, gdzie jej włosy są głównie białe i prawie takie same jak włosy Geralta – nawiązując do możliwości ciekawszej historii za tym. Mogło to być jednak zrobione po prostu ze względu na atrakcyjność wizualną, a także próbę stworzenia wizualnej korelacji między Ciri i Geralt .

W rozmowie z Sapkowskim stwierdził, że celowo stworzył włosy Ciri w popielatym skrzyżowaniu czerni i bieli, aby stworzyć wizualne odniesienie zarówno do Geralta, jak i Yennefer – do białych włosów Geralta i czarnych włosów Yen. Stało się tak pomimo faktu, że została adoptowana, a nie genetycznie ich córka – być może twórcy gry nie spodziewali się, że tak wielu jej graczy czytać książki .

W książce jej włosy są od urodzenia opisane jako „popielaty blond”, „popielatoszary” i „mysi blond”, a w Lady of the Lake jej włosy zaczynają tworzyć białe smugi. Może to być spowodowane wczesnym pojawieniem się siwych włosów w wyniku stresu i urazów, z których większość przeżyła Bonhart. Wiele dzieci urodzonych z popielatymi włosami z wiekiem szybko siwieje lub siwieje.

Widok tego zdenerwowanego Geralta. Możliwe, że przypomniało mu to przyczynę własnych siwych włosów, mimo że Ciri nigdy nie przechodziła żadnych mutacji genetycznych, które mogłyby to spowodować. Jest również prawdopodobne, że był świadomy tego, że trauma, przez którą przeszła, spowodowała to, i był zdenerwowany myśląc o tym.

Choć wielkie spekulacje są przyjemne, tak naprawdę nie ma w tym nic dziwacznego. Dzieje się to w kontekście magicznego wszechświata, a obie postacie są rzeczywiście wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Zrozumiałe jest, że ich rzadkie kody genetyczne miałyby wpływ na ich wygląd i prawdopodobnie sposób, w jaki ich ciała zmieniają się wraz z wiekiem.

Obie postacie mają dość proste powody, dla których mają kolor włosów i cechy. Mimo to te drobne szczegóły dodają tyle głębi bohaterom, o których mowa, dodając fragmenty ich przeszłości, aby widz mógł je wizualnie połączyć w miarę rozwoju serii.

O Nas

Aktualności Kinowe, Seria, Komiksy, Anime, Gry